Helft Kloetingseschool acuut dicht Een ansicht voor de koningin Oranje-versieringen in Wemeldinge vernield Vroeger Gratis 1 zak potgrond (zouter) bij Koudekerke MM ÜCfe. |||ll|| JL 17 PVEi ANDEN-THO1 EN 18 en 19 a 4 20 en 21 ONVEILIG GEBOUW Bestuur stuurt 120 leerlingen van onderbouw naar huis wegen betonrot in vloeren almanak i M m .1 Verhuizing Vredelust zorgt voor rumoerige dagen in zorgcentrum Lesje koningshuis voor basisschool De Moolhoek Dinsdag 27 april 2010 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende KLOETINGE - Het bestuur van de Kloetingseschool in Kloetinge stuurt deze week alle 120 leerlin gen van de groepen één tot en met vier naar huis omdat de vloe ren in het oude deel van het schoolgebouw zijn aangetast door betonrot. Het bestuur wil voorko men dat een groep leerlingen door de vloer zakt. De wapening is door betonrot ver gaand aangetast. Het euvel kwam aan het licht bij een bouwkundige inspectie die Nobego, het bestuur van openbare basisscholen in Goes en op Noord-Beveland, liet uitvoeren met het oog op een re- stylingsplan voor het gebouw. Dat is bedoeld om het oude deel van de school, dat uit 1956 stamt, het zelfde gezicht te geven als de nieuwbouw die vier jaar terug is aangebouwd. Directeur Jos Ernst van Nobego kreeg het rapport dit weekeinde onder ogen. Hij besloot in te grij pen. Volgens Ernst bestaat de kans dat de vloer instort als een groep leerlingen staat te springen. „De si tuatie is te gevaarlijk voor leerlin gen en leerkrachten. We nemen geen enkel risico en sturen de leer lingen van de groepen één tot en met vier naar huis." Ouders zijn gisteren per brief geïn formeerd. Wie zijn kind overdag niet thuis kan opvangen, kan te recht bij Stichting Kinderopvang De Bevelanden. Daarmee heeft het schoolbestuur dagopvang gere geld in Sportpunt Zeeland. Vanaf dorpshuis Amicitia worden kinde ren met busjes vervoerd. Deze week praat Nobego met de gemeente Goes, eigenaar van het schoolpand, over tijdelijke vervan gende huisvesting na de meivakan tie. „De onderbouw zal elders moe ten worden ondergebracht. Op Kloetinge zie ik weinig mogelijkhe den. De bovenbouw kan blijven zitten, tenzij we het omdraaien en die tijdelijk uitplaatsen." Wethouder Jo-Annes de Bat kon gistermiddag nog geen alternatie ven uit de mouw schudden. „Ik heb het net gehoord." Duidelijk is dat verder onderzoek naar het oude deel van de Kloetingseschool noodzakelijk is. Ook moet de vraag worden beantwoord of in specties van het oude deel tijdig en adequaat zijn uitgevoerd. door Lilian Dominicus WEMELDINGE - Modeontwerper Frans Molenaar en politica Rita Verdonk gingen de Wemeldingena- ren voor, maar gistermiddag moch ten ze dan toch een krabbel zetten onder de levensgrote felicitatie- kaart voor de koningin. Misschien lag het aan de locatie, ze Koninginnedag 2010 stonden op de hoek van de Prin ses Irene- en de Molenstraat, maar echt storm liep het niet. Toch wa ren de medewerkers van initiatief nemer Stichting Wenskaart tevre den over d^,opkomst. De kaart, ter ere van het dertigjarige jubileum van koningin Beatrix, doet nog een hele tour door Nederland. Eer der was ze in Amsterdam en Pijnacker-Nootdorp. Woensdag staat de kaart in Oosterbeek (Gel derland), Breda en uiteindelijk wordt ze dan bezorgd op Paleis Noordeinde in Den Haag. door Rob Paardekam WEMELDINGE - In Wemeldinge zijn in de nacht van zondag op maan dag vernielingen aangericht aan de oranje-versieringen. In de Wilhelminastraat zijn 17 led lampen gestolen uit mandjes. „Ik vind dat schandalig", zegt Don Ma- ris van buurtvereniging Juliana. „Mensen werken zich wezenloos om het dorp zo fraai te versieren en dan maken anderen het kapot." Volgens Maris zijn ook in het Oos- terscheldebuurtje vernielingen aan gericht. Daar zouden lampen zijn stukgeslagen. De versieringen in de Wilhelmina- straat worden zo snel mogelijk her steld. „Maar dat kost de buurt wel weer geld", stelt Maris. Bij buurtvereniging Tussen Wal en Schip (Walstraat, Deltastraat, Zeestraat en de helft van de Oos- terscheldestraat) hadden ze vorige week ook te maken met vandalis me. Daar werden onder meer bordjes stukgemaakt. „Een paar kinderen van veertien en vijftien jaar hadden dat gedaan", stelt Jo Adriaanse. „Ze hebben hun excu ses aangeboden en beloofd dat ze het nooit meer zullen doen. Daar mee is de kous af Als ze dat niet hadden gedaan, waren we trou wens wel naar de politie gegaan." Tip? redactie@pzc.nl De aanstaande herdenking van het bombardement op Middelburg is ook een zesjarige jongen uit Vlissin- gen niet ontgaan. De nog zichtbare kogelgaten in zijn huis spreken tot zijn verbeelding. Ook het verhaal dat er nog Duitse soldaten in het huis van zijn vriendje hebben ge woond, vindt hij reuze interessant. Dus toen hij laatst naar bed ge bracht werd, borrelden er vragen op. „Mama, toen het oorlog was... was oma Jaspers er toen al?", vroeg hij over zijn 84-jarige overgrootmoeder. „Ja, oma was toen een meisje van veertien jaar", zei zijn moeder. Na een korte stilte kwam vraag twee: „En toen er dinosaurussen waren- was oma Jaspers er toen ook al?" Een Wemeldingse ondertekent de levensgrote ansichtkaart aan de koningin. foto Ronald den Dekker Alleen geldig tegen inlevering van deze bon. Maximaal 1 bon per betalende klant g en alleen in te leveren bij Intratuin Koudekerke. Looptijd t/m 2 mei 2010. Intratuin Koudekerke 0118-551623. Koopavond donderdag en vrijdag, www.intratuin.nl intfdtUlIl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37