wachten op nieuwe toekomst houdt JlffiMNk- 23 Middelburg 1,5 miljoen euro over definitief besluit van gemeente Veere over verhuizing Fietsster (70) valt Sieradenroof woensdag 28 april 2010 W msm mm www.tmcwoonwinkels.nl MIDDELBURG - Op de Stationsbrug in Middelburg is gistermiddag een 70-jarige Middelburgse met haar fiets ten val gekomen. Door nog onbekende oorzaak raakte zij de zijkant van een auto, waardoor ze viel. De vrouw liep een hoofd wond op. De auto werd bestuurd door een 23-jarige Oost-Souburgse. MIDDELBURG - In een woning aan de Wijdaustraat in Middelburg is gistermiddag ingebroken. De be woonster verliet rond 14.45 uur haar huis. Toen ze een uurtje later terugkwam, bleken onder meer sie raden en geld te zijn gestolen. MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg heeft over 2009 ruim an derhalf miljoen euro meer ontvan gen dan uitgegeven. Dat blijkt uit de jaarstukken 2009 die gisteren door wethouder Hannie Kool- Blokland werden gepresenteerd. Voor komend jaar houdt Middel burg rekening met hogere kosten voor minimabeleid en met minder inkomsten uit betaald parkeren. Aan de inkomenszijde verwacht de gemeente verder veel minder geld uit Den Haag te krijgen van wege de rijksbezuinigingen. Hoe veel minder is niet bekend. Dat is afhankelijk van de landelijke ver kiezingen en de plannen van het nieuwe kabinet. In het Middelburg se coalitieakkoord dat onlangs is ge sloten gaat men er vooralsnog van uit dat op termijn jaarlijks vijf mil joen euro minder kan worden uit gegeven. - Het college van B en W vermoedt dat terugloop van het gebruik van de parkeergarages te maken heeft met de verhuizing van Miniatuur Walcheren uit het centrum en met de economische teruggang. Dat laatste speelt ook een rol bij de toenemende vraag naar ge meentelijke steun vanuit de mini ma. Echter, het college heeft vorig jaar ook werk gemaakt van het te rugdringen van 'n iet-gebruik' van voorzieningen voor minima. Of wel, mensen werd nadrukkelijk ge wezen op de ondersteuning die zij kunnen krijgen. Het college wil het overschot over 2009 van 1.572.000 euro toevoegen aan de algemene reserve ter ver sterking van de financiële weer baarheid van de gemeente. Die ging een treedje terug van 'ruim voldoende' naar 'voldoende'. Ge zien de economische omstandighe den is in het coalitieprogramma af gesproken om voorlopig met een 'voldoende' genoegen te nemen. De tevredenheid onder de Middel burgse burgers over de dienstverle ning door de gemeente groeide tot een gemiddeld rapportcijfers van bijna een 8 en 97 procent van de inwoners noemde Middelburg een prettige gemeente om in te wo nen. M Èjfc. t I koWM: Onze gastouders voldoen aan de nieuwe eisen van de wet. Hierdoor kunnen 393 kinderen in een vertrouwde kleinschalig opvang blijven spelen, leren en genieten. Bent u geïnteresseerd in gastouderopvang? Bel ons of bezoek de website. De supermarkt is in de Langstraat uit zijn jasje gegroeid en wil verhuizen naar de rand van het dorp, het liefst naar de Langendam. foto Ruben Oreel irban design TMC Goes Marconistraat 15a (0113) 22 41 00 www.boconcept.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25