4 'Zege Vinokoerov slecht signaal jeugd' 241 sport Roy Makaay laat zijn gevoel AFSCHEID Roy Makaay vindt het na dit seizoen mooi ge- weest. De 35-jarige aanvaller van Feyenoord beëin- pas vier competitiedoelpunten voor digt komende maand zijn lange loopbaan. tje Moniz volgt Labbadia op bij Hamburger SV Theo de Jong nieuwe trainer Willem II Eindhoven start met zege in play-offs Gilbert leider wereldranglijst UCI Spanjaard Vazquez gepakt op doping Eredivisie dinsdag 27 april 2010 Roy Makaay maakte dit seizoen Feyenoord. Hij kwam 21 keer in ac- HAMBURG Ricardo Moniz is de man die Ham burger SV naar de gedroomde winst in de Europa League moet leiden. De Nederlander nam giste ren het roer over van de ontslagen hoofdtrainer Bruno Labbadia. De eerste klus voor de geboren Haar lemmer is om HSV donderdag via Fulham naar de finale in eigen sta dion te leiden. Moniz was in eigen land onder meer actief bij PSV en Feyenoord. Als speler kwam hij uit voor Haar lem, RKC Waalwijk, FC Eindhoven en Helmond Sport. TILBURG Theo de Jong wordt de nieuwe trai ner van Willem II. De club ver wacht de onderhandelingen met hem op korte termijn af te ronden. De oud-international volgt de vrij- dag opgestapte Arno Pijpers op. John Feskens, voormalig speler van de Tilburgers, komt per direct over van RKC Waalwijk en gaat De Jong assisteren. De Jong was werkzaam bij de Chi nese club Tianjin Teda als assistent van hoofdcoach Arie Haan. Daarvoor werkte hij in de scouting van Willem II. EINDHOVEN FC Eindhoven is goed begonnen aan de play-ofFs voor promotie naar de eredivisie. De ploeg van Jan Poortvliet won in eigen sta dion met 1-0 van AGOW Apeldoorn. Het enige doelpunt kwam op naam van Leon Kantel berg. AGOW moet zaterdag in de thuiswedstrijd proberen de achter stand ongedaan te maken. Ook Den Bosch begon met een ze ge. Het elftal van trainer Mare Brys won de uitwedstrijd tegen Hel mond Sport met 2-1. AIGLE Philippe Gilbert is de nieuwe lei der van de wereldranglijst van de internationale wielrenunie UCI. De Belgische wielrenner, winnaar van de Amstel Gold Race en zon dag nog vierde in Luik-Bastena ken-Luik, lost de Spanjaard Luis Leon Sanchez af. Die zakte van één naar vijf. Gilbert heeft elf punten meer dan de Spanjaard Alejandro Valverde en 24 meer dan diens landgenoot Joaquin Rodriguez. We reldkampioen Cadel Evans steeg van negen naar vier. BARCELONA De Spaanse wielrenner Manuel Vaz quez Hueso is bij een onverwachte controle buiten de wedstrijden om gepakt op doping. Bij de coureur van Andalucia-Cajasur is op 20 maart epo gevonden. Vazquez Hue so is voorlopig geschorst. De Spaan se wielerbond moet de zaak verder afhandelen. De 29-jarige Spanjaard, wiens urinemonster in Barcelona is onderzocht op basis van informa tie uit zijn bloedpaspoort, eindigde vorig jaar als vijftiende in de Ron de van Spanje. door Patrick Delait SITTARD - De technisch directeur van wielerunie KNWU, Thorwald Veneberg, vindt de overwinning van Alexander Vinokoerov in Luik-Bastenaken-Luik geen goede zaak voor de wielersport. „Mis schien moeten we dopingzondaars strenger gaan bestraffen." Dat Alexander Vinoukoerov zon dag op weg naar de overwinning in Luik-Bastenaken-Luik op een fluitconcert werd getrakteerd, ver baasde Thorwald Veneberg nauwe lijks. Ook de KNWU-directeur zat thuis op de bank met een wrang gevoel te kijken naar de wederopstanding van de 36-jarige Kazak. Na een do- pingschorsing van twee jaar lijkt het alsof 'Vino' nooit is wegge weest. Hoewel er formeel niks valt af te dingen op de zege van de Asta- na-renner, vindt Veneberg zijn spectaculaire rentree geen goede zaak voor de wielersport. „Vino koerov heeft zijn schorsing uitgeze ten. Hij moet daarom worden be handeld als elke andere renner. Als wielerliefhebber heb ik zondag echter weinig lol beleefd. Daar voor is Vinokoerov iets te veel van zijn voetstuk gevallen." Toen in de Tour van 2007 aan het licht kwam dat de Kazak zich van bloedtrans fusies had bediend, sprak de wie- Ierwereld schande. Dat dezelfde renner nog geen drie jaar later de hoofdrol kan opeisen in een monument als Luik-Baste naken-Luik baart Veneberg zor gen. Met name voor beginnende wielrenners is de verrijzenis van voormalige dopingzondaars een slecht signaal, meent de KN WU-directeur. „Vinokoerov heeft geen kleine misstap begaan. Na een schorsing van twee jaar mag hij nu weer gewoon meedoen. Ik vraag me af welk effect dat heeft op jonge renners. Misschien moe ten we concluderen dat de huidige straffen niet zwaar genoeg zijn. Als je dopinggebruikers voor zes in plaats van twee jaar schorst, weet je zeker dat er geen enkele grote ploeg daarna nog in hen geïnteresseerd is." Veneberg zou het toejuichen als de internationale wielerunie (UCI) in de toekomst strenger gaat optreden tegen ernstige overtredin gen van het dopingreglement. Toch waakt hij ervoor om alle do pingzondaars over een kam te scheren. „Renners die per ongeluk een verkeerd medicijn hebben ge nomen, moeten we niet levens lang gaan straffen. Dat zou heel sneu zijn. Alvorens je gaat naden ken over zwaardere straffen, moet je eerst weten waar de grens ligt. Dat is niet eenvoudig", aldus Vene berg, die de discussie namens de KNWU op gang wil brengen. Toen Alexander Vinokoerov in 2005 voor de eerste keer Luik-Bas tenaken-Luik op zijn naam schreef, was Bram Tankink nog een fan van de renner die toen j nog voor T-Mobile reed. „Ik hield van zijn aanvallende manier van A koersen", zegt de Rabo-renner. Na de gebeurtenissen in de Tour van 2007 is er bij Tankink iets ge knapt. De vraag of Vino nog thuis hoort in het peloton beantwoordt de 31-jarige Tukker niettemin lie ver niet. „Ik heb niet veel zin om daar uit spraken over te doen. Als de UCI bepaalt dat hij mag koersen, dan mag hij ook winnen. Al spreekt het voor zich dat ik liever had ge zien dat Robert Gesink zondag had gewonnen. Vinokoerov heeft geluk dat hij de nationale bond van Kazakstan achter zich heeft staan. Anders had ook hij nooit meer voor een grote ploeg als Asta- na kunnen rijden", besluit Bram Tankink. Naam: Roy Makaay Geboren: 9 maart 1975 in Wïjchen Positie: Aanvaller Clubs: Vitesse (1993-1997), Tenerife (1997-1999), Deportivo La Coruna (1999-2003), Bayern München (2003-2007), Feyenoord (2007-2010). Doelpunten: 315 in 663 officiële duels, 253 doelpunten in 525 competitieduels. Winnaar gouden schoen in 2003 Erelijst: 43 interlands (6 doelpunten). Deelname aan EK 2000 en EK 2004. Landstitels: 3 (Spanje/2000, Duitsland/2005 en 2006. Nationale bekers: 4 (Spanje/2002, Duitsland/2005 en 2006, Nederland/2008). Supercup: 2 (Spanje/2000 en 2002).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 68