Nieuwe ronde Arduincliënten midden voor dubbel huis Bruinisse 181 zeeland RTM-museum biedt drie dagen tramplezier OM plukt man Zierikzee Ester Naomi Perquin wint poëzieprijs Plantage blijft recreatiegebiedje dinsdag 27 april 2010 DAGBESTEDING Eerste Schouwen-Duivelands dagcentrum Arduin open door Piet Kleemans door Ton van den Nouweland zierikzee - „De zaak ligt heel een voudig. Het is een misverstand. Het is dan ook zinloos dat we hier voor bij elkaar moeten komen." Dat betoogde Peter Klink gister middag namens een inwoner van Bruinisse, die het huisje aan de Plantage 45 wil verbinden aan zijn woning op nummer 46 in dezelf de straat. De Bruenaar bewoont nummer 45 op basis van een gedoogbeschik- king, want het gaat om een recrea tiewoning. De bouwvergunning, waarmee de voordeur van num mer 45 kan worden dichtgemet seld en er dus één woning ont staat, is door B en W geweigerd. Het gemeentebestuur meent dat hiermee het permanent bewonen van de twee huisjes wordt gelegali seerd. Het bezwaar van de Bruenaar werd gisteren behandeld door de gemeentelijke bezwarencommis- sie. Volgens raadsman Klink heeft het gemeentebestuur het verzoek niet goed begrepen. „Het enige dat wij vragen is de nummers 45 en 46 te mogen samenvoegen tot een woning om dubbele woonlasten als rioolheffing te voorkomen. De bewoner heeft een gedoogbeschik- king en weet dat die bij vervreem ding komt te vervallen. Het geheel mag keurig een recreatiewoning blijven." Klink refereerde verder aan het ge lijkheidsbeginsel. Volgens hem is precies dezelfde procedure in 2000 al eens toegepast bij de nummers 3 en 4 van de Plantage. Bovendien, zo pleitte Klink, levert het geheel kwaliteitsverbetering op. De huis jes hebben woonkamers van drie bij vier. Als je ze samenvoegt le vert dat een betere recreatiewo ning op." Volgens een gemeente woordvoerder worden en blijven de huisjes bewoond en dat is in strijd met het bestemmingsplan. Het gelijkheidsbeginsel gaat vol gens hen niet op omdat er in 2000 geen sprake was van een bouwver gunning. Nadat de commissie nog eens had geïnformeerd of de Bruenaar na sa menvoeging in de huisjes blijft wo nen en Klink daar positief op ant woordde, zei de ambtenaar dat hij met zijn collega's gaat overleggen of de gedoogvergunning ook voor de samengevoegde huisjes geldt. In afwachting daarvan, dient Klink een nieuwe aanvraag in. Ze staan niet aan de rand maar letterlijk midden in de samenle ving. In het centrum van monumentenstad Zierikzee is gisteren het eerste Schouwen-Duivelandse dagcen trum van Stichting Arduin voor mensen met een verstandelijke be perking officieel geopend. Kleurrijk is het pand. Warm en be haaglijk. Met liefde ingericht, sa men met dé cliënten. Supportmedewerker Tineke Gies- kes: „We hebben de inrichting zo veel mogelijk samen met de cliën ten gedaan. We kregen de vrije hand bij de inrichting en het was echt heel leuk om dat te doen." al dus een trotse Gieskes. Ze kent de meeste cliënten die voor dagbeste ding naar de Lange Nobelstraat ko men al jaren. En ziet dat ze in het pand naast molen De Hoop stuk voor stuk hun draai vinden. De een tuiniert graag, een ander is lie ver binnen bezig. Het kan allemaal in en om het nieuwe dagcentrum. Voeding en lichamelijk welbevin den zijn. de sleutelwoorden in het nieuwe dagcentrum. Het dagcen trum - dat plaats biedt aan maxi maal 12 cliënten - heeft een heel ei gen formule. Een bewuste keus ouddorp - Het trammuseum van de RTM in Ouddorp maakt zich op voor een driedaags evenement. Op Hemelvaartsdag biedt het mu seum een intensieve dienstrege ling. De RTM pakt stevig uit: uiter aard rijdt de fraaie stoomtram met wagons uit het begin van de vori ge eeuw drie ritten. Daarnaast rijdt er ook tweemaal een extra tram, getrokken door de grote mo torlocomotief M1805 "Meeuw". Vanaf de Remise vertrekken de trams vanaf 11.45 uur. De laatste om 15.30. Bij grote drukte rijdt daarna nog een motortram om 16.10 uur. Op vrijdag 14 mei rijden er vanaf 11.45 uur. weer drie stoom trams naar de Middelplaat, met om 13.30 uur het vertrek van de boottram en om 15.30 uur. de laat ste stoomtram van die dag. De driedaagse wordt op zaterdag 15 mei afgesloten met een Jaren '50 en'60-dag. Om het beeld helemaal compleet te maken rijdt ook de M67 een tram met 3 houten rijtui gen, het bekende beeld van de RTM in de jaren '50 van de vorige eeuw vertegenwoordigend. De eer ste tram vertrekt weer om 11.45 uur.u. vanaf de RTM-remise en de laatste om 15.30 uur, de extra tram met de M67 vertrekt om 14.35 uur. vanaf de remise. Tenslotte, op alle dagen vaart het ms.Grevelingen van rederij Zeeland in aansluiting op de boottram, die om 13.30 uur vanaf de RTM-remise (de Punt-West in Ouddorp) vertrekt. middelburg - Het Openbaar Minis terie in Middelburg wil dat een 44-jarige Zierikzeeënaar het geld, dat hij met zijn softdrugsactivitei ten heeft verdiend in de staatskas stort. Volgens justitie gaat het om 78.521 euro. De man, die in mei 2008 werd ver oordeeld tot achttien maanden, waarvan zes voorwaardelijk, werd gezien als de man die onder meer in 2006 en 2007 in Zierikzee, Burgh-Haamstede, Colijnsplaat, Renesse, Wissenkerke en Rotter dam panden beschikbaar stelde voor het opzetten van de kweke rijen. Ook achtte de rechtbank be wezen dat hij en zijn kompanen deel uitmaakten van een criminele organisatie. Wanneer de rechtbank beslist, is nog niet bekend. landgraaf - De van oorsprong uit Zierikzee afkomstige dichter Es ter Naomi Perquin is zaterdag met haar poëziebundel Namens de an der winnaar geworden van de Jo Peters PoëziePrijs. De prijs is vernoemd naar de in 2001 overleden uitgever van de kleine maar gezaghebbende uitge verij Herik. Het is een tweejaarlijk se prijs voor dichters die niet meer dan twee bundels hebben gepubli ceerd. De prijs bestaat uit een be drag van €4.000,- dat wordt uitge keerd in twee delen. Het eerste deel (€1.250,-) direct, op de Avond van Nieuwe Poëzie in Landgraaf Tevens kreeg Perquin daar de op dracht verstrekt tot het schrijven van een nieuwe, door de Stichting lo Peters PoëziePrijs bibliofiel uit te geven bundel. Bij de uitreiking van het eerste exemplaar daarvan ontvangt zij het tweede deel van de prijs (€2.750,-). De jury compli menteert Perquin voor haar melo dieus en soepel in elkaar gezette ge dichten die tevens een prikkelen de raadselachtigheid in zich dra gen. Eerdere winnaars: Edwin Fa- gel voor Uw afwezigheid (2008), Jan-Willem Anker voor Inzinkin gen (2006), Hagar Peeters voor Kof fers zeelucht (2004), Alfred Schaf- fer voor Zijn opkomst in voorstad (2002). MEEST GELEZEN 1Automobilist rijdt tuin in 2. Mini-prinsessen stelen de show 3. Scepsis over plan inlaag bij Bru EN VERDER Een video-impressie van de verkeers- examens bij Schouwen-Duivelandse basisscholen. TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Met het oplaten van een forse tros ballonnen werd het nieuwe Arduin-dagcentrum officieel geopend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 50