20 zeeland 'Wie is nou de Koninginnedag geblokt Geen vergunning voor dancefeest Beachboom Apeldoornse dominee over kerk en rampen Bijzondere kwekers te gast in de Sequoiahof Acht gewonden bij ongeluk crossterrein Op eilandbezoek met Staatsbosbeheer Automobilist wordt onwel en rijdt tuin in Tango-kampioenen geven workshop Basisschool De Moolhoek in Kapelle kreeg gisteren een lesje koningshuis voor beginners van het Royal Zeeland Team. Wedstrijd dinsdag 27 april 2010 GOES Dominee Rob Visser van de Apeldoornse Loolaankerk is gast spreker bij het Zeeuws platform Kerk en Ramp, vanavond in kerk centrum De Hoogte in Goes-zuid. Hij gaat in op de rol van de kerk bij de hulpverlening na Koninginne dag 2009. De Psychosociale hulp verlening bij ongevallen en ram pen geeft ook een presentatie. De lezing begint om 19.30 uur. VLAKE Bijzondere soorten bomen en strui ken, biologisch gekweekte rozen en opmerkelijke vaste planten die zich goed voelen in de Zeeuwse klei: drie gespecialiseerde kwekers zijn komende zaterdag te gast bij de tuin Sequoiahof aan de Kanaal- weg in Vlake. Tussen 10.00 en 17.00 uur zijn de kwekers aanwezig met planten en informatie. De tuin is weer open voor het seizoen. WESTDORPE Bij een flink ongeluk op een motor crossterrein bij Westdorpe zijn zondagavond acht mensen gewond geraakt. Eén iemand raakte ernstig gewond. Hij moest, net als een tweede persoon, naar het zieken huis worden gebracht. Voor de an dere zes gekwetsten, die kampten met kneuzingen en schaafwonden, voldeed een bezoek aan de huisart senpost. ZONNEMAIRE Vanuit de haven van Bommenede bij Zonnemaire vertrekt morgen middag om 13.30 uur een boot van Staatsbosbeheer richting Stampers plaat voor een excursie. Stampers plaat is volgens Staatsbosbeheer één van de mooiste eilandjes van de Grevelingen. Een gids van Staats bosbeheer laat het eilandgevoel be leven en gaat op zoek naar de vaste bewoners en bijzondere planten. Meer info: 0900-2020233. OUDDORP OUDDORP - Een onwel geworden automobilist (62) is zondag de tuin ingereden van een woonhuis aan de Molenweg in Ouddorp. Zijn vrouw raakte lichtgewond. De be stuurder en een kind dat achterin zat, bleven ongedeerd. De man raakte onwel in een bocht. Hij raak te een muurtje, een ijzeren hek en een heg en kwam tot stilstand te gen een boom in een tuin. VLISSINGEN Tango El Amante heeft het kam pioenskoppel Frank Obregon en Jenny Gil gestrikt voor een aantal workshops in Vlissingen. Dit paar werd in 2008 internationaal kam pioen klassieke tango. Op zondagmiddag 9 mei geven zij in Cine City twee workshops aan maximaal tien paren. Opgeven kan per mail of telefoon 0118-463246. Q www.el-amante.nl BS v 8 BB GEMEENTE VLISSINGEN STEMMEN BIJ VOLMACHT De burgemeesters van Middelburg, Veere en Vlissingen maken bekend dat het bij verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal op woensdag 9 juni 2010 een kiezer is toegestaan bij volmacht te mogen stemmen. Daarbij gelden de volgende bepalingen. A. Machtiging door schriftelijke aanvraag 1. Bij de afdeling Publiekszaken van de gemeenten zijn kosteloos formulieren verkrijgbaar voor de verzoekschriften om bij volmacht te mogen stemmen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk woensdag 26 mei 2010 door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij/zij op dinsdag 27 april 2010 als kiezer is geregistreerd. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd wanneer het aan de verzoeker is toegestaan om in een stembureau naar keuze aan de stemming te mogen deelnemen. 4. Degene die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden, moet op dinsdag 27 april 2010 als kiezer zijn geregistreerd. 5. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een volmachtbewijs. De volmachtstem dient tegelijk met de eigen stem te worden uitgebracht. B. Machtiging door overdracht van de stempas 1De kiezer kan ook, na ontvangst van de stempas, tot en met de dag van de stemming, zelf een andere kiezer machtigen voor hem/haar te stemmen. Dit geschiedt door de stempas, voorzien van de benodigde handtekeningen, aan die kiezer over te dragen. 2. Een op deze wijze aangewezen gemachtigde moet op dinsdag 27 april 2010 in dezelfde gemeente zijn geregistreerd als de kiezer die de volmacht geeft. 3. De aldus gemachtigde kan de volmachtstem uitsluitend tegelijk met zijn/haar eigen stem, in de gemeente waar hij/zij staat ingeschreven, uitbrengen. Een kiezer mag niet meer dan twee volmachten aannemen. Een volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trek ken of zelf aan de stemming deel te nemen. STEMMEN IN EEN STEMBUREAU NAAR KEUZE Tevens maken zij bekend dat het bij verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal op woensdag 9 juni 2010 een kiezer is toegestaan zijn/haar stem uit te brengen in een stembureau naar keuze buiten de eigen gemeente. Daarbij gelden de volgende bepalingen. A. Schriftelijke aanvraag 1. Bij de afdeling Publiekszaken van de gemeenten zijn kosteloos formulieren verkrijgbaar voor verzoekschriften om in een stembureau naar keuze (buiten de eigen gemeente) aan de stemming te mogen deelnemen. 2. Het verzoekschrift, evenals de stempas (indien al verstrekt), moet uiterlijk woensdag 26 mei 2010 door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij/zij op dinsdag 27 april 2010 als kiezer is geregistreerd. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd, wanneer het de verzoeker is toegestaan om bij volmacht aan de stemming te mogen deelnemen. 4. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing op de stempas gesteld, die daardoor wordt omgezet in een kiezerspas. B. Mondelinge aanvraag 1. De kiezer dient hiertoe, na ontvangst van de stempas, uiterlijk vrijdag 4 juni 2010 de stempas over te leggen bij de afdeling Publiekszaken van de gemeente waar hij/zij op dinsdag 27 april 2010 als kiezer is geregistreerd. 2. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing op de stempas gesteld, die daardoor wordt omgezet in een kiezerspas. Nadere inlichtingen worden verstrekt door afdeling Publiekszaken van uw gemeente. Dinsdag, 27 april 2010 De burgemeesters voornoemd, mr. J.M. Schouwenaar drs. R.J. van der Zwaag drs. W.J.A. Dijkstra ORANJEKENNERS door Lilian Dominicus Bijna ademloos zitten de kinderen van groep 4 en 5 van openbare basis school De Moolhoek in Kapelle te luisteren naar de verha len van Marieke Maas (22) en Joy ce van de Kasteele (19). „Wie weet met wie prins Constantijn ge trouwd is?", vraagt Marieke op ge routineerde wijze, alsof ze elke dag voor de klas staat. „Margriet?", pro beert een jongetje. „Marylène?", roept een ander. Maar nee, ze moe ten het antwoord schuldig blijven, ook al plopt de foto van prinses Laurentien in het groot op het beeldscherm. Dat de twee in Brus sel wonen, is ook amper bekend onder de schoolkinderen. Marieke en Joyce zijn het Royal Zeeland Team, een clubje van vijf meiden dat met enige regelmaat het land afschuimt om officiële ko ninklijke gelegenheden bij te wo nen als huwelijken, presentaties, lintjes doorknippen en natuurlijk Koninginnedagen. Dat trekt de aandacht van de media en zo kan het gebeuren dat ze ineens voor de klas van de basisschool in Kapelle staan om een lezing te geven over het koningshuis in het algemeen en wat ze zelf- doen mét dat ko ningshuis in het bijzonder. „Met Koninginnedag gaan we al een dag van tevoren van huis in een auto die we helemaal rood-wit-blauw en oranje met crè- pe-papier hebben versierd", vertelt Joyce aan de kinderen. „We ma ken altijd een spandoek en zorgen dat we op een goede plek langs de route staan. Vorig jaar hadden we de tekst: 'Bezorg ons de dag van ons leven en kom ons een handje geven. Groeten van de Zeeuwen'. Dat valt op. De media komen dan ook vaak, voordat het koninklijk gezelschap is gearriveerd, met ons een praatje maken." De meiden van het Zeeland Royal ty Team zijn zaterdag 1 mei te zien in het programma De Grootste Royaltykenner van Nederland. Het programma wordt uitgezon den om 20.00 uur, direct na Blauw Bloed, op Nederland 2. De finale wordt een week later uitgezonden op 8 mei, zelfde zen der, zelfde tijd. Het Zeeland Royal Team houdt een weblog bij op: http://royalzeelandteam.web-log.nl Volg het laatste oranjenieuws uit Wemeidinge en Middelburg op www.pzc.nl/oranjeboven. Gemiddeld eens in de twee maanden zijn de vijf mei den van het Royalty Zee land Team wel bij een of ander ko ninklijk evenement. Werk en/of studie zitten wel eens in de weg, maar: „Koninginnedag staat na tuurlijk doorgestreept in de agen da, daar komt niets anders tus sen", zegt Marieke. Tenzij je stage loopt in Thailand, zoals Mirjam nu doet. De vijf meiden zijn ooit bij elkaar gekomen via internetforum All Things Royal. Van lieverlee zijn ze naar elkaar gegroeid en begonnen ze een blog. „Ons eerste bezoekje was het huwelijk van prins Floris en prinses Aimée", vertelt Marie ke. Vorig jaar waren ze er bij op die zwarte Koninginnedag in Apeldoorn. Dat ze nu weer gaan, geeft een 'dubbel gevoel', geven ze toe. Marieke: „We hebben de auto niet door het publiek zien rijden, maar hebben wel op de plek ge staan waar het is gebeurd. Maar het zou pas raar zijn als we niet meer zouden gaan." De meiden weten nog niet in welke publieks- BROUWERSDAM - Het geplande dan cefeest Beachboom op zaterdag 7 augustus kan niet doorgaan. De ge meente geeft voor het evenement op het strand bij de Brouwersdam geen vergunning. De oorzaak ligt volgens burgemeester Gerard Ra- belink bij gebrek aan capaciteit bij de politie. In december vorig jaar is een inventarisatie gemaakt van alle evenementen van dit jaar en toen was er nog geen sprake van dat Beachboom deze zomer zou worden georganiseerd. Rabelink wil niet zeggen of ver schuiven naar een andere datum een oplossing biedt. „Wij zijn nog aan het kijken wat de mogelijkhe den zijn en ik heb binnenkort een gesprek met de organisatie." Pat Brondgeest en Joop Alphenaar van de Beachboom-organisatie wa ren gistermiddag nog niet op de hoogte van het weigeren van de vergunning. De organisatoren van Beachboom maakten vorig jaar nog bekend te stoppen omdat de financiële risi co's te groot waren. Begin dit jaar werd duidelijk dat er toch nog een editie 2010 zou komen. Niet alleen om de vele fans tegemoet te ko men, maar ook om de schuldeisers van eerdere edities terug te kun nen betalen. Vorig jaar was er spra ke van een tekort van 50.000 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 22