vrouw van prins Constantijn?' Joyce 21 in agenda Oranje-versieringen in Wemeldinge vernield Ester Naomi Perquin wint poëzieprijs Koninginnedag in Zeeland PvdA Kapelle wil oplossing De Oesterbaai dinsdag 27 april 2010 ésss m «Sai M HMÜ w 'Met Koninginnedag gaan we al een dag van tevoren van huis in een auto die we helemaal versierd hebben met rood-wit-blauw en oranje crèpe-papier' „We vinden het ook leuk om een praatje te maken met de prinsen en prinsessen", vult Marieke aan. „En of het koninklijk gezelschap na afloop nog iets samendoet we ten we niet, maar wij wel. Soms lo geren we bij een tante van een van ons." De meiden - ze zijn in totaal met zijn vijven - hebben ieder hun fa voriete prinses. Arina en Mirjam vinden prinses Maxima de leukste, Ankie prinses Annette en Marieke prinses Marylène. „Margriet is mijn lievelingsprinses", onthult Joyce. Het heeft even geduurd voordat ze samen met haar op de foto mocht. Maar het is haar uitein delijk gelukt. „Omdat iemand an ders tegen haar zei: 'Maar zij is uw grootste fan!'." „We hebben natuurlijk wel veel te lang gekletst", suggereert Marieke, maar dat schat ze toch een beetje verkeerd in. „Nééééééééé", roepen de kinderen in koor. En na de vraag wie allemaal naar Koningin nedag in Wemeldinge gaat, ont aardt de klas in chaos. De helft wel, de andere helft niet, zo blijkt. Een geslaagde ochtend, wat de kin deren betreft. „Ik vond het leuk", zegt Ola van zeven na afloop. Ze heeft veel geleerd, maar weet niet meer precies wat. En ze gaat naar Wemeldinge. „Met de scouting." vakken ze staan, maar ze zorgen er wel voor dat ze de avond ervoor in Wemeldinge zijn. Ze logeren bij ie mand en de volgende ochtend vroeg gaan ze op pad. „Pas dan ook schrijven we de tekst voor het spandoek." Cadeautjes liggen al klaar. Joyce heeft een dienblad met foto's voor haar favoriete prin ses, Margriet, die zij het afgelopen jaar heeft gemaakt. Marieke heeft bonbonnetjes besteld met daarop foto's van haar en prinses Marylè ne. „Ik wist niet dat het kon, maar een bedrijf op internet doet dat." wemeldinge - De PvdA in Kapelle wil van het college van burgemees ter en wethouders maatregelen af dwingen voor een definitieve op lossing voor vakantiepark De Oes terbaai in Wemeldinge. De fractie wil daarvoor vanavond tijdens de behandeling van het coalitieak koord een motie indienen. De PvdA vindt dat De Oesterbaai zou moeten worden gebruikt waar voor het aanvankelijk was be doeld: recreatieve en toeristische doeleinden. Verder dient de fractie een tweede motie in waarin het college wordt gevraagd om structu reel beleid om op een humane wij ze met de huisvesting van arbeids migranten om te gaan. Marieke Maas (links) en Joyce van de Kasteele voor de klas. „We hebben natuurlijk wel veel te lang gekletst", zegt Marieke. „Nééééééééé", kinderen in koor. roepen de foto PZC door Rob Paardekam wemeldinge - In Wemeldinge zijn in de nacht van zondag op maan dag vernielingen aangericht aan de oranje-versieringen. In de Wilhelminastraat zijn 17 led lampen gestolen uit mandjes. „Ik vind dat schandalig", zegt Don Ma- ris" van buurtvereniging Juliana. „Mensen werken zich wezenloos om het dorp zo fraai te versieren en dan maken anderen het kapot." Volgens Maris zijn ook in het Oos- terscheldebuurtje vernielingen aan gericht. Daar zouden lampen zijn stukgeslagen. De versieringen in de Wilhelmina straat worden zo snel mogelijk her steld. „Maar dat kost de buurt wel weer geld", stelt Maris. Bij buurtvereniging Tussen Wal en Schip (Walstraat, Deltastraat, Zeestraat en de helft van de Oos- terscheldestraat) hadden ze vorige week ook te maken met vandalis me. Daar werden onder meer bordjes stukgemaakt. „Een paar kinderen van veertien en vijftien jaar hadden dat gedaan", stelt Jo Adriaanse. „Ze hebben hun excu ses aangeboden en beloofd dat ze het nooit meer zullen doen. Daar mee is de kous af. Als ze dat niet hadden gedaan, waren we trou wens wel naar de politie gegaan." landgraaf - De van oorsprong uit Zierikzee afkomstige dichter Es ter Naomi Perquin is zaterdag met haar poëziebundel Namens de an der winnaar geworden van de Jo Peters PoëziePrijs. De prijs is vernoemd naar de in 2001 overleden uitgever van de kleine maar gezaghebbende uitge verij Herik. Het is een tweejaarlijk se prijs voor dichters die niet meer dan twee bundels hebben gepubli ceerd. De prijs bestaat uit een be drag van €4.000,- dat wordt uitge keerd in twee delen. Het eerste deel (€1.250,-) direct, op de Avond van Nieuwe Poëzie in Landgraaf Tevens kreeg Perquin daar de op dracht verstrekt tot het schrijven van een nieuwe, door de Stichting Jo Peters PoëziePrijs bibliofiel uit te geven bundel. Bij de uitreiking van het eerste exemplaar daarvan ontvangt zij het tweede deel van de prijs (€2.750,-). De jury complimenteert Perquin voor haar melodieus en soepel in elkaar gezette gedichten die tevens een prikkelende raadselachtigheid in zich dragen. Eerdere winnaars: Edwin Fagel voor Uw afwezigheid (2008), Jan-Willem Anker voor In zinkingen (2006), Hagar Peeters voor Koffers zeelucht (2004), Alfred Schaffer voor Zijn opkomst in voor stad (2002).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23