binnenland 17 wijk voorkomt rassenrel Deeltijd-WW naar 62.000 werknemers BUSVAKANTIES BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpm 9 Verdachte dood voetballer vrijgelaten Aboutaleb: optreden tegen fans terecht voor het zoeken naar balans tussen handhaven en empathie 4 dgn HANNOVER 7 dgn LOURDES 12 dgn DALMATISCHE KUST 10 dgn SCHOTSE HOOGLANDEN waarom zou je meer betalen dinsdag 27 april 2010 Prijzen zijn p.p. tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamileitenlonds. wel spanningen zoals in Culem- borg, maar het vuurtje werd geen uitslaande brand. Volgens Otto Adang, lector Openbare Orde Gevaarbeheersing aan de Politiea cademie, is Nederland de dans ont sprongen door de sterke aanwezig heid van de Nederlandse politie in de wijken en een goede samenwer king met buurtwerkers, burgers en gemeenten. Daarnaast is de sociale achterstand van minderheden klei ner, concludeert Adang in een gis teren verschenen onderzoek. Kunnen we volgens hem achter over leunen? „We moeten juist alert blijven. Er zijn natuurlijk ge meenten waar de netwerken van de politie in de buurten wat min der zijn. Daarnaast moeten we be ter zoeken naar een balans tussen handhaven en empathie. Nu slaat die meer door naar hard optreden. Dat kan juist escalerend werken." Van de rellen in Frankrijk kunnen we volgens Adang vooral leren hoe we het niet moeten doen. „Daar is de politie er meer voor de staat dan voor de burger. Het con tact tussen overheid en politie enerzijds en de mensen ander zijds, ontbreekt." Hier in Nederland waren ook inci denten. Toen werd ook gesproken over rassenrellen. „Het woord ras is enigszins beladen. De vraag is in hoeverre iemands afkomst enige rol speelde bij ongeregeldheden. Dat is zeer zelden het geval. Daar om is het niet goed wanneer men sen continu als groep op hun af komst worden aangesproken. Ook dit werkt escalerend." Adang waarschuwt gemeenten: „Alleen symptomen bestrijden is niet goed. Er zijn veel gemeenten die een probleem hebben met Ma rokkaanse jongeren. Van incident naar incident gaan, is niet dé oplos sing. In Enschede hadden ze het zelfde probleem, maar door hier ja renlang aan te werken is het pro bleem er niet meer. Er is dus een beetje geduld nodig." ZWOLLE De 23-jarige man uit Zwolle die werd aangehouden nadat zaterdag tijdens een partijtje voetbal een plaatsgenoot was omgekomen, is vrijgelaten. Uit onderzoek is geble ken dat het eveneens 23-jarige slachtoffer niet is overleden als ge volg van het letsel dat hij opliep door schoppen en slagen. De vrijge laten man blijft wel verdachte. ROTTERDAM Het politieoptreden zondag in Rot terdam waarbij ruim zeventig Feye- noordfans werden aangehouden, was nodig en terecht. Dat heeft bur gemeester Ahmed Aboutaleb gister middag gezegd. De ME greep in op het Stadhuisplein omdat mensen antisemitische leuzen scandeer den. Dat is volgens Aboutaleb, ze ker zo vlak voor dodenherdenking, onacceptabel. DEN HAAG - Meer dan 6500 bedrij ven hebben voor in totaal ruim 62.000 werknemers het afgelopen jaar deeltijd-WW aangevraagd. Van die werknemers zijn er inmid dels 23.000 alweer uit de tijdelijke regeling. Dat heeft minister Don- ner (Sociale Zaken en Werkgele genheid) gisteravond bekendge maakt. Zo'n 39.000 werknemers zitten nog in de regeling. De maatregel moet bedrijven hel pen de crisis door te komen zon der vaklieden te hoeven ontslaan. Donner had er eerst 375 miljoen euro voor uitgetrokken. Dat werd vorige zomer, toen de pot leeg dreigde te raken, 950 miljoen euro. Tegelijkertijd scherpte hij de regels aan. De regeling is sindsdien tweemaal verlengd en loopt nu tot uiterlijk medio volgend jaar. De laatste ver lenging, vanaf 1 april dit jaar, is be doeld voor bedrijven die pas vanaf dat moment de gevolgen van de crisis voelden, zoals in de bouwsec tor. Sinds begin dit jaar heeft zich een groeiend aantal bouwbedrij ven gemeld voor deeltijd-WW. Deskundigen verschillen van me ning over het positieve effect. Vol gens critici bestaat het gevaar dat de klap later alsnog komt. Volgens Eelco Tasma, van de Vakcentrale FNV, is dat 'onzin'. „Als wij zien dat er een structureel probleem is bij een bedrijf) geven we geen toe stemming voor deeltijd-WW, om dat het ten koste gaat van de WW-rechten van de medewer kers. Alleen bedrijven met een tij delijk probleem komen in aanmer king." Volgens de Monitor Arbeids markt heeft de deeltijd-WW in 117 gevallen - met in totaal 2225 werk nemers - een faillissement niet kunnen voorkomen. de collectie van het Legermuseum de neus van de raket zat een lading stookten er Londen mee, vooral aan in Delft. De raket is in 1943 door de van 975 kg springstof. De V2 kon het einde van de oorlog. Er vielen Duitsers ontwikkeld. De V2 is 13,8 een maximumsnelheid bereiken van door de raket duizenden doden, meter lang en weegt dertien ton. In 5500 km per uur. De Duitsers be- foto Robin Utrecht/ANP Alle reizen per Comfort Class bus (met méér beenruimte)! Zie www.kras.nl/39037 Zie www.kras.nl/35537 Zie www.kras.nl/35517 Zie www.kras.nl/39020 Zie www.kras.nl/35519 Zie www.kras.nl/35526 Zie www.kras.nl/35555 Een busvakantie van KRAS.NL is een absolute aanrader! Onze reizen worden namelijk altijd uitgevoerd per Comfort Class bus, met méér beenruimte. Ook is het ontbijt en veelal diner inclusief en zijn er vele excursies naar de mooiste plekjes van Europa inbegrepen. Lees snel verder voor een greep uit ons aanbod of kijk op www.kras.nl/bus voor meer dan 150 aanbiedingen! Vertrekdatum: 21 mei spectaculaire pinksteraanbieding! lekker weekendje ertussenuit, waarbij u kennismaakt met Hannover, het bekende Hameien, Celle en het Steinhuder Meer. busreis, verblijf in 4-sterren hotel, 3 x ontbijt en diner, excursieprogramma Vertrekdata: 7 juni t/m 18 oktober de unieke bedevaartsstad Lourdes is een belevenis! U maakt div. plechtigheden mee, bezoekt de heiligdommen en maakt een uitstapje naar het Pyreneeendorp Gavarnie. busreis, verblijf in 3-sterren hotel, 6 x ontbijt en diner, excursieprogramma Vertrekdata: van 7 mei t/m 15 oktober gegarandeerd vertrek op 7 en 21 mei romantische vissersstadjes, de 5 dorpjes van de unieke Cinque Terre en Monaco staan qentraal tijdens deze reis door Noord-ltalië busreis, verblijf in toeristenklasse hotels, 9 x ontbijt en diner, excursieprogramma Vertrekdata: van 24 mei t/m 6 september alle hoogtepunten van Roemenië in één reis! We bekijken onder meer de hoofdstad Boekarest, Brasov, het kasteel van Dracula in Bran, Sighisoara en Transsylvanie. busreis, verblijf in toeristenklasse hotels, 11 x ontbijt en diner, excursieprogramma Vertrekdata: van 17 mei t/m 4 oktober alle data t/m augustus met vertrekgarantie! wilt u de mooiste steden van Italië bewon deren? Kies voor deze reis naar o.a. Rome, Venetië, Florence, Pisa, Siena en Assisi. busreis, verblijf in hotels, 11 x ontbijt, 9 x diner, Ned.sprekende reisleiding, excursies Vertrekdata: 7 juni, 30 aug. en 27 sep. nog maar 3 vertrekdata, vol=vol! de Kroatische Dalmatische kust is rijk aan cultuur en natuurschoon. We zien o.a. Krk National Park, Rovinj, Porec, Split en Zagreb. busreis, verblijf in toeristenklasse hotels, 11 x ontbijt en diner, excursieprogramma Vertrekdata: van 21 juni 1/m 30 augustus kastelen, een ruig, afwisselend landschap en historische steden... dat is Schotland! Op onze route liggen o.a. Glasgow, het bekende Loch Ness, de Hooglanden en Blair Castle. busreis, overtochten, verblijf in hotels, 7 x ontbijt en diner, excursieprogramma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 7