81 buitenland België met de handen in het haar Allerlaagste prijsgarantie stipreizen.nl Italië komt in actie tegen moderne slavenhandel KABINETSCRISIS Regering Leterme II nu echt gevallen Meer klachten over misbruik in België Britse ambassadeur ontsnapt aan aanslag Tiener bijna klaar met zeilreis om de wereld Thaise 'geelhemden' eisen staat van beleg Europese petitie blijkt lastiger dan gedacht Koning aanvaardt opstappen kabinet dinsdag 27 april 2010 BRUSSEL In België stromen de klachten over seksueel misbruik binnen sinds de Brugse ex-bisschop Roger Vanghel- uwe vrijdag bekende een minderja rige jongen te hebben misbruikt. Volgens Vlaamse kranten hebben zich al tientallen mensen gemeld bij de commissie die klachten be handelt over misbruik binnen de kerk. Het gaat daarbij vooral om za ken die zich lang geleden afspeel den. SANAA De Britse ambassadeur in Jemen is gisteren ontsnapt aan een aanslag in Sanaa. Een persoon blies zich zelf op nabij het konvooi dat Tim Torlot naar de ambassade bracht. De ambassadeur raakte niet ge wond. Het was gisteren nog ondui delijk wie veantwoordelijk was voor de aanslag. De ambassades van de Verenigde Staten en Groot-Brittannië zijn al maanden gesloten uit vrees voor terreuraan slagen. De Italiaanse politie is gisteren een actie begonnen tegen 'moderne sla venhandelaren' om de georgani seerde uitbuiting van vluchtelin gen aan banden te leggen. Negen mensen werden gearresteerd. Ze ven zijn onder huisarrest gesteld en op hun bedrijven is beslag ge legd, aldus de Italiaanse media. In totaal is beslag gelegd op twin tig landbouwbedrijven en twee honderd stukken land ter waarde van tien miljoen euro in de omge ving van het plaatsje Rosarno. Het 16.000 inwoners tellende dorp in de neus van de Italiaanse laars Jessica Watson SYDNEY De Australische zeilster Jessica Watson, die de jongste solozeilster rond de wereld wil worden, komt vermoedelijk over twee weken aan op haar eindpunt in Sydney. Dat heeft haar woordvoerder gisteren laten weten. Het laatste stukje van de reis van de 16-jarige gaat niet over rozen. Ze is al in Australische wateren, maar heeft het in een dagenlange storm zwaar te verduren. BANGKOK De Thaise 'geelhemden' - een orga nisatie van aanhangers van de hui dige regering - hebben gisteren geëist dat de staat van beleg wordt afgekondigd. Dan kan het leger in gezet worden tegen de roodhem- den, die al weken in de straten van de hoofdstad Bangkok protesteren tegen de regering. „Als de autoritei ten niet ingaan op de eis, zullen we zelf de orde herstellen", aldus een zegsman. LUXEMBURG Het voorstel dat Europeanen met een miljoen handtekeningen iets op de agenda van- de Europese Unie moeten kunnen zetten, levert nogal wat moeilijkheden op. Zo verhinderen de privacyregels in Ierland dat iemand zo veel per soonsgegevens verzamelt. Dat bleek gisteren tijdens een oriënterend debat van ministers van Buitenlandse Zaken. Een werk groep moet het voorstel nu verder uitwerken. herbergt ongeveer 5.000 migran ten die onder erbarmelijke omstan digheden zijn gehuisvest. Ze wo nen vaak in voormalige fabrieken of barakken zonder matras, licht en verwarming. In een geval was er een chemisch toilet voor 200 per sonen. Van de 20 euro per dag sala ris die de vluchtelingen krijgen houdt de lokale maffia ook nog eens 5 euro 'verblijfsbelasting' in. In januari gingen 200 Afrikaanse migranten de straat op om te pro testeren tegen hun onmenselijke le vensomstandigheden. Dat liep uit op rellen. Het Belgische kabinet is ge vallen. Nieuwe verkiezingen zijn nauwelijks mogelijk, als gevolg van een gerechtelijke uitspraak over kiesdistrict Brussel-Halle-Vilvoorde. door onze correspondent Hans de Bruijn De politieke chaos in Bel gië is naar een nieuw hoogtepunt gestegen, nu koning Albert het ontslag van de regering van pre mier Yves Leterme heeft aanvaard. Dat kan leiden tot nieuwe verkie zingen, maar het is zeer de vraag of die dan rechtsgeldig zullen zijn. Ook wordt gespeculeerd over een 'noodregering' voor beperkte tijd. Zaterdag benoemde Albert nog de Waalse liberale vice-premier Di- dier Reynders tot bemiddelaar in de crisis rond het kiesdistrict Brus sel-Halle-Vilvoorde. Na het week einde met alle partijen gesproken te hebben, zei Reynders gisteren dat nieuwe onderhandelingen over 'BHV' wat hem betreft met een konden beginnen. Een paar uur later gaf hij zijn opdracht ech ter alweer terug. Daarop aanvaardde de vorst het ontslag dat Leterme vorige week aanbood, omdat de Vlaamse libera le Open VLD uit de regering was gestapt. Dat gebeurde nadat onder handelingen over opdeling van het tweetalige kiesdistrict, al veertig jaar een splijtzwam, waren mis lukt. In het district eisen de Fran- staligen meer rechten, tegen de zin van de Vlaamse partijen. In 2003 besliste het grondwettelijk hof dat het kiesdistrict Brussel-Halle-Vil voorde illegaal is omdat het de scheiding van Nederlandstalige en Franstalige districten schendt. Het district bestaat uit het tweetalige Brussel, maar ook uit enkele tien tallen dorpen in het Nederlandsta lige Vlaanderen. Vlaamse politici klagen al langer dat Franstalige par tijen in Brussel stemmen winnen in Nederlandstalig gebied. Voor stellen van oud-premier Dehaene om BHV op te delen, zijn door de Walen verworpen. De Vlaamse partijen wilden afgelo pen weekeinde wel doorpraten, maar alleen op basis van Dehae- nes voorstel en met een deadline. Olivier Mangain, de leider van de FDF, de nationalistische zusterpar tij van de Waalse liberale regerings partij, verwierp dat. Daarop gooi de Reynders het bijltje er bij neer. Volgens alle betrokkenen is het vertrouwen tussen de partijen vol ledig zoek. Het is volstrekt ondui delijk wat nu moet gebeuren. Het Grondwettelijk Hof verklaarde nieuwe verkiezingen zonder split sing van het kiesdistrict BHV on grondwettig. Daarom wordt gespe culeerd over een noodregering. Dan zouden de grootste kempha nen - de Vlaamse en Waalse libera len - kunnen worden ingeruild voor de socialisten, die nu in de oppositie zitten. Dat kan echter weer gevolgen hebben voor de BRUSSEL - De Belgische koning Al- bert II heeft het ontslag van de re- gering-Leterme n aanvaard. Dat heeft het Koninklijk Paleis gistera vond bekendgemaakt. In een ver klaring zei het dat de regering op dracht heeft gekregen om door te gaan als demissionair kabinet. Yves Leterme had het ontslag van zijn regering vorige week donder dag aan de koning aangeboden na dat de liberale Open VLD uit de coalitie was gestapt De koning hield het ontslag in beraad en be noemde Didier Reynders tot be middelaar. Zondagavond bracht de ze verslag uit aan de koning over zijn poging. Na afloop daarvan wer den er geen mededelingen gedaan. „We wilden onderhandelen over een oplossing, maar er was geen politieke wil", verklaarde Alexan der de Croo, voorzitter van de Vlaamse Liberalen gisteren. Vlaamse deelregering, omdat de Vlaams-nationalistische NV-A dreigt daaruit te stappen als split sing van BHV uitblijft. Mocht het tot verkiezingen komen, dan kun nen die pas plaatsvinden veertig dagen nadat het parlement is ont bonden, op zijn vroegst begin juni. Een extra complicatie is dat België vanaf 1 juli voor een half jaar voorzitter is van de EU. Het wordt zeer ongewenst geacht dat een demissionaire regering dat voorzitterschap bekleedt. •voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer/hut excl. CalamiteitenFonds/ boek online of bel 020 - 66 22 222 ;n allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer/hut excl. CalamiteitenFonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR W ROSARNO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 8