'Fusie ti Nederla zeehav< Supermarkten verkopen nauwelijks nieuwe producten Boeren trekken op naar Parijs ADVIES Meer afstemmin 'Motivatiedip door lentekriebels' Vrouwen rukken op naar de top Vleeslijm voorlopig van de baan door Herman Stil PARIJS - Duizenden Franse boeren rijden op hun trek kers door de hoofdstad Parijs. De agrariërs uit het mid den van Frankrijk zijn boos over hun dalend inkomen en eisen belastingverlaging en overheidssteun bij het verwerven van exportvergunningen. foto Thibault Camus/AP AMSTERDAM - Amsterdam moet zijn havenbedrijf verzelfstandigen en laten fuseren met dat van Rot terdam. Dat stelde de Raad voor Verkeer en Waterstaat gisteren in een advies aan het kabinet. Vol gens de raad beconcurreren Am sterdam en Rotterdam elkaar te veel. De raad, een onafhankelijk orgaan dat het advies ongevraagd heeft la ten opstellen, pleit ook voor nau were samenwerking tussen de zee havens in het noorden van Neder land. Ook de Zeeuwse havens zouden hun activiteiten beter op elkaar moeten afstemmen. Het Rijk moet hierbij het voortouw nemen. Volgens het advies benadeelt Ne derland zichzelf doordat de Neder landse zeehavens, met name Am sterdam en Rotterdam, hun activi teiten niet op elkaar afstemmen. Zo haalt de raad de Amsterdamse DEN HAAG Nieuwe producten konden het afge lopen jaar maar moeilijk hun weg vinden van de supermarkt naar de klant. Van de twintig best verkoch te nieuwkomers wisten er slechts drie een jaaromzet van meer dan 100 miljoen euro te halen. In 2008 waren dat er nog dertien. Dat blijkt uit de lijst van twintig DEN HAAG Het lekkere weer is slecht voor de arbeidsmoraal. Maar liefst 41 pro cent van de werknemers zegt min der gemotiveerd te zijn door het zo merse weer. Een op de tien laat zich door de lentekriebels zelfs ver leiden om tijdens werktijd een ge schikte vakantie te zoèken en te boeken. Dat blijkt uit onderzoek van banen site NationaleVacaturebank.nl. MARKT Aardappelen Frites geschikt: 9,00 - 10,75; Export: 7,25 - 8,50. Uien Zaaiuien, 30%: 26,00 - 28,00; Zaaiuien, 60%: 28,00 - 31,00. Granen, zaden en peulvruchten Tarwe maal, telersprijs: 114,00 per ton; Tarwe voer, telersprijs: 114,00 per ton. Fourage (1e kwaliteit) Weidehooi: 80,00 - 90,00; Roodzwenk: 75,00 - 95,00; Dijk- hooi: 70,00 - 80,00; Rietzwenk: 85,00 - 100,00; Engels Raai: 90,00 -'105,00; Veld- beemd: 75,00 - 95,00; Tarwestro, grote pakken: 50,00 - 60,00; Tarwestro, kleine pakken: 62,50 - 72,50; Gerstestro grote kleine pakken: 50,00 - 55,00. Noteringen worden ook gepubliceerd op de website van de ZLTO www.zIto.nl succesvolste nieuwe producten van 2009, van marktonderzoeker IRI Nederland. Twee volledig nieuwe producten drongen door tot de top twintig: Jillz cider, het ciderdrank- je van Heineken, en Monster, het energiedrankje van Coca Cola. In de andere gevallen gaat het om aan passingen van oude producten. DEN HAAG Het aantal vrouwen op topposities stijgt maar langzaam. De bedrijven en organisaties die aan de Commis sie Monitoring Talent naar de Top hebben beloofd om vrouwelijk ta lent meer kansen te bieden, zagen in 2009 het aandeel vrouwen aan de top met 1,7 procentpunt toene men naar 18,4 procent. Dat blijkt uit het jaarrapport dat de commis sie gisteren heeft gepresenteerd. BRUSSEL Het Europees Parlement heeft voor lopig een stokje gestoken voor de komst van 'vleeslijm'. Dat gebeur de gisteren in de parlementscom missie voor voedselveiligheid. De Europese Commissie had voor gesteld om vleeslijm toe te staan. Met een soort eiwit kunnen slagers dan kleine stukjes vlees aan elkaar plakken tot een groot stuk. „Een vies idee en gewoon consu mentenmisleiding", vindt Europar lementslid Kartika Liotard (SP).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 13