toch wel een beetje pijn zeeland 119 Oranje Label Dagen Geen vergunning voor dancefeest Beachboom Lijnenspel in Oosterschelde Apeldoornse dominee over kerk en rampen Vergadering over mindervaliden Borsele Lezing over troggen en muurplanten Bijzondere kwekers te gast in de Sequoiahof Muziekvereniging Apollo zoekt musici dinsdag 27 april 2010 De laatste spullen worden ingepakt voor de grote verhuizing. foto's Ronald den Dekker BROUWERSDAM - Het geplande dan cefeest Beachboom op zaterdag 7 augustus kan niet doorgaan. De ge meente geeft voor het evenement op het strand bij de Brouwersdam geen vergunning. De oorzaak ligt volgens burgemeester Gerard Ra- belink bij gebrek aan capaciteit bij de politie. In december vorig jaar is een inventarisatie gemaakt van alle evenementen van dit jaar en toen was er nog geen sprake van dat Beachboom deze zomer zou worden georganiseerd. Rabelink wil niet zeggen of ver schuiven naar een andere datum een oplossing biedt. „Wij zijn nog aan het kijken wat de mogelijkhe den zijn en ik heb binnenkort een gesprek met de organisatie." Pat Brcndgeest en Joop Alphenaar van de organisatie waren gister middag nog niet op de hoogte van het weigeren van de vergunning. De organisatoren van Beachboom maakten vorig jaar nog bekend te stoppen omdat de financiële risi co's te groot waren. Begin dit jaar werd duidelijk dat er toch nog een editie 2010 zou komen. Niet alleen om de vele fans tege moet te komen, maar ook om de schuldeisers van eerdere edities te rug te kunnen betalen. Vorig jaar was er sprake van een tekort van 50.000 euro. ZIERIKZEE - In de Oosterschelde tekenen zich de lijnen van installaties voor het invangen van mosselzaad af. Voor het tweede jaar zijn Zeeuwse mos selkwekers op grotere schaal actief met dit alternatief voor het vissen op mosselzaad in de Waddenzee. Om ervoor te zorgen dat onder meer restau rants in Philippine mosselen kunnen blijven serveren. foto Peter Buteijn GIMBRERE MODE MIDDELBURG BOBBE MODE VLISSINGEN GOES Dominee Rob Visser van de Apeldoornse Loolaankerk is gast spreker bij het Zeeuws platform Kerk en Ramp, vanavond in kerk centrum De Hoogte in Goes-zuïd. Hij gaat in op de rol van de kerk bij de hulpverlening na Koninginne dag 2009. De Psychosociale hulp verlening bij ongevallen en ram pen geeft ook een presentatie. De lezing begint om 19.30 uur. BORSELE Mivabel, de Mindervaliden belan gengroep Borsele, houdt morgen een openbare vergadering in wozo- co De Dijkstede aan het Kamille plein in Heinkenszand. Iedereen met interesse, met of zon der functiebeperking, is welkom. Mivabel is er voor mensen met een functiebeperking, lichte verstande lijke handicap of psychosociale klachten. Aanvang 19.15 uur. 'S-GRAVENPOLDER Vereniging Groei Bloei houdt donderdag 20 april een lezing over muurplanten en de beplanting van stenen troggen. De presentatie door Frans Hoefnagels geeft uitleg over mossen, varens, hogere plant soorten, en geschikte planten voor stapelmuurtjes. Na de pauze staan kleine rotstuinen in stenen cen traal, met verwijzingen naar plan ten en knollen die daar in passen. Aanvang 19.30 uur. VLAKE Bijzondere soorten bomen en strui ken, biologisch geekweekte rozen, en opmerkelijke vaste planten die zich goed voelen in de Zeeuwse klei: drie gespecialiseerde kwekers zijn zaterdag 1 mei te gast bij de tuin Sequoïahof aan de Kanaalweg in Vlake. Tussen 10.00 en 17.00 uur zijn de kwekers aanwezig met planten en informatie. De tuin is weer open voor het seizoen. WISSENKERKE Muziekvereniging Apollo uit Wis- senkerke zoekt dringend naar nieu we muzikanten ter versterking van de gelederen. De vereniging promoveerde afgelo pen jaar naar de tweede divisie. Jong (vanaf vier jaar) en oud is wel kom. Informatie bij Leo van Nieuwen- huijze: 0113-372588. http://clubnet.zeelandnet.nl/apollo.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 39