Joosse 3 VOORJAAR BIJ JOOSSE Beft Westmktwjzr Opé-otuven. en afbreken TeteiHtie kmvt er nleir in dinsdag 27 april 2010 de zon onder gaat, lekker genieten met een glas wijn, kijken naar de lichtjes van de Belgische en Zeeuws-Vlaamse kust." Westenburger zit het allerliefst in het najaar in zijn huisje. „De zomer is vol lawaai, mensen en zonnebrand. In de herfst komt het strand tot rust, loopt het leeg en komen de stormen. Ik houd van het woeste van de herfst. Vorig jaar was er eens een keer een weerswaarschuwing. Fantastisch om hier dan te zitten. Terwijl heel Nederland plat lag, ging ik lekker in de golven zwemmen. Fantastische golven zoals je die ook in de Atlantische Oceaan vindt. Als je die hier dan een keertje hebt, ja... dan moet ik even. Al is het meer vechten dan zwemmen." Dennis Rijsbergen Elk najaar moet Westenburger het slaaphuisje voor een deel afbreken om het in het voorjaar weer op te bouwen. TransportbedrijfWiele- maker heeft een systeem ontwikkeld waarmee de huisjes grotendeels intact op een stalen onderstel kunnen worden vervoerd. Wanneer de huisjes in het voorseizoen op hun plaats worden gezet, is er toch nog het één en ander op te bouwen. Dat is een sociaal gebeuren, vertelt Westenburger. „Op dit hele rijtje zitten mensen die al lang een huisje hebben. We hel pen elkaar, lenen gereedschap van elkaar en we drinken zo nu en dan samen een biertje." Het seizoen loopt van april tot en met 31 oktober. In het slaaphuisje van Ben Westenburger is geen televisie te vinden. Bewust thuisgelaten. „Er is wel een tv-aansluiting, maar tot nu toe is het gelukt de televisie te weren. Je komt hier helemaal tot rust. Een boekje lezen of op het terras een wijntje drinken of lekker vroeg sla pen." Je komt in een slaaphuisje ook veel meer tot goede gesprekken, constateert Westenbur ger. Een plek waar je als gezin echt tot elkaar komt. Dus die televisie komt er niet in. foto's Lex de Meester w m T INTERIEURS Langstraat 2 - Arnemuiden T 0118-60 12 73 www.joosseinterieurs.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 77