SWM vertrekt definitief uit Molstraat Grootste vlag in top intratuin WALCHEREN 22 en 23 WELZIJN Groepen naar andere locaties Voorbereidingen 24 en 25 Lezing over jarige Hubble-telescoop almanak Woensdag 28 april 2010 'Ik blijf niet oneindig wachten op een nieuwe toekomst' De programma's van de Walcherse dorpen voor Koninginnedag Tip? walcheren@pzc.nl door Theo Giele MIDDELBURG - De Stichting Wel zijn Middelburg verplaatst haar ac tiviteiten uit het pand 'Civilien' aan de Molstraat. Het pand vol doet niet aan eisen van brandveilig heid. Van het grote, monumentale pand in de binnenstad maakten (en ma ken) verschillende groepen, vooral oudere, Middelburgers gebruik. Dat varieert van mensen die kaar ten maken, puzzelen of bridgen tot biljarters en deelnemers aan be- wegingslessen. Sinds de ramp in café 't Hemeltje in Volendam in de nieuwjaars nacht van 2001 zijn de brandveilig heidseisen voor gebouwen ver scherpt. Het pand in de Molstraat is eigendom van de gemeente, die tevens de vergunningverlener is. Volgens Marjo Alberts, directeur van de Stichting Welzijn Middel burg SWM, waren brandweer en gemeente niet bereid activiteiten in het pand te gedogen. Daar heeft ze ook wel begrip voor. Het treffen van maatregelen om het pand wel aan de eisen van brandveiligheid te laten voldoen, is financieel en praktisch niet haalbaar. Daarom is SWM op zoek gegaan naar alterna tieven voor de verschillende groe pen gebruikers van 'de Molstraat'. Voor een aantal groepen is dat al gelukt. Zij hebben onderdak gevon den in en buiten het centrum. Voor onder meer de biljart- en de bewegingsgroep wordt nog een al ternatieve locatie gezocht. Vooral voor de biljarters valt dit niet mee. Niet-commerciële ruimtes met vier biljarts, zoals nu in de Mol straat, zijn niet zomaar voorhan den. SWM-directeur Albers is optimis tisch dat ook voor deze groepen een oplossing wordt gevonden. Voorlopig mogen ze nog in de Molstraat blijven. Brandweer en gemeente hebben geen datum genoemd waarop ie dereen weg moet zijn, maar dat dit geen jaren kan duren, is wel duidelijk. Het vertrek uit de Molstraat hing al lang in de lucht. In het verleden hebben de gebruikers bij herhaling laten weten aan het pand gehecht te zijn. „Het is alsof de trap tegen je praat", zei vorig jaar nog een van de gebruikers over de sfeer in het monumentale pand. VROUWENPOLDER - Koningin Bea trix ziet vrijdag, als ze per helikop ter vanuit Middelburg Vertrekt, bij Vrouwenpolder de grootste Neder landse vlag wapperen. Ter promo tie van het eigen dorp en ter ere van het koninklijk bezoek aan Wal cheren laat de Stichting Horeca Be langen Vrouwenpolder die vlag van maar liefst 450 vierkante me ter met een mobiele kraan ophij sen. k Herman Nuijten van die stichting meldt wel dat, als er die dag een windkracht van zes of hoger staat, die vlag niet uitgaat. „Te gevaar lijk." Het is de bedoeling dat ze ook wappert bij de Giropassage (10 mei) en tijdens de Vrouwen- poldersedagen op 13,14 en 15 mei. Volgens Nuijten is die vlag bij hel der weer al van een afstand van tien kilometer goed te zien. „Een echte blikvanger." MIDDELBURG - Dranghekken worden aangevoerd, mo biele toiletten neergezet, waarschuwingsborden ge plaatst en steeds meer middenstanders kleuren hun eta lages oranje. Middelburg bereidt zich voor op de komst van de tien duizenden bezoekers die op 30 april koningin Beatrix en haar familie in levende lijve willen zien. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - Jan Minderhout houdt vanavond om 20.00 uur voor de Volkssterrenwacht aan de Herengracht 52 in Middelburg een lezing over de in t99o gelanceerde Hubble ruimtetelescoop. Honderd instellingen (waarvan twee in ons land) kregen van Nasa/Esa materi aal om de 20e verjaardag van de lancering te vieren. De sterren wacht is daarbij omdat de tele scoop in 160S in Middelburg is uit gevonden door Hans Lipperhey. Met gekromde tenen had die inwo ner van Kapelle wel eens op familie feestjes gezeten waar de kinderen al vast de boedel van hun hoogbejaar de - maar nog in blakende gezond heid verkerende - ouders aan het ver delen waren. 'Als jij dan die klok neemtdan is dat schilderij van mij', klonk het terwijl moeder deed alsof ze niets hoorde. Helaas begint het verdelen van de buit onder de leden van het nage slacht steeds vroeger, constateerde de Tip? redactie@pzc.nl Kapellenaar vorige week thuis aan de eettafel. Tussen een paar hapjes rode biet door vroeg zijn vierjarig dochtertje plots: „Mama, als jij dood ben, krijg ik jouw auto hè?" Nog voor mama op de nogal con fronterende vraag kon antwoorden, had de kleine ook al een bestemming voor papa 's Citroen C5. Die gaat na het heengaan van pa naar haar tweejarig broertje. Deze week: Spaanse margriet Rijkbloeiende zomerplant. Van 1,99 NU PERSTUK Intratuin Koudekerke Galgeweg 5 - www.intratuin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23