'We voelen ons Zeeuws 221 zeeland Nog twee drugsBiandelaren vast brieven Na bijna zestig jaar is de Molukse kwestie geen kwestie meer. De Molukkers zijn succesvol geïntegreerd, ook al blijft het voorouderland warme gevoelens oproepen. VOOR dinsdag 27 april 2010 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Provincies Nagenoeg alle partijen willen een einde maken aan de bestuurlijke drukte in het 'middenbestuur'. Zij hebben daarvoor meerdere oplos singen. Een ervan is het terugbren gen van het aantal provincies. Het CDA tornt niet aan bestuurslagen. De bestuurslagen worden onge moeid gelaten, maar niet hun gren zen. Het programma pleit onder meer voor herziening van de pro vinciegrenzen in de Randstad en het opheffen van de waterschap pen. Met dat laatste is Groenlinks het eens, maar dan wel op stroom gebiedniveau, hetgeen ook bepleit wordt door de Unie van Water schappen. Dan moet de provincie grens van onder meer Zeeland enigszins worden aangepast. In een paar provincies voeren CDA- Kamerleden actie voor het behoud van provinciegrenzen. Dat is niet alleen strijdig met het programma, maar ook onnodig duur voor bur gers. Een einde maken aan de be stuurlijke drukte en het opheffen van de waterschappen levert vele miljoenen op. Wie wil dat niet? Leen Harpe Scholeksterstraat 76, Middelburg Grote broek Toen ik vanmorgen het commen taar in de PZC met het kopje 'Gro te Broek' las, waande ik mij weer even terug in de jaren zeventig. Als ik moet lezen dat de commentaar schrijver het heeft over de werkge vers die een grote fout maken door met oogkleppen naar de proble men te kijken zou ik deze schrijver wel willen toeschreeuwen: 'it is the economy, stupid'! Zonder onderne mers en economie is er geen belas tinggeld om de leuke dingen te doen, worden er geen kranten ge drukt waarin onzalige commenta ren worden geschreven et cetera. Laat de commentaarschrijver zich eens achter de oren krabben of hij of zij niet in de jaren, die inmid dels dertig jaar achter ons liggen, is blijven steken. Peter H. Moen Burg. Timansweg 13, 's-Heerenhoek Kredietcrisis 'Waarom zouden jongeren naar de oudere mensen luisteren die de kredietcrisis hebben veroorzaakt? Zij zijn totaal ongeloofwaardig' is een uitspraak van een jongere (krant, 22 april). Er zijn veel ande ren die hetzelfde denken over een bovenlaag die dikwijls hoge salaris sen en bonussen opstrijkt. Mijn moeder haalde soms een uitspraak aan van iemand: Financieel en mo reel, het gaat allemaal naar de blik sem. Gewone mensen met een doorsnee salaris zijn een van de hoekstenen van de samenleving; zonder hen valt veel stil; zie de sta king van schoonmakers. Het is bijna onmogelijk de rotte appelen er uit te pikken omdat de volgende bovenlaag klaarligt hun banen op te eisen. Zou het afschaffen van de hoogste salarisschalen een begin van het herstel van vertrouwen kunnen zijn? Hans Rentmeester Bosdijklaan 7, Goes Rouwende collega Vroeg of laat overkomt het ons alle maal dat we iemand verliezen van wie we zielsveel hielden of die een belangrijke plaats innam (krant, 24 april). De relatie met een volstrekt uniek onvervangbaar medemens is onherstelbaar verbroken. Door de dood is het 'over en uit'. Verwer king van hevig verdriet om iets wat oqs dierbaar was, is een lang durig proces. En hoe mensen daar op reageren is uiteraard van per soon tot persoon verschillend. Een plek waar het nogal eens ontbreekt aan tijd en ruimte voor rouw is de werkplek. Vergeet niet, rouwen kan levenslang duren. Echter bij zulke cruciale, diep insnijdende ge beurtenissen, is het meest wezenlij ke, dat collega's en leidinggeven den een actieve bijdrage leveren aan het verwerkingsproces. Dat maakt het allemaal voor de werk nemer draaglijker. Willem Cornelis Murre Irislaan 16, Vlissingen Democratisch Er staan elf politieke partijen op de lijst. Een groot aantal: wij zijn het meest democratische volk ter we reld. Ieder heeft een eigen mening, niemand is het eens met de ander en dus gebeurt er niks, nada. Dit is terug te brengen tot: De Socialis ten (PvdA en SP). De Liberalen (WD, D66, GroenLinks, PW, TON) en de Christelijken (CDA, ChistenUnie, SGP). De Christelij ken tellen 40 zetels, de Socialisten 40 en de liberalen komen op 68. Wie vindt dat de GroenLinks bij de Socialisten hoort, komt op een verdeling van 40, 49, 59. Hoe het ook zij, dan is het formeren van een werkbaar kabinet toch heel ge makkelijk en leert men te gedogen. M. van Loon Voorstad 38, Goes MOLUKKERS IN ZEELAND Vertrek vanuit Surabaya naar Nederland, 1951. foto Museum Maluku door Jan van Damme Opeens zijn de Moluk kers hot. Gisteren werd herdacht dat de Republik Maluku Sela tan - RMS: Republiek der Zuid-Molukken - precies zestig jaar geleden werd uitgeroepen. Vo rige week was er ook al groot nieuws: John Wattilete werd in de Donatuskerk in Bemmel ingehul digd als de nieuwe leider van de RMS in ballingschap. Hij is de vijf de president, de eerste van de tweede generatie Molukkers in Ne derland. En eind april werd in Mid delburg het boek over de Moluk kers in Zeeland (1951-2009) gepre senteerd. Zoveel memorabele momenten bij elkaar. Plus de boodschap van de nieuwe president dat geweld niet meer past binnen de strijd voor een onafhankelijke Zuid-Moluk- ken. Dat geeft het gevoel dat er een periode wordt afgesloten. „De tijd van de Molukse kwestie is voorbij", zegt Henk Smeets. Hij schreef samen met Corzas Na- nuruw het boek over de Molukse door Emile Calon MIDDELBURG - De Middelburgse rechtbank schorste gisteren het voorarrest van twee Goese man nen die al enige tijd vastzitten voor de handel in speed en XTC. Twee andere verdachten, een man Rotterdammer (49) en een uit Hansweert (19), blijven nog vast zitten. De politie rolde vorige maand een groep op die zich bezighield met de handel in die drugs op vooral de Bevelanden. De vijf belangrijk ste verdachten verschenen gisteren voor de rechtbank tijdens een tus sentijdse zitting. De rechtbank liet weten dat alle 28 verdachten op 4, 5 en 7 oktober berecht worden. Gisteren werd duidelijk dat er fors is gehandeld, door sommigen al vanaf januari 2007 in harddrugs. Ook is er flink verdiend. Een twin tigjarige Goese student zou maan delijks tussen de 2000 en 4000 eu ro per maand hebben verdiend. Raadsman M. Dunsbergen vroeg tevergeefs aan de rechters om het voorarrest van zijn Rotterdamse cliënt te schorsen. Hij opperde dat de man vooral als chauffeur had gewerkt voor zijn zoon, die vol gens de raadsman als een van de hoofdverdachten moet worden ge zien. Die zoon is twee weken gele den uit zijn voorarrest geschorst. Wat Dunsbergen betreft hoort de vader dan ook vrij te komen. De rechtbank wees dat verzoek af, omdat de vrees bestaat dat de man weer gaat handelen in drugs. Moluks gezin in Zeeland, 1958. foto Beeldbank Zeeland black 60x60cm Nero 30x60cm €41,00 /-» jan-van Etten-Leur.Tel 076-5048800 %ULflclert www.janvansundert.nl ■im. vwttt-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24