Straatbeeld in 'Dat ik er over schrijf, Terneuzen minder saai 201 zeeland 'Natuurcamping Vogelwaarde zit plan varkensbedrijven niet dwars' tssst EVALUATIE Afschaffen welstandstoezicht DOCUMENTAIRE Kleindochter interviewde opa Karei van Rijn over Spelletjes jeugdvakantiewerk Hulst regioagenda dinsdag 27 april 2010 door Karlijn de Splenter door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Sinds in grote gedeel ten van Terneuzen het welstands toezicht is afgeschaft, ziet het straatbeeld er veel gevarieerder uit. Toch heeft de deregulering niet ge leid tot foeilelijke bouwwerken. Dat blijkt uit de evaluatie van de Welstandscommissie over de afge lopen twee jaar. Vanwege het afschaffen van het welstandstoezicht in grote delen van de gemeente wordt grofweg de helft van het aantal bouwplan nen niet meer voor advies aan de welstandscommissie voorgelegd. De commissie constateert dat het beeld van de openbare ruimte steeds diverser wordt, 'omdat ie dereen naar eigen inzicht en goed dunken bouwt en verbouwt. Dat gaat soms ten koste van de oor spronkelijke kwaliteit van het straatbeeld'. Dan gaat het volgens de commis sie over het plaatsen van dakkapel len boven elkaar op één dakvlak, het bouwen van schuttingen op lo HULST - Stichting Jeugd Vakantie Werk Hulst verzorgt traditiege trouw een gratis spelletjesmiddag voor de jeugd van zes tot twaalf jaar op 30 april. Op het terrein van buitencentrum 't Jagertje aan de Poorterslaan 100 worden tussen 14.00 en 16.00 uur spelletjes afgewerkt zoals estafette- dinsdag 27 april 2010 axel Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Jokeren, bil jarten; Halle, 13.30 uur; Kaarten, biljarten, aero bics; 14.45 uur: Koersbal; Trefpunt, 13.00 uur; Kaarten, biljarten, sjoelen; breskens Goedertijt, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Koersbal; clinge Malpertuus, 13.30 uur: KBO volksdansen, zingen en biljarten; Café de Troubadour, 13.30 uur: Kaarten; graauw Gemeenschapshuis, 13.00 uur: KBO joke ren; heikant 'tHeike, 14.00 uur: Ouderenkoor; hoek De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljarten, gymnas tiek; 13.30 uur: Kaarten bieden en joke ren; hulst De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljarten; 10.00 uur: Volksdansen; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Prijskaarten bieden en joke ren, computeren; 19.30 uur: Stijldansen; Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwerken; 10.00 uur: Geheugentraining, Internetca fé; 14.00 uur: Schilderclub; Den Dullaert, 13.15 uur: Zumba; 13.30 uur: Bridge; 15.30 uur: Kids dansen; Karei van Rijn was elf jaar toen de Duitsers zijn toenmalige woonplaats Den Haag binnenvielen. Hij vindt het nog steeds moeilijk om over de gebeurtenissen die hij in de oorlog meemaakte te praten. caties langs de openbare weg, schreeuwerige reclame's, dito kleurtoepassingen of 'buitenpro portionele' aan- en uitbouwen. Het diversere straatbeeld is vol gens de welstandscommissie ook toe te schrijven aan andere facto ren als illegaal bouwen, bouwen in afwijking van de vergunning, colle- gebesluiten die afwijken van advie zen en toepassing van ruime vrij stellingen. Volgens burgemeester en wethou ders zijn er in de gemeente echter ook genoeg voorbeelden te vinden waar een, vanuit oogpunt van beeldkwaliteit, goede invulling heeft plaatsgevonden. „De commis sie heeft naar onze opvatting wei nig oog voor die situaties, maar be nadrukt de 'negatieve' beelden." De afgelopen periode is er tussen het college van B en w en de wel standscommissie een 'verschil van inzicht ontstaan over de bedoeling en de uitwerking van het wel- standsbeleid'. Er is afgesproken dat de rol van de commissie richting de klant moet worden verduide lijkt. Zeker over het gesprek tussen een man en zijn vader. Hij hoorde ze praten over wat er met de wegge voerde joden in concentratiekam pen gebeurde. Dat beschrijft hij ook in zijn oorlogsherinneringen die hij drie jaar geleden opschreef „Ik wist toen met zekerheid dat ik mijn joodse vriendjes nooit meer terug zou zien. Ik heb er nooit met mijn vader over gesproken en hij heeft het evenmin ooit bij mij ter sprake gebracht. Wij hadden im mers beiden dezelfde gruwelijke herinnering aan die bewuste nacht, toen we er getuige van wa ren geweest hoe de joden in onze straat als beesten werden wegge voerd. Ik heb nimmer de behoefte gehad om er over te praten. Dat ik er nu over schrijf, vind ik voldoen de." De oorlog bleef steeds langer du ren en eten werd in de grote stad schaars. Daarom vond zijn vader een plekje voor hem bij een bak- mmmmmmmSBsmsBsm lopen, roofspel en blind vla voe ren. Ook is er een spannend eindspel en worden de deelne mers geschminkt. Bij slecht weer worden de activitei ten in de binnenruimtes van 't Ja gertje gehouden. Er zijn prijzen te winnen. Inschrijven vanaf 13.45 uur. 18.30 uur: Uni hockey;19.30 uur: Hulster gemengd koor; 20.00 uur: Volleybal; kloosterzande WZC Antonius, 10.00 uur: Bibliotheek, mo deshow en verkoop; 14.00 uur: Biljarten, sjoelen, welfare; nieuw namen De Kauter, 20.00 uur: Vergadering Jeugd raad; 20.15 uur: Volleybal; sas van gent De Regenboog, 13.00 uur: Biljarten; sint jansteen De Warande, 9.30 uur: Computeren, bloemschikken; 13.00 uur: Biljarten, jeu de boules; 13.30 uur: Ouderenkoor; 15.30 uur: Kreatieve vorming; 20.30 uur: Gregoriuskoor; sluiskil Meulengat, 10.00 uur: Engels; 13.30 uur: Biljarten, prijskaarten; terneuzen De Veste, 10.30 uur: Gymnastiek; 13.00 uur: Biljarten, bridge; 13.30 uur: Handwer ken, soos; 19.15 uur: Dansen; Buurthuis de Hoeve, 13.30 uur: Biljarten; De Kameleon, 14.00 uur: Vrouwen hobby club; 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcentrum Meetpoint; vogelwaarde 't Gelaag, 13.30 uur: Kaarten; westdorpe Zaal Concordia, 13.30 uur: KBO koersbal; WZC Het Verlaet, 10.15 uur: Gymnas tiek; DEN haag - De uitbreiding van na tuurcamping De Kamperhoek in Vogelwaarde vormt geen beper king voor twee geplande varkens bedrijven in de buurt, zei een ge meentewoordvoerster van Hulst gisteren bij de Raad van State. Die behandelde het hoger beroep van het Reuselse varkensbedrijf La- vi BV tegen de plannen van na- tuurcampinghouder H. de Nijs om het aantal kampeerplaatsen van 15 naar 50 uit te breiden. Lavi wil twee nieuwe varkenshouderijen met 7000 varkens per bedrijf in Vo gelwaarde bouwen. Daartoe heeft het bedrijf twee milieuaanvragen bij de gemeente ingediend. Tegelij kertijd had natuurcampinghouder De Nijs het plan om zijn natuur kampeerterrein met 35 plaatsen uit te breiden. Lavi vreest dat de uitbreidingen stankbeperkingen voor de nieuwe bedrijven opleve ren. Maar zowel de gemeente Hulst als de bestuursrechter in Middelburg stelt dat de seizoen- kampeerplaatsen, waar van april tot oktober tenten en caravans staan, niet te vergelijken zijn met woningen, scholen of permanente stacaravans waar langdurig wordt verbleven. Staatsraad D. Slump vroeg of het mogelijk is dat ie mand een caravan neerzet en die zes maanden verhuurt, waardoor er achtereen veel mensen verblij ven. De Nijs zei dat het natuur kampeerterrein mensen aantrekt die niet lang blijven staan. De kans lijkt groot dat ook de Raad van State beslist dat de uit breiding van het kampeerterrein geen invloed heeft om de milieu ruimte van de nog te bouwen var kensbedrijven. Wel is de kans groot dat De Nijs bezwaar gaat ma ken tegen de milieuvergunningen voor de varkenshouderijen. Op de vraag wat hij van de komst van var kenshouderijen vindt zei De Nijs: 'Wat denk je?' Uitspraak over enkele weken. Karei van Rijn (79) heeft zijn oorlogsherinneringen opgeschreven. Deze zijn ook terug te zien in de documentaire

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 64