261 sport Van Belzen gaat naar Vlissingen Goese golfsters blijven meedoen om titel Vrouwen AV'56 tweede Voor De Jonge kan seizoen nu in atletiekcompetitie al niet meer kapot na weer zege TRANSFER Hoek haalt Deprez als vervanger dinsdag 27 april 2010 Joan van Belzen in actie tegen Spakenburg. De doelman verruilt Hoek voor zondag-eersteklasser Vlissingen. archieffoto Peter Nicolai door Barry van der Hooft MIDDELBURG - Promotie naar de topklasse is na de 3-0-zege op LRC dichtbij voor Hoek. Toch heeft dat vooruitzicht Joan van Belzen niet kunnen verleiden voor een langer verblijf bij de zaterdag-hoofdklas ser te kiezen. De doelman wil weer eerste keus zijn en maakt daarom de overstap naar zondag eersteklasser Vlissingen. Voor het vastleggen van een opvol ger heeft: Hoèk weinig tijd nodig gehad, want Kristoff Deprez komt over van VW Hamme. De 29-jari- ge doelman is op dit moment tweede keus bij de club die uit komt op het derde niveau in Bel gië. Hij speelde eerder bij onder meer Gent-Zeehaven en Deinze. „Toen Joan ons vertelde dat hij zou vertrekken bij Hoek hebben we meteen actie ondernomen", vertelde Gert-Jan de Boer, die bij Hoek technische zaken in zijn por tefeuille heeft. „Kristoff Deprez is een goede keeper, die bij ons op het lijstje stond. We hopen Lieven de Veirman ook te behouden, zo dat we volgend seizoen weer twee goede keepers hebben." Hoek wilde Van Belzen wel graag behouden. „Ik heb ook wel getwij feld", bekende de doelman giste ren. „Maar ik wil niet het risico lo pen dat ik weer een heel seizoen op de bank zit. Ik wil weer minu ten maken. Ik heb een gesprek ge had met Roy Hendriksen (nieuwe trainer Vlissingen) en daar een goed gevoel aan overgehouden. In juni word ik 28, dat is geen leeftijd om op de bank te zitten." De uit Arnemuiden afkomstige Van Belzen kwam drie seizoenen geleden over van ASWH. In zijn eerste twee jaar bij Hoek was hij de onbetwiste nummer één. In de eerste wedstrijd van dit seizoen, uit bij GVW, raakte hij echter ge blesseerd. De Veirman verving hem een week later en stond zijn plek onder de lat nauwelijks nog af Van Belzen viel op 20 maart voor het laatst in, tijdens de uit wedstrijd bij Odin'59 (3-1-neder- laag). Zijn vervanger Deprez is de derde nieuwe speler voor komend sei zoen. Eerder kwam Hoek al tot overeenstemming met Jeroen van den Broeke (Terneuzense Boys) en linksback Niels de Loof van Ra cing Waregem. Van de huidige se lectie hebben verdediger Jurgen Landuyt en aanvaller Regilio Pinas al toegezegd ook volgend seizoen bij Hoek te zullen spelen. Met een groot aantal spelers, onder wie Fer ry Alfons, Geert Bosschaart, Tho mas Ragut, Giovanni Siereveld en Stijn Mahieu, hoopt Hoek op kor te termijn afrondende gesprekken te voeren. Het gros van de selectie heeft aangegeven te willen blijven. De kans is wel groot dat Michael Koné volgend seizoen niet meer bij Hoek speelt. De linksback heeft aangegeven aan te hikken tegen de afstand tussen zijn woonplaats Brussel en Hoek. De Boer: „We willen Michael graag bij Hoek hou den. De komende weken wordt duidelijk hoe onze selectie voor volgend seizoen eruit gaat zien." door Marije van Belzen GOES - Op de baan van golfclub Reymerswael werd zondag door de mannen van Grevelingenhout gestreden voor lijfsbehoud in de tweede klasse. De directe tegen stander was Leeuwenbergh, een team uit Den Haag. Het werd to-8 voor de Zeeuwen. De vrouwen van Goes moesten op de baan van Capelle aan de IJssel aantreden tegen het team van de Efteling. Winst was belangrijk om een plaats in de tweede klasse vei lig te stellen en om nog kans te ma ken op het kampioenschap. Het werd uiteindelijk 16-2 voor Goes. De vrouwen van de Efteling had den tactische dubbelcombinaties geformeerd. De golfsters van Goes speelden de dubbels echter verplet terend en wonnen alle dubbels waardoor met een 6-o-voorsprong aan de singles begonnen kon wor den. Liesbeth van de Dool en Marije van Belzen speelden een foutloze dubbel en zij hadden hun tegen stander op hole 11 al. verslagen. Ook Jannie van Dommelen eh Danielle Bergers boekten een rui me overwinning. Op hole 13 had den zij de winstpunten al veiligge steld. De derde dubbel, gespeeld door Jolande Broekhof en Henni van Doorne, werd ook op hole 15 gewonnen. De Goese vrouwen zetten in de singles de goede lijn door. De eer ste vijf singles werden met ruime cijfers gewonnen. Alleen Henni van Doorne speelde een hele span nende wedstrijd en moest zich op de laatste hole gewonnen geven. De vrouwen van Goes boekten een ruime 16-2-overwinning. De mannen van Grevelingenhout begonnen de dubbels ook sterk met een 4-2-voorsprong. In het oog sprong hierbij dat Willi am Remeeus en Job Jan Simme- link terugkwamen van een grote achterstand en door 5 van de laat ste 6 holes te winnen, uiteindelijk de wedstrijd naar zich toe trokken. Frank Huisson en Ruud Graveland wonnen hun partij uiterst eenvou dig, terwijl Michiel Engelsman en Peter Coppoolse vrij ruim onder uit gingen. In de middag bleken beide partijen aan elkaar gewaagd. Met ruime overwinningen van Frank Huisson, die zich hiermee revancheerde voor vorige week en William Remeeus die geen spaan heel liet van zijn tegenstander. Sail lant detail.is dat Ruud,. Graveland in het stof moest bijten voor zijn veertienjarige tegenstander van Leeuwenbergh. Des te meer een bevestiging dat ook de verjonging toeslaat in de golfsport. De uiteindelijke overwinning werd beklonken door Michiel En gelsman die op hole 17 uiterst koel bloedig zijn match en daarmee de eindoverwinning voor Grevelin genhout veiligstelde. Dit bracht de eindstand op 10-8 in het voordeel van Grevelingenhout. Met de huidige poulestand lijkt het erop dat de formatie uit Brui- nisse zich weer een jaar kan hand haven in de tweede klasse. door Sjaak Sinke DORDRECHT - De vrouwen van AV'56 hebben in de eerste compe titiewedstrijd van de derde divisie op sportpark Reeweg van Par thenon in Dordrecht een uitsteken de tweede plaats behaald met 7213 punten. De achterstand op het winnende DAK bedroeg 345 pun ten. De mannen van Dynamica waren met 5911 punten terug te vinden op de tiende plaats, ruim achter het winnende Typhoon. Daarbij moet worden aangetekend dat Dy namica een nul scoorde op het hoogspringen. Marieke Riemens haalde flink wat punten binnen voor AV'56 door de 100 meter te winnen in 12.92 se conden, de tweede plaats op de 200 meter te pakken in 26.46 se conden en haar aandeel in de tweede plaats op de Zweedse esta fette. Iris Pieters won de 400 me ter in een persoonlijk record van 60.65 seconden. Marije Jansen was de snelste op de 100 meter horden in 15.41 seconden, met één secon de voorsprong op Tanita Hofmans (DAK). Ze pakte ook de tweede plaats bij het verspringen met 5 meter en 68 centimeter. Astrid den Herder werd op de 800 meter derde in 2.33.16, Anne de Vlieger deed hetzelfde op de 3000 meter (12.08.15). Er waren ook derde plaatsen voor de mannen van Dynamica. Jeroen van Belzen wierp de speer over een afstand van precies 44 meter. A-junior Erwin Adan liep de 800 meter net boven de twee minuten. Thomas Kempe hield zich met de vierde plaats op de 100 meter (11.55 seconden) goed staande in een veld met 28 deelnemers. door Fred Rabout OOSTBURG - Tonny de Jonge pakt ieder jaar wel zijn rayonzege. Dat deed hij vorige week al op het vit- esseconcours vanuit Morlincourt. Je zou dus denken dat De Jonge zijn deel van de koek al te pakken heeft, maar hij deed het afgelopen zaterdag nog een keer. Deze keer op het vitsseconcours vanuit Breuil le Vert. Nu met een donkere geschelpte jaarling doffer. Weer ééntje van Marijn Laureijns. Het was immers daar in het Bel gische Maldegem-Kleit bij die meervoudige kampioen van 't Meetjesland dat De Jonge vorig jaar een mandje met jonge duiven ging halen. De Jonge: „Ik kreeg de vijftien die ik besteld had, er zat er nog ééntje op dat hok. 'Moet je die ook nog hebben', vroeg Marijn. Geef maar mee, zei ik. Het is een duifje met een Belgische voetring waarvan ik niets weet qua afstamming, maar het was zaterdag wel mijn eerste en zoals later bleek de snelste van Zeeland. Je zou er van naast je schoenen gaan lopen." Dat zal de 67-jarige Oostburgse dui- venliefhebber niet doen, maar het is wel uniek om twee keer achter elkaar de snelste van Zeeland te pakken. De Jonge had 27 we- duwschapsdoffers ingekorfd voor dit concours vanuit Breuil le Vert, dat zo'n 230 kilometer van Oost burg afligt. De Jonge zag de winnende duif niet komen. „Ik was nog wat op mijn hok aan het rommelen, had ze nog niet verwacht en ineens 'poef, daar zat hij op de plank. Daarna moest ik overigens weer ze ven minuten wachten op mijn tweede. De duif die vorige week de eerste was, zat er nu overigens volledig naast. Het blijft toch een onverklaarbare sport, die dui vensport." Toch zijn het vaak dezelfde namen die zich melden. In rayon 2 troefde Roger Herman de gebroeders Scheele af, maar de Scheeles had den er toch weer vier in de top tien. In rayon vier delen René van de Zande en de 'Trazen' de prij- zentafel. Alleen combinatie De Kooning wist zich er tussen te frie melen. In rayon 6 is Gerard van der Kamp weer de man en in rayon 7 'Ko ning Minderhoud' met 1,4,6,7,8,9 in de top tien. In rayon 5 conti nueert Jaap Bras zijn knappe sei zoensopening. Komende zaterdag zouden er wel een keer andere na men naar voren kunnen komen. Dan wordt met het concours van uit Alblis de midfond geopend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 58