Zeelan pzc Belangstelling voor Onderdak groot Fietsers kritisch bekeken Geen vergunning voor Beachboom editie 2010 1 Gratis 1 zak potgrond (20 uter) bij Koudekerke Vroeger SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 20 en 21 ZWEMBAD Inkoopstrategie nog voor de zomervakantie gepresenteerd almanak Ti Arduincliënten midden in de samenleving Dinsdag 27 april 2010 Twaalfjarige Delano is met een voetbal geboren Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Esme Soesman ZiERlKZEE - De belangstelling van uit de markt voor sportcentrum Onderdak is vooralsnog groot. Zo'n 90 bedrijven hebben informa tie aangevraagd nadat de gemeen te Schouwen-Duiveland op zoek is gegaan naar een partij die zwem bad en sporthallen wil vernieu wen (vervangen danwel renove ren) en aansluitend wil exploite MIEUWERKERK - Fluorescerende vestjes en her en der nerveuze blik ken. Gisteren werden 191 fietsers uit de groepen 7 en 8 van diverse Schouwen-Duivelandse scholen beoordeeld door medewerkers van Veilig Verkeer Nederland, in sa menwerking met scholen en poli tie (te fiets). Vandaag en morgen volgen in respectievelijk Zierikzee en Renesse nog eens 200 leerlin gen. Veilig Verkeer Nederland afde ling Schouwen-Duiveland zou de examens het liefst centraal in Zie rikzee afnemen. Daar rijdt meer verkeer en zijn meer verschillende 'verkeerssituaties' voorhanden, zo als bijvoorbeeld rotondes en ver keerslichten. Dorpen raken op dat punt steeds verder 'uitgekleed', al dus WN-ers Dig Vleugel en John Prins. Vooralsnog blijft het bij een wens. Neem je de examens voortaan op één plek af dan moet je namelijk wel (minstens 20) fiet sen beschikbaar kunnen stellen. Vleugel: „Dat krijgen we niet op stel en sprong voor elkaar. Dit blijft voorlopig toekomstmuziek." ren. Met een stuk of vijf kandida ten is een gesprek gevoerd, aldus wethouder Ad Verseput. Die ge sprekken hebben vooral een oriën terend karakter. De daadwerkelijke aanbestedings procedure wordt, naar verwach ting, op z'n vroegst eind 2010 ge start. Wanneer het 'nieuwe' On derdak in gebruik wordt genomen, is nog niet duidelijk. Dat hangt me de af van bijvoorbeeld locatiekeu ze en of er sprake zal zijn van nieuwbouw danwel renovatie. Een eerste tip van de sluier wordt nog voor de zomervakantie opgelicht. Het streven is uiterlijk voor de ge meenteraadsvergadering van juli een 'inkoopstrategie' aan de raad te overleggen, zet gemeentelijk me dewerker Ricardo de Winter de procedure uiteen. In deze strategie wordt onder meer iets gezegd over locatie: wordt er op de huidige plek aan het Groeneweegje ge bouwd of op een andere plek zo als bijvoorbeeld nabij 's Heer Lau- wendorp. Ook de wijze van aanbe steding en financiering komen aan bod. Daarna wordt een programma van eisen opgesteld. „Daarin kun je bij voorbeeld bepaalde stedenbouw kundige voorwaarden of bepaalde functies meegeven", licht De Win ter toe. Wat dat laatste betreft kan het gaan om een eis als het herber gen van schoolzwemmen of het onderdak bieden aan een bepaalde sportclub. Voor de gemeente Schouwen-Duiveland geldt verder als prioriteit dat er goede voorzie ningen voor het personeel worden getroffen. Een deel is gedetacheerd door de stichting Renesse bij de ge meente (ambtenarencao), de rest werkt bij de stichting Renesse (cao recreatie). In Nederland zijn diver se bedrijven gespecialiseerd in de ontwikkeling en exploitatie van sport- en zwemaccommodaties zo als de ConeGroup en Optisport. Leerlingen van de Oosterburcht uit Oosterland vertrekken vanaf het Nieuwerkerkse dorpshuis voor een rondje verkeersexamen. Onderweg worden ze be oordeeld door verschillende wachtposten. Later deze week maakt Veilig Verkeer Nederland de uitslagen bekend. foto Dirk-Jan Cjeltema BROUWERSDAM - Het geplande dan- cefeest Beachboom op zaterdag 7 augustus kan niet doorgaan. De ge meente geeft voor het evenement op het strand bij de Brouwersdam geen vergunning. De oorzaak ligt volgens burgemeester Gerard Ra- belink bij gebrek aan capaciteit bij de politie. In december vorig jaar is een inventarisatie gemaakt van alle evenementen van dit jaar en toen was er nog geen sprake van dat Beachboom deze zomer zou worden georganiseerd. Rabelink wil niet zeggen of ver schuiven naar een andere datum een oplossing biedt. „Wij zijn nog aan het kijken wat de mogelijkhe den zijn en ik heb binnenkort een gesprek met de organisatie." Pat Brondgeest en Joop Alphenaar van de organisatie waren gister middag nog niet op de hoogte van het weigeren van de vergunning. De organisatoren van Beachboom maakten vorig jaar nog bekend te stoppen omdat de financiële risi co's te groot waren. Begin dit jaar werd duidelijk dat er toch nog een editie 2010 zou komen. Niet alleen om de vele fans tege moet te komen, maar ook om de schuldeisers van eerdere edities te rug te kunnen betalen. Vorig jaar was er sprake van een tekort van 50.000 euro. 1 2.0^ Tip? redactie@pzc.nl Alleen geldig tegen inlevering van deze bon. Maximaal 1 bon per betalende klant en alleen in te leveren bij Intratuin Koudekerke. Looptijd t/m 2 mei 2010. •1 Intratuin Koudekerke 0118-551623. Koopavond donderdag en vrijdag, v vv.intratuin.nl intratuin De aanstaande herdenking van het bombardement op Middelburg is ook een zesjarige jongen uit Vlissin- gen niet ontgaan. De nog zichtbare kogelgaten in zijn huis spreken tot zijn verbeelding. Ook het verhaal dat er nog Duitse soldaten in het huis van zijn vriendje hebben ge woond, vindt hij reuze interessant. Dus toen hij laatst naar bed ge bracht werd, borrelden er vragen op. „Mama, toen het oorlog was... was oma jaspers er wen al?", vroeg hij over zijn 84-jarige overgrootmoeder, „ja, oma was toen een meisje van veertien jaar", zei zijn moeder. Na een korte stilte kwam vraag twee: „En toen er dinosaurussen waren... was oma jaspers en toen ook al?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 49