7 Eiqwi kitebocurcU mUÊKKmmm dinsdag 27 april 2010 „Bij het kitesurfen bepaalt de wind waar en wanneer je gaat sporten" foto's Lex de Meester maten, variërend van vijf tot zestien vierkante meter. Hoe groter de kite, des te meer wind je vangt. „Van de wind, windkracht en -richting ben je erg afhankelijk", vertelt Kuipers terwijl hij op het strand zijn kite in toom houdt. Het is duidelijk een dynamische sport. „Voetbal is iedere dinsdag en zaterdag op dezelfde tijd en plaats, terwijl bij het kitesurfen de wind bepaalt waar en wanneer je gaat sporten." Ondanks de krachtige wind lijkt het kitesur fen Jort letterlijk voor de wind te gaan. Maar het gaat ook wel eens fout Kuipers laat een groot wit litteken zien op zijn been, opgelopen tijdens het kiten in Vrouwenpolder. „Iemand bleef met de vin van z'n board achter mijn been haken", verklaart Jort luchtig. Kuipers is niet de enige die zich niet laat afschikken door het risico van de watersport. „Op Neeltje Jans heb ik een keer een kitesurfer de snelweg over zien vliegen. Daar moest een traumaheli kopter aan te pas komen." Zelfs van dit soort vliegkapriolen zijn de meeste kiters niet onder de indruk. „Zo gauw je kunt sta je weer op het water. Die jongen die over de snelweg vloog staat nu ook gewoon weer op z'n board." Wanneer Kuipers les geeft aan beginnende waaghalzen, wil hij geen enkel risico lopen. „Bij de lessen ben ik extra voorzichtig, maar als ik zelf surf wil ik het liefst mijn grenzen verleggen." Al is het eigenlijk nog te koud, Jort gaat nog even de zee in om het af te leren. Kitesurfen is behoorlijk verslavend. Kris Derks Alleen kitesurfen als sport is voor Kuipers niet genoeg. In 2008 besloot hij zijn hobby naar een hoger plan te tillen en een eigen kiteboardmerk op de markt te brengen. Wat allemaal ooit begon als wat geklooi in een schuurtje werd opeens een serieus plan. „Vroeger maakte ik boards van hout of schuim en glasvezel in m'n schuur. Op een gegeven moment begonnen mensen te vragen of ik ook wat voor hen kon maken." Kuipers maakt zijn boards tegenwoordig niet meer zelf, maar laat ze importeren uit Taiwan. De vorm, outline en het design stuurt hij op en vervolgens worden de kiteboards naar Nederland overgevlogen. En bij eigen boards is het niet gebleven. Kort daarna heeft Kuipers z'n eigen kitesurfschool- tje opgezet. Voor meer informatie over lessen: www.nixboards.nl. I >3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 81