zeeland j 19 in de samenleving Oranje Label Dagen Audioverslag populairder J automobilist dan verslag op schrift Wè- C (62) rijdt tuin in ^„„1 Een ansicht voor de koningin Onwel geworden Op eiiandbezoek met staatsbosbeheer Slaakbrug krijgt een opknapbeurt Kinderboerderij De Punt viert lentefeest Carla de Paepe krijgt Thorbeckepenning Sponsorloop voor stichting RoParun Tangokampioenen geven workshops Markt wordt drie dagen picknickplein Een ansicht voor de koningin dinsdag 27 april 2010 GIMBRÈRE MODE MIDDELBURG BOBBE MODE VLISSINGEN door Melita Lanting ZIERIKZEE - Gemiddeld luisteren via het internet vijftien mensen mee tijdens de raads- en commis sievergaderingen op Schou- wen-Duiveland. Ook worden de audioverslagen achteraf nog regel matig geraadpleegd, zelfs aanzien lijk vaker dan de schriftelijke ver slagen worden nagelezen. Dat blijkt uit cijfers van de gemeente Schouwen-Duiveland. Ter vergelijking: het audioverslag van de raadsvergadering van janua ri 2009 is 181 maal aangeklikt. De schriftelijke notulen van dezelfde vergadering (die ook op het inter net staan) zijn 26 keer opgevraagd. In maart is het audioverslag 112 maal geraadpleegd en het schrifte lijk verslag 25 maal. De audioverslagen van commissie- en raadsvergaderingen worden sinds een jaar live uitgezonden via de website van de gemeente. Het college stelt voor om hiermee door te gaan. De schriftelijke ver slaglegging kan dan afgeschaft wor den en vervangen door een beslui tenlijst. Dat scheelt op jaarbasis ruim 320 manuren die nu gesto ken worden in het maken van de verslagen van raad en commissie. Hoeveel dat in harde euro's is, is niet bekend gemaakt. WEMELDINGE - Modeontwerper Frans Molenaar en politica Rita Verdonk gingen de Wemeldingenaren voor, maar gisteren mochten zij een krabbel zetten onder de levensgrote felicitatiekaart voor de koningin. De kaart, ter ere van het dertigjarige jubileum van Beatrix, doet nog een tour door Ne derland en wordt dan bezorgd op Paleis Noordeinde. foto Ronald den Dekker OUDDORP - Een onwel geworden automobilist (62) is zondagmiddag de tuin ingereden van een woon huis aan de Molenweg in Oud dorp. Zijn vrouw raakte lichtge wond; ze had last van haar ribben en een bult op haar hoofd. Ze is naar het ziekenhuis overgebracht Een kind dat achterin zat en de be stuurder zelf bleven ongedeerd. De bestuurder reed op de Molen weg en raakte onwel in een bocht. Hij ramde een stenen muurtje, een ijzeren hek en een heg en kwam vervolgens tot stilstand te gen een boom in een tuin. De boom stond een meter verwijderd van het woonhuis. De bewoners waren op dat moment niet thuis. ZONNEMAIRE Vanuit de haven van Bommenede bij Zonnemaire vertrekt woensdag middag om 13.30 uur in het kader van een excursie een boot van staatsbosbeheer richting Stampers plaat. Stampersplaat is volgens staatsbosbeheer één van de mooi ste eilandjes van de Grevelingen. Een gids van staatsbosbeheer laat de excursiegangers het eilandge voel beleven en gaat met hen op zoek naar de vaste bewoners (shet- landpony's) en bijzondere planten. Meer info: 0900-2020233. SINT PHILIPSLAND Rijkswaterstaat voert vanaf maan dag 3 mei twee weken werkzaam heden uit aan de Slaakbrug tussen Sint Philipsland en De Heen. Die bestaan uit onder meer het ver vangen van de slijtlaag op de zij kanten van het wegdek. In principe is het werk op 16 mei klaar, maar er is vanaf 17 mei een reserveweek ingelast. Bij slecht weer kan het langer du ren. Voor het verkeer blijft er steeds één rijbaan beschikbaar. ZIERIKZEE De lente breekt woensdag 28 april definitief door op kinderboerderij De Punt in Zierikzee. Dan wordt vanaf 13.30 uur een lentefeest ge houden. Er wordt een bloemen hoed gemaakt en bloemen om in een vaasje te zetten. Er kan worden ingelopen tot 15.30 uur. Opgeven kan via knutselpunt@- zeelandnet.nl of via telefoonnum mer 06-41128805. Leden betalen 1 euro 50, niet-leden kunnen voor 2 euro meedoen. NIEUWERKERK Carla de Paepe uit Nieuwerkerk is door de WD onderscheiden met de Thorbeckepenning. De Paepe kreeg de onderscheiding voor haar inzet voor de partij. Ze is inmid dels bijna 20 jaar vrijwilliger bij het scholingsinstituut van de WD en ze zit namens haar partij in Pro vinciale Staten. Ze wil daar nog graag vier jaar aan vastknopen. BRUINISSE Maar liefst 450 kinderen van bij el kaar drie scholen gaan donderdag in Bruinïsse - letterlijk - hun beste beentje voorzetten voor Stichting RoParun tijdens een grote sponsor loop. Bij wijze van warming up wordt om 13.30 uur begonnen met een Zumba-les. Zumba is een fit nessprogramma gebaseerd op La tijns-Amerikaanse dans, zoals de salsa en merengue. Vervolgens be gint de sponsorloop. De nieuwe bus van het organiserende Bruse loopteam is ook te bewonderen. VLISSINGEN Tango El Amante heeft het kam pioenskoppel Frank Obregon en jenny Gil gestrikt voor een aantal workshops in Vlissingen. Dit paar werd in 2008 internatio naal kampioen klassieke tango. Op zondagmiddag 9 mei geven zij in bioscoop Cine City twee work shops aan maximaal tien paren. Opgeven kan per mail of telefoon 0118-463246. Q www.el-amante.nl MIDDELBURG De Markt in Middelburg staat van vrijdag 7 tot en met zondag 9 mei vol met 250 picknicktafels die door iedereen te gebruiken zijn. De win keliers regelen de Stadspicknick voor de Giro d'Italia. Er worden Ita liaanse en Zeeuwse waren ver kocht en lunchpakketten. Muzikan ten en theatergezelschappen lopen van de Vlasmarkt naar het Dam plein en van de Lange Viele naar de Markt, de Noordstraat, de Pot- tenmarkt en de Lange Delft. mediterraan landschap. Zand, schelpen, klaterend water en zacht kabbelende muziek maken het rustgevende plaatje compleet. „Voel je wat deze kamer met je doet? Je komt hier echt tot rust. Al les glijdt hier van je af." De 'massa gekamer' is beneden. Andere kleu ren, andere meubels maar ook hier een warme sfeer. Iets verderop is de huiskamer: drie makkelijke stoelen, tafel, televisie. Meer niet. De ramen tussen het vertrek een de gang naar buiten zijn deels ondoorzichtig gemaakt met folie. Rust is belangrijk voor de cliënten en daarom wordt ge probeerd te voorkomen dat er te veel prikkels op hen afkomen. De huiskamer is een vertrek zonder deur. Gieskes: „Ieder een moet makkelijk binnen kun nen lopen en ook weer weggaan. In de knutselhoek lange tafels en helemaal achterin het langgerekte pand de beweeghoek. Dikke mat ten en grote kussens op de vloer, een hometrainer en een crosstrai ner. Ook hier de keuze voor klein schaligheid. Ander belangrijk onderdeel van het dagcentrum: de tuin. Ingericht met tafels op stahoogte, tafels op zithoogte en borders met groenten en kruiden. Gieskes: „Het prikke len van zintuigen is heel belang rijk. Hier kunnen onze cliënten de aarde voelen en gewassen ruiken. We hebben hier van alles staan: ra barber, aardbeien, komkommers. En die verwerken we dan weer in het eten hier." Wat niet uit de tuin komt wordt gehaald in de supermarkt schuin tegenover het dagcentrum. De cliënten gaan er samen met bege leiders om boodschappen. Een pri ma manier om ingeburgerd te ra ken volgens Gieskes. „Bij de supermarkt kennen ze on ze cliënten. En je merkt ook dat ze gewoon de tijd nemen om hen te helpen bij de kassa. Op straat wor den onze cliënten herkend en be groet. Ze staan hier écht middenin de samenleving. Je ziet dat de cliën ten blij zijn als ze hier zijn. Wij zijn echt heel blij met dit dagcen trum." Patty van Belle van de Raad van Bestuur van Arduin deelt het en thousiasme van Gieskes. „Er is heel hard gewerkt en ook heel goed nagedacht." volgens manager Marije Delfsma. „We hebben hier als Arduin in Zeeland een stuk of tien dagcentra en ze hebben allemaal een heel ei gen karakter. Wij proberen op die manier onze cliënten echt een keu ze te geven. Het gebouw aan de Lange No- belstraat is opgedeeld in ver schillende ruimten met verschil lende functies. Boven is de keuken waar de cliënten samen met hun begeleiders eten klaarmaken, liefst met groente uit de eigen moestuin achter het pand. Ook boven is de relaxruimte. Een vertrek waar het licht gedempt is en een uitnodi gende bank vol kussens staat. Een kleine 'discobol' strooit gekleurd licht langs de met glazen kralen ge lardeerde wanden. De bank biedt uitzicht op een muurschildering van een geopend venster en daarachter een warm foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51