van prins Constantijn?' Joyce zeeland 121 Toeristische functie voor terminal Dichter uit Zierikzee wint poëzieprijs OM wil man uit Zierikzee plukken Tangokampioenen geven workshops Slaakbrug krijgt een opknapbeurt 't Veerse Scheepstuig in de Manhuistuin Koninginnedag in Zeeland dinsdag 27 april 2010 Rijkswaterstaat voert vanaf maan dag 3 mei twee weken werkzaam heden uit aan de Slaakbrug tussen Sint Philipsland en De Heen. Die bestaan uit onder meer het ver vangen van de slijtlaag op de zij kanten van het wegdek. In principe is het werk op 16 mei klaar, maar er is vanaf 17 mei een reserveweek ingelast. Bij slecht weer kan het langer du ren. Voor het verkeer blijft er steeds één rijbaan beschikbaar. MIDDELBURG Het Openbaar Ministerie in Middel burg wil dat een 44-jarige Zierik- zeeënaar het geld, dat hij met zijn softdrugsactiviteiten heeft ver diend in de staatskas stort. Volgens justitie gaat het om 78.521 euro. De man, die in 2008 werd veroordeeld tot achttien maanden, werd gezien als de persoon die onder meer in Zierikzee, Burgh-Haamstede, Co- lij nsplaat, Renesse en Wissenkerke panden beschikbaar stelde voor het opzetten van de kwekerijen. VLISSINGEN SINT PHILIPSLAND Groep 4 en 5 luisteren ademloos naar de verhalen van het Royal Zeeland Team. Tango El Amante heeft het kam pioenskoppel Frank Obregon en Jenny Gil gestrikt voor een aantal workshops in Vlissingen. Dit paar werd in 2008 internationaal kam pioen klassieke tango. Op zondagmiddag 9 mei geven zij in Cine City twee workshops aan maximaal tien paren. Opgeven kan per mail of telefoon 0118-463246. foto PZC www.el-amante.nl GOES Het eerste concert van het seizoen in de Manhuistuin in Goes is van 't Veerse Scheepstuig, het shanty- koor uit Veere. Het optreden duurt van 12.00 tot 13.00 uur. Bij slecht weer wijkt or ganisator de Commissie Manhuis tuin uit naar de Grote of Maria Magdalenakerk, tegenover het steegje dat naar de tuin leidt; het poortje zit rechts van het Luzaccol- lege. BRESKENS - De voormalige termi nal op het veerplein Breskens knapt zienderogen op de laatste weken. Het voormalige veerstation staat nog in de steigers, maar de in gegooide ramen zijn vervangen en het gebouw is intussen deels fris zwembad-blauw geverfd. Fox Parkbeheer heeft van de pro vincie opdracht gekregen een pas sende huurder te vinden. Een ho- reca-etablissement of een dienst verlenend bedrijf zijn zaken die het veerplein kunnen 'verlevendi gen', zegt provincieambtenaar Ad van Liere. „Een fïetsverhuurkan- toor met knooppuntfunctie, een VW-kantoor of een restaurantje zouden het plein goed doen." De terminal moet eind mei klaar zijn voor zijn nieuwe functie. De voormalige terminal krijgt een verfrissende opknapbeurt om geschikt te zijn als toeristische trekker voor het veerplein. foto Mark Neelemans landgraaf - De van oorsprong uit Zierikzee afkomstige dichter Es ter Naomi Perquin is zaterdag met haar poëziebundel Namens de an der winnaar geworden van de Jo Peters Poëzieprijs. De prijs is vernoemd naar de in 2001 overleden uitgever van de kleine maar gezaghebbende uitge verij Herik. Het is een tweejaarlijk se prijs voor dichters die niet meer dan twee bundels hebben gepubli ceerd. De prijs bestaat uit een be drag van €4.000,- dat wordt uitge keerd in twee delen. Het eerste deel (€1.250) direct, op de Avond van Nieuwe Poëzie in Landgraaf! Tevens kreeg Perquin daar de op dracht verstrekt tot het schrijven van een nieuwe, door de Stichting Jo Peters PoëziePrijs bibliofiel uit te geven bundel. Bij de uitreiking van het eerste exemplaar daarvan ontvangt zij het tweede deel van de prijs (€2.750,-). De jury compli menteert Perquin voor haar melo dieus en soepel in elkaar gezette ge dichten die tevens een prikkelen de raadselachtigheid in zich dra gen. Eerdere winnaars: Edwin Fa- gel voor Uw afwezigheid (2008), Jan-Willem Anker voor Inzinkin gen (2006), Hagar Peeters voor Kof fers zeelucht (2004), Alfred Schaf- fer voor Zijn opkomst in voorstad (2002). 'Met Koninginnedag gaan we al een dag van tevoren van huis in een auto die we helemaal versierd hebben met rood-wit-blauw en oranje crèpe-pa- pier' Marieke Maas (links) en Joyce van de Kasteele voor de klas.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 41