zeeland! 19 Zeeuwse gastouders SCP beschuldigt VVD van kiezersbedrog Italiaanse picknick met 250 tafels op de Markt Oranje Label Dagen nieuwe eisen van de Wet Kinderopvang Giro Lijnen in Oosterschelde Scheepstuig dinsdag 27 april 2010 w De plaats aan de Kleverskerkseweg die vorig jaar door de gemeenteraad als locatie voor een coffeeshop werd aangewezen. foto Ruben Oreel door Theo Giele MIDDELBURG - Door toch akkoord te gaan met een coffeeshop pleegt de WD-fractie in Middelburg 'kie zersbedrog'. Dit verwijt maakte SGP-fractievoorzitter Chris Dek ker zijn WD-college Benno Nieu- wenhuis gisteravond tijdens de raadsvergadering. De raad sprak over het coalitie- akoord dat PvdA, CDA, LPM en WD hebben gesloten. In novem ber had de oude gemeenteraad een leeg pand aan de Kleverskerk seweg aangewezen als plaats voor een coffeeshop. De WD stemde toen tegen. Ook in de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezin gen had Nieuwenhuis zich in niet mis te verstane bewoordingen te gen nieuwe coffeeshops in de ge meente Middelburg uitgesproken. Tegen de keuze voor de Klevers kerkseweg klonk vooral in Arne- muiden protest omdat middelbare scholieren langs deze weg naar de stad fietsen. In het coalitieakkoord staat dat PvdA, LPM én WD naar een alter natieve locatie zullen zoeken. Dat de WD, in tegenstelling tot mede coalitiegenoot CDA, ook mee gaat zoeken naar een alternatieve loca tie, riep bij de oppositie vraagte kens op. D66-woordvoerder Rob van Eijkelenburg vroeg Nieuwen huis wat hij nu eigenlijk wilde: één of géén coffeeshop. Maar volgens Nieuwenhuis is de realiteit dat er in de nieuwe ge meenteraad een meerderheid is vóór een coffeeshop. Dit is nu een maal een gegeven. Nieuwenhuis zei dat de WD daarom bestuurlij ke verantwoordelijkheid niet ont loopt en actief mee wil denken over een zo goed mogelijke oplos sing. „Kiezersbedrog", sneerde SGP'er Dekker. CDA, ook coalitiepartner en tegen de coffeeshops, mengde zich niet in de discussie. Tijdens de coalitie- besprekingen was de coffeeshop een 'vrije kwestie'. Volgens PvdA-fractievoorzitter Peter de Doelder is de Kleverskerk seweg nog niet definitief van tafel. Dat gebeurt pas als er een alterna tief gevonden is. PvdA, LPM en WD hopen dat dit voor de zomer lukt. Niet dat Middelburg dan met een een nieuwe coffeeshop heeft. De door de burgemeester gesloten coffeeshop Sixty Two heeft het sluitingsbevel aangevochten bij de Raad van State. Het zal nog min stens een half jaar duren voordat in deze zaak uitspraak wordt ge daan. Tot die tijd is het onwaar schijnlijk dat een nieuwe vergun ning wordt verstrekt. MIDDELBURG - De Markt in Middel burg staat van vrijdag 7 tot en met zondag 9 mei vol met 250 picknick tafels die door iedereen te gebrui ken zijn. Speciaal voor de Giro d'Italia heb ben Middelburgse organisaties de koppen bij elkaar gestoken en een heuse Italiaanse Stadspicknick ge regeld. De deelnemende organisaties plaatsen de picknicktafels en verko pen Italiaanse waren en lunchpak ketten. Naast het verkrijgen van al lerlei Italiaanse en Zeeuwse heer lijkheden, lopen muzikanten en theatergezelschappen van de Vlas- markt naar het Damplein - waar het festival Klein Italië is - en van de Lange Viele naar de Markt, de Noordstraat, de Pottenmarkt en de Lange Delft. „Er wordt ge kweeld en gezongen met veel ge voel voor drama en straatmadelie- venromantiek", beloven de organi satoren. De PZC van 3 mei brengt een spe ciale bijlage met een overzicht van alle evenementen die in Middel burg, Vlissingen en elders op Wal cheren, Noord-Beveland en Schou- wen-Duiveland rond de Giro d'Ita lia worden gehouden. door Annemarie Zevenbergen Twee blonde koppies bui gen zich over de Duplo- blokken. Voor vandaag zijn ze de beste vriendjes. De 2-jarige Rowen en de 3-jarige Finn zijn twee van de in totaal der tien kinderen die de Vlissingse gastouder Inge Soffers vier dagen in de week opvangt. Zelfheeft ze drie kinderen, dus stil is het in hui ze Soifers waarschijnlijk niet vaak. Wat begon met één kindje is nu uitgegroeid tot een echt bedrijfje, ingeschreven bij de Kamer van Koophandel. „Ik ben franchi- se-gastouder. Ik denk dat er op Walcheren een stuk of achttien zijn. De franchisers doen meer zelf, zoals administratie. Alleen de facturering mogen we niet meer zelf doen vanwege de wetswijzi ging. Mijn bedrijf heeft geen naam. De kinderen komen bij mij persoonlijk, ze kennen me alle maal als Inge en dat vind ik ge noeg." Vanuit de serre roepen twee kinde ren 'Inge' en de Vlissingse zet ge duldig voor de zoveelste keer een Duplo-autootje in elkaar. Vandaag haalt Inge haar diploma op in Terneuzen. Samen met man Harry en de kinderen Annebel (10), Merijn (9) en Wouter (7). „Mijn kinderen zijn ook erg be trokken bij de gastkindjes. De oudste leest af en toe voor en ze vinden het allemaal wel heel leuk om eens een baby een flesje te ge ven. Het is ook goed voor mijn kin deren. Ze leren delen en het is ge zellig. Ze hebben altijd aanspraak." „De opleiding was voor mij eigen lijk meer een bevestiging van wat ik al wist. Maar dat is ook belang rijk. Weten dat je het goed doet. De afgelopen vijf jaar heb ik- ook al veel cursussen bij de Stichting Kin der Opvang Ouderen gevolgd. Ik vind het noodzakelijk dat er aan gastouders bepaalde eisen worden gesteld. Het is ook heel goed dat we nu een EHBO-diploma moe ten hebben. Ie vangt tenslotte wel de kinderen van iemand anders op. Er wordt vaak zo makkelijk over gedacht. Dat is onterecht. Ie je bent niet zo maar een oppas. Het is mijn beroep en ik neem dat heel serieus." Finn komt even bij Inge aan de grote tafel zitten. Als Inge hem vraagt of Rowen zijn vriendje is, zegt hij kordaat 'nee'. Want: „Dat is mamma." De robuuste tafel is overigens het centrale punt in de huiskamer. „Hier zitten we vaak al lemaal bij elkaar. Om een boter hammetje te eten, te puzzelen of te knutselen. Die zou ik echt niet kunnen missen." Inge is vier dagen in de week gastouder. „Vrijdag is echt mijn vrije dag. „In de ochtend doe ik he lemaal niets. Dat is echt mijn tijd." De rest van de week vangt ze in wisselende samenstelling de der tien gastkinderen op. „In principe ben ik er voor de kinderen van ze ven tot zeven. Ik vind de band met de kinderen heel fijn, maar ze ker ook het contact met de ouders. Met een aantal van hen ben ik nog steeds bevriend, ook al komen hun kinderen niet meer." De Vlissingse gastouder Inge Soffers leest voor aan twee van haar gastkinderen; links zit Finn en Rowen heeft op schoot een plekje gevonden. foto Ruben Oreel ZIERIKZEE - In de Oosterschelde tekenen zich de lijnen van installaties voor het invangen van mosselzaad af. Voor het tweede jaar zijn Zeeuwse mos selkwekers op grotere schaal actief met dit alternatief voor het vissen op mosselzaad in de Waddenzee. Om ervoor te zorgen dat onder meer restau rants in Philippine mosselen kunnen blijven serveren, luchtfoto Peter Buteijn Het eerste concert van het seizoen in de Manhuistuin in Goes is van 't Veerse Scheepstuig. Het optre den is van 12.00 tot 13.00 uur. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar de Grote- of Maria Magdale- nakerk, tegenover het steegje dat naar de tuin leidt. GIMBRÈRE MODE MIDDELBURG BOBBE MODE VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 21