spreken w sport 25 1 m 1 Geen Zeeuwse titel TCV Van Gaal wil op karakter naar finale Merel van der Ent zwemt naar derde plaats in Antwerpen m dinsdag 27 april 2010 door Barry van der Hooft TERNEUZEN - De zaalvoetballers van TCV uit Vlissingen zijn er gis teravond niet in geslaagd een nieu we prijs te veroveren. TCV, de kampioen van de Walcherse zaal voetbalcompetitie, moest bij het Zeeuws kampioenschap zijn meer dere erkennen in Internet- plan-Tempo-Team, dat in Zeeuws-Vlaanderen eerder al be slag had gelegd op het kampioen schap, de beker en de supercup. In sportcentrum Vliegende Vaart in Terneuzen werd TCV met zes punten tweede in de kampioens poule. Het hield wel eenvoudig Café Na tionaal (De Bevelanden) en Van Oeveren/WIK (Schouwen-Duive- land) achter zich. Die twee teams kwamen na twee nederlagen in hun onderlinge duel niet verder dan o-o. Dat duel speelde zich afin de scha duw van het treffen tussen de Leo Beenhakker door Hans Leber ROTTERDAM - Roy Makaay is voor het eerst dit seizoen een paar da gen voor een wedstrijd zeker van een basisplaats bij Feyenoord. „Speel ik?" De spits kijkt olijk naar zijn achterin de zaal staande trai ner. Die knikt. 'In de basis?', vraagt een journalist. Weer knikt Mario Been. Feyenoord wil de voormalige wereldtopper een mooi afscheid geven. Junior-rechtsback Stefan de Vrij moet op zoek naar een andere chauffeur. Makaay haalde en bracht hem altijd voor wedstrij den en trainingen, maar hij is na 35 jaar klaar met 'het spelletje'. Hij zal zich na een profcarrière die hem via Vitesse, Tenerife, Deport- ivo La Coruna en Bayern Mün- chen naar Feyenoord leidde, gaan richten op een trainersloopbaan. De man die in 663 officiële wed strijden 315 keer scoorde, moet be ginnen op de cursus Oefenmeester I, omdat de uitzonderingsregels voor voormalige profvoetballers en veelvoudig internationals niet meer bestaan. Na de door Feyenoord met 2-1 ge wonnen bekerwedstrijd tegen FC Twente, waarin hij de beslissende treffer maakte, viel de beslissing in huize Makaay. Hij overlegde met zijn gezin en zijn zaakwaarnemer, in kleine kring. Een aantal weken eerder was hij even bij technisch direc teur Leo Beenhakker van Feye noord binnengelopen. Die zei hem dat hij op een dag wakker zou worden en zou weten: 'Tijd om te stoppen'. En zo ging het. Makaay: „Ik heb mijn hele carrière alles op gevoel gedaan. Ook al lijkt het achteraf dat ik mijn clubs strategisch koos, dat is toch niet zo. Nu volg ik ook mijn gevoel. Om van de vraag af te zijn of ik zou stoppen of niet, heb ik steeds gezegd dat het de bedoe ling was dat ik nog een jaar zou doorgaan. Dat gebeurt dus niet. Ik had ook geen aanbiedingen van an dere clubs liggen, zoals wel eens is gezegd." Hij weet „1000 procent" zeker dat hij na „zeventien geweldige jaren" niet op zijn besluit terugkomt. „Het is tijd om andere dingen te gaan doen. Ik ga beginnen met de cursus Oefenmeester I van de KN VB. Ik heb al een paar keer bij Jean-Paul van Gastel in de keuken van de At gekeken. Dat smaakte naar meer. In de toekomst hoop ik spelers van Feyenoord beter te ma ken." Over een opvolger liet Makaay zich niet uit. „Beenhakker heeft me gezegd dat hij me eruit pleurt als ik me op zijn terrein begeef" Makaay blijft in de regio Rotter dam wonen, zijn zoontje voetbalt bij de amateurclub Feyenoord. Feyenoord is een geweldige club en heeft het mooiste stadion van Nederland, vindt Makaay. Hij blijft er daarom graag werken. En zon dag dus voor het laatst op het veld, in de basis, wat zeldzaam was dit seizoen. Maar ruzie was daar nooit over. „Ik heb veel respect voor de ze trainer, hij mag dat beslissen. We hebben ook wel eens discus sies gehad, maar nooit zonder res pect voor elkaar." Zondag het afscheid dus. Maar de tweede wedstrijd van de dubbele bekerfinale dan? De ambiance is zondag geschikter, meenden ze bij de club. Makaay: „De bekerfinale is een ex traatje, een toegift. Ik hoop op een mooie wedstrijd zondag tegen Heerenveen. Maar als die bekerfi nale o.ok nog goed aflooptheb ik sportief ook een geweldig einde van mijn carrière." door Rob Vermeulen ANTWERPEN - Tijdens de negentien de editie van de Antwerp Youth Swimming Cup wisten zwemmers van de Stormvogel en het Middel burgse Luctor et Emergo diverse fi naleplaatsen te behalen. De meest opvallende prestatie werd geleverd door Merel van der Ent (Stormvogel). Op de 100 me ter vrije slag bij de vrouwen senio ren kwam zij in de A-finale tot een knappe derde plaats. Haar tijd van 59.82 betekende tevens een NK-limiet voor de nationale eind strijd later dit jaar. Verder kwam de zwemster van de Stormvogel tot een vierde plaats op de 100 me ter rugslag (1.09.09). Op de 100 me ter schoolslag pakte Savannah Leenheer (Stormvogel) de over winning in de jeugdfinale. Met een tijd van 1.19.12 klopte zij haar sterke Belgische leeftijdsgenoten. Bob Dalmeijer (Luctor) plaatste zich voor de A-finale op de 200 meter rugslag. In de series kwam de Goesenaar tot 2.19.53 maar in de eindstrijd wist hij zich niet te verbeteren. De eindtijd van 2.25.65 was goed voor een zevende plaats. Op de 50 meter rugslag pakte hij echter de volle winst (29.07). Si mon Edenburg (Luctor) haalde de A-finale op de 200 meter school slag maar kon geen potten breken. Zijn tijd van 2.36.65 betekende slechts een zevende plaats voor de zwemmer uit Kerkwerve. Verder waren er nog finaleplaatsen voor Stefan Roovers (Stormvogel) op de 100 meter rugslag en Eline de Haard (Luctor) op de 100 meter vlinderslag. Voor de nationale junioren kam pioenschappen later dit jaar plaats ten Tom van Eisen, Savannah Leenheer, Eline de Haard, Marloes van der Vlies ën Casper Zwier zich. In het Belgische Wachtebeke gin gen diverse Zeeuwse verenigingen de strijd met elkaar aan met als in zet de José van den Berghe trofee. Z&.PC De Schelde uit Terneuzen bleek verruit de sterkste. Zeeuws-Vlaamse en de Walcherse kampioen. Zowel Internetplan als TCV stond na twee van de drie te spelen duels op zes punten. De on derlinge ontmoeting werd daar door beslissend voor de eindzege. Internetplan nam via Ibrahim Eryürük - de jongste van de vier voetballende broers - een i-o-voor- sprong. Via Frank van Kouteren en Ali Eryürük liep het uit naar een beslissende 3-0-voorsprong. Bij de bekerwinnaars ging de hoofdprijs naar het team van Jack Jones uit Goes. Die formatie won twee keer en speelde gelijk (4-4) tegen Amstelhoekje/Bakker (Zeeuws-Vlaanderen). Milano Domburg, met RCS- en Groene Ster-speler Khalid El Hattach in de gelederen, rekende in de laatste wedstrijd af met Amstelhoekje en finisltte dankzij die zege als twee de. De Schouwse bekerwinnaar Ytama Arpi verloor drie keer en eindigde daardoor puntloos onder aan. Edward Laarman (nummer 2) van TCV vangt een tegenstander van Café Nationaal op. foto Mark Neelemans 'Hij is een pure liefhebber. Roy heeft een grote carrière gehad' LYON - Bayern München-trainer Louis van Gaal vertrouwt voor het treffen met Olympique Lyon in de halve finale van de Champions League op de wilskracht van zijn team. „We hebben veel problemen en blessures, maar onze wil is groot", aldus de Nederlandse oe fenmeester gisteren. De Duitse club verdedigt in Frankrijk een i-o-voorsprong uit de thuiswed strijd. Het aantal afwezigen bij Bayern is inderdaad zorgwekkend. Van Gaal kan vanavond niet beschikken over Franck Ribéry. De Franse ster speler kreeg in het eerste duel van de halve finale afgelopen woens dag de rode kaart en is geschorst. Ook voormalig Heerenveen-speler Danijel Pranjic speelt niet vanwe ge een schorsing. Middenvelder Anatoli Timosjtsjoek bleef gisteren met buikgriep achter in München. Ook de inzetbaarheid van het cen trale verdedigingsduo Daniel van Buyten en Martin Demichelis is onzeker. Beide spelers vielen afge lopen weekeinde in de competitie uit met respectievelijk een scheen been- en kuitblessure. „We hopen dat in ieder geval één van de twee op tijd fit is", aldus Louis van Gaal van Gaal, die op de afsluitende trai ning slechts twaalf veldspelers ter beschikking had. Bij aankomst in Lyon bleek ook aanvaller Miroslav Klose ziek te zijn. Ook hij is twijfel achtig voor vanavond. Aanvoerder Mark van Bommel is wel weer beschikbaar na een schor sing. De Nederlander is belangrijk voor het elftal net als landgenoot Arjen Robben, die in de eerste wedstrijd de beslissende treffer maakte. Lyon hoefde tot woede van Van Gaal in het weekeinde niet in actie te komen in de Franse competitie. De ploeg mocht van de Franse voetbalbond de wedstrijd tegen Monaco verzetten om zich opti maal op de return met Bayern voor te bereiden. Trainer Claude Puel greep deze mogelijkheid aan om een trainings kamp te beleggen. „Het idee was om tijd met elkaar door te breng en en ons te focussen op de wed strijd", aldus de coach. Olympique Lyon zal waarschijnlijk aanvallender ingesteld zijn dan in de eerste wedstrijd. „We moeten met een andere instelling de wed strijd ingaan. We speelden vorige week te defensief', aldus de Argen tijnse spits Lisandro Lopez. Lyon heeft ook personele proble men in de selectie. Net als Ribéry bij Bayern kreeg ook Jeremy Toula- lan de rode kaart voorgehouden in de eerste wedstrijd. In de defensie is Mathieu Bodmer geblesseerd. Aanvoerder Cris is niet volledig fit, maar wordt wel aan de start ver wacht. Jean-Alain Boumsong zit wel weer bij de selectie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27