6l Kitesurfers spelen met de elementen Jort Kuipers Xepltrm kitesurjwii dinsdag 27 april 2010 Niet zeuren maar surfen, lijkt ook de mentaliteit van andere kiters. Vliegers in verschillende kleuren en maten zweven boven het strand. Ze zijn verbon den aan de surfers op het water. Op hun board laten ze zich voorttrek ken door een zogeheten kite. Als Jort surft zweeft hij rakeüngs over het water. Zijn kite trekt hem de lucht in, waarna de wind hem weer met flinke kracht terugzet op de golven. Het lijkt een voortdurend spel waarin de wind de surfers als marionetten van de zee afplukt en weer laat landen. Jort is allang niet meer de enige kitesurfer op het strand van Vrouwenpolder. Een stuk of twintig vliegers steken vandaag in vrolijke In Zeeland heb je de ruimte. „Hier staat niet de hele Randstad met z'n vliegertje op het strand", zegt kitesurfer Jort Kuipers (32) lachend. Met zijn haar nog nat van het zeewater staat hij op het strand in Vrouwenpolder met een wetsuit, een warme jas en windkracht vijf „Eigenlijk is het nog een beetje te koud om te kitesurfen", geeft hij toe. Het deert hem niet. Op zaterdag 1 en zondag 2 mei vindt op het strand Noordduine bij Domburg het water sportevenement NiX games plaats. Tijdens dit evenement kun je verschillende clinics volgen in kitesurfen, golfsurfen, kajakken en stand/ up paddle surfing. Deze laatste sport is een combinatie van golfsurfen en kajakken, waar bij je op een surfboard staat met een paddie in je handen. Voor beginners is dit evenement de ideale manier om kennis te maken met de verschillende watersporten. Ook gevorderden hoeven niet bang te zijn om niet aan hun trekken te komen, want tijdens de NiX games worden verschillende wedstrijden georga niseerd. Om aan deze battles deel te nemen kun je je inschrijven op www.nbcboards.com, of tijdens het evenement bij de infostand. Inschrijven voor de clinics en het evenement zelfkan op www.nixgames.nl. kleuren af tegen de blauwe lucht. Dat was tien jaar geleden wel anders. Toen was Kuipers samen met een vriend vaak als enige met een board en kite op het strand in de weer. In korte tijd is de watersport enorm popu lair geworden. Ook kitesurfers David (23) en Andy (23) merken dat het drukker wordt op het water. Vooral onze zuiderburen blijken een ware invasie op het Zeeuwse strand. „De Belgen springen allemaal voor je neus", lachen de jongens. Al is kitesurfen een solosport, je speelt dus echt als een team met en tegen de wind. „Dat is wat het zo mooi maakt", legt Jort uit. „Elkaar in de gaten houden, samen nieuwe tricks oefenen en elkaar enthousiast maken. Dat maakt van kitesurfen eigenlijk een teamsport." De kiters gebruiken vliegers in verschillende XV -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 80