Spelen Acties maken met een voetbal geboren 21 Highlandgames trekker Hoevefeest La Salette Oranje-versieringen in Wemeldinge vernield Foto-expositie Dunya van moeders met kind Salsa en dancedassics in de Stadsring Muziektejater Vreemd op smartlappenfeest Woninginbraak en een poging tot inbraak Laatste schooldag Pontes op andere leest dinsdag 27 april 2010 Voetbalfan Delano Westerink: 'Een wedstrijd zelf spelen is nog leuker dan kijken naar bijzondere voetbalwedstrijden op televisie.' Delano Westerink is op het veld in zijn element: 'Ik geniet vooral wanneer we in balbezit zijn, acties maken en voor de goal komen.' Je zult Delano Westerink niet snel aantreffen zonder bal. Hij voetbalt buiten en zelfs in huis spelen zijn voeten constant met een zachte bal van stof. foto Ronald den Dekker VOGELWAARDE - De vierde ronde van het Open Nederlands Kam pioenschap Highland Games is de publiekstrekker van het Hoeve- feest in Vogelwaarde. Het Leger des Heils houdt dat feest zaterdag 5 juni in en om Hoe ve La Salette aan de Rapenburg in Vogelwaarde. Als thema is dit jaar gekozen voor 'Kracht door Ge loof. Behalve de gebruikelijke rom melmarkt, Leger des Heils-stands, een springkasteel, pony ritjes, olie bollenverkoop, kinderschmink en de tentoonstelling van antieke trac toren is er dit jaar ook live-muziek en een roofvogelshow. Voorts strijden sterke mannen uit Nederland, België en Duitsland om de toernooiwinst in hun race naar het 'Open Nederlands Kam pioenschap'. De wedstrijd wordt opgeluisterd door speaker Wout Zijlstra, zelf meervoudig kam pioen nationaal en internationaal in zowel highlandgames als in 'Sterkste Man'-wedstrijden. Naast de wedstrijden in het kader van de highlandgames geeft Jarb- no Hams, vijfvoudig winnaar 'Sterkste Man van Nederland' en meervoudig winnaar van interna tionale wedstrijden, een 'Sterkste Man'- demonstratie. De toegang tot het Hoevefeest is gratis. door Rob Paardekam WEMELDINGE - In Wemeldinge zijn in de nacht van zondag op maan dag vernielingen aangericht aan de oranje-versieringen. In de Wilhelminastraat zijn 17 led lampen gestolen uit mandjes. „Ik vind dat schandalig", zegt Don Ma- ris van buurtvereniging Juliana. „Mensen werken zich wezenloos om het dorp zo fraai te versieren en dan maken anderen het kapot." Volgens Maris zijn ook in het Oos- terscheldebuurtje vernielingen aan gericht. Daar zouden lampen zijn stukgeslagen. De versieringen in de Wilhelmina straat worden zo snel mogelijk her steld. „Maar dat kost de buurt wel weer geld", stelt Maris. Bij buurtvereniging Tussen Wal en Schip (Walstraat, Deltastraat, Zeestraat en de helft van de Oos- terscheldestraat) hadden ze vorige week ook te maken met vandalis me. Daar werden onder meer bordjes stukgemaakt. „Een paar kinderen van veertien en vijftien jaar hadden dat gedaan", stelt Jo Adriaanse. „Ze hebben hun excu ses aangeboden en beloofd dat ze het nooit meer zullen doen. Daar mee is de kous af Als ze dat niet hadden gedaan, waren we trou wens wel naar de politie gegaan." VLISSINGEN Maria Evers exposeert vanaf 3 mei onder de titel 'Kwalitijd' haar fo to's bij Stichting Dunya. De ten toonstelling staat in het teken van de Moedernachtcampagne en be staat uit portretten van moeder met kind. Maria Evers wil in de foto's de ge lukkige momenten tussen moeder en kind laten zien. De expositie is te bezichtigen dinsdag van 10 tot 13 uur, donderdag van 13 tot 16 uur vrijdag van 10 tot 12 uur en zater dag vanaf 18.30 uur. MIDDELBURG In de Stadsring aan de Kruitmolen- laan in Middelburg wordt donder dagavond weer een salsa en dance- classicsfeest gehouden. Omdat het op de vooravond van Koninginnedag is, gebeurt het deze keer onder de naam Koninginne nacht. Drie dj's draaien swingende disco, soul en salsa uit de jaren '70 en '80. De dj's zijn dj Old Skool Freddy, dj Dino en dj Hans. De avond duurt van 21.00 tot 2.00 uur. Entree is 5 euro. SAS VAN GENT Muziektejater Vreemd ofwel Duo Vreemd brengt de avond van Ko ninginnedag - tijdens het 25ste smartlappenfestival - 'een dolkomi sche show' in café de Reseda aan de Noordweststraat 11 in Sas van Gent. Duo Vreemd komt uit het Brabantse Nuenen. Eén van de leden, Fred ten Hoor, kent Sas goed. Hij is er geboren. De andere 'komediant' is de Ooster- houter Ronald Vermijs. Het optre den vrijdag begint om 21.30 uur, en tree gratis. TERNEUZEN In Terneuzen is zondagochtend in een huis ingebroken aan de Guido Gezellestraat in Terneuzen. De be woners waren weg van 9.00 tot 11.30 uur. Bij terugkeer ontdekten ze dat onder meer waardepapieren en geld waren gestolen. De politie heeft een buurtonder zoek uitgevoerd. Bij een huis aan de Oosterscheldestraat bleef het za terdag bij een poging tot inbraak rond 23.30 uur. De bewoonster hoorde bij thuiskomst iets en bel de de politie. ZIERIKZEE De Laatste Schooldag (LSD) van Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee krijgt dit jaar een heel andere op zet dan voorgaande jaren. In overleg met leerlingen uit de eindexamenklassen is besloten dit festijn, dat op woensdag 28 april wordt gehouden, te beperken tot een feest voor de eindexamenleer lingen zelf. Leerlingen van havo 5 en vwo 6 verzamelen bij een strandtent in Westerschouwen voor sportieve activiteiten en een barbecue. De leerlingen van Basis, Kader en Mavo gaan die dag met z'n allen naar de Efteling.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 53