Diploma voor eerste 181 zeeland Bankjes herinneren aan Oostenrijkse woningen Dierenspeciaalzaak geopend aan Cildeweg Staatsbosbeheer houdt meifeest op Westhove Foto-expositie Dunya van moeders met kind Afrikaans Weekend in Bonedijkebuurt Verkoopdag Stichting Steun aan Israël Salsa en dancedassics in de Stadsring Ouderwets knuffelen met jonge dieren Circusmiddag in Speluitleen 't Fort dinsdag 27 april 2010 VUSSINGEN Maria Evers exposeert vanaf 3 mei onder de titel 'Kwalitijd' haar fo to's bij Stichting Dunya. De ten toonstelling staat in het teken van de Moedernachtcampagne en be staat uit portretten van moeder met kind. Maria Evers wil in de fo to's de gelukkige momenten tus sen moeder en kind laten zien. De expositie is te bezichtigen dinsdag van 10 tot 13 uur, donderdag van 13 tot 16 uurvrijdag van 10 tot 12 uur en zaterdag vanaf 18.30 uur. VUSSINGEN Multicultureel Vrouwenwerk Du nya en de Afrikaanse vereniging houden op zaterdag 1 en zondag 2 mei een Afrikaans weekend. In het pand aan de Bonedijkestraat 50 staan stands van verschillende or ganisaties zoals Return to Sender en de Wereldwinkel. Verder zijn er beide dagen tussen 10 en 17 uur djembé-optredens, presentaties, een film, een modeshow en Noord-Afrikaanse hapjes. SEROOSKERKE De Stichting Steun aan Israel houdt morgen een verkoopdag van Israëlische producten in Seroosker- ke. Belangstellenden kunnen er te recht voor ondermeer wijn, speel goed, dekbedden, cosmetica en kaarten. De opbrengst gaat naar het Jaffaproject. Dat biedt kansar me Joodse en Arabische kinderen hulp op diverse manieren, van voedsel tot opleiding. De verkoop vindt plaats op Meijstraat 32. MIDDELBURG In de Stadsring aan de Kruitmolen- laan in Middelburg wordt donder dagavond weer een salsa en dance- classicsfeest gehouden. Omdat het op de vooravond van Koninginne dag is, gebeurt het deze keer onder de naam Koninginnenacht. Drie dj's draaien swingende disco, soul en salsa uit de jaren '70 en '8o. De dj's zijn dj Old Skool Freddy, dj Dïno en dj Hans. De avond duurt van 21.00 tot 2.00 uur. Entree is 5 euro. MIDDELBURG Kinderboerderij de Klepperhoeve in Middelburg viert morgenmid dag de lente met een knuffelmid- dag. Er zijn weer jonge geiten, lam metjes en konijntjes die gekroeld mogen worden. Ook de kuikens en jonge cavia's vinden het leuk om opgepakt te worden. Er kan geknuf feld worden van 13.30 tot 15.00 uur. Iedereen mag meedoen. Voor deel name wordt wel een euro ge vraagd. VLISSINGEN Speluitleen 't Fort in Vlissingen luidt morgenmiddag de meivakan tie in met een circusmiddag. Van 13.30 tot 15.30 uur kunnen alle kin deren meedoen aan circusspelle tjes als balanceren op een even- wichtsfiets. Er kan gesprongen worden op een luchtkussen of ge doken worden in een mega-ballen- bak. Speluitleen 't Fort zit aan de Pieter Poststraat 49a in Vlissingen. Deelname is gratis. VLISSINGEN - Op de hoek van de Wielingenlaan met de Constantijn Huygenslaan in Vlissingen zijn gis teren nieuwe bankjes officieel in gebruik genomen. De bankjes zijn geschonken door de initiatiefne mers van het boekje De Vlissingse Houtkus t. Dit boekje verscheen vier jaar gele den en gaat over de geschiedenis van de dertig Oostenrijkse wonin gen die in het buurtje tussen de Koudekerkseweg en de boulevard staan. Met de opbrengst van het boek wilde de initiatiefnemers iets VLISSINGEN - Dierenspeciaalzaak De Bonte'Hond, die als laatste win kel moest verhuizen voor de herin richting van de Bonedijkestraat, is inmiddels geopend aan de Gilde- weg 39 in Vlissingen. Het oude pand waarin het 27-jari- ge familiebedrijf van Sander Kor- naat was gevestigd, wordt binnen kort gesloopt. De nieuwe winkel is te vinden aan de Gildeweg tegen over de Ford-garage van Joosse. De dierenspeciaalzaak is geopend op woensdag, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur. Vanaf 1 mei is de zaak ook op dinsdag open voor de aanschaf van alle mo gelijke dierenspullen. Met de heropening is het tevens mogelijk geworden bestellingen thuis te laten bezorgen. Informatie daarover is te vinden op de websi te www.debontehondvlissingen.nl Bellen kan ook op 06-475 55 861. KINDEROPVANG Zeeuwse kinderopvangbedrijven spelen snel in op door Eugène Verstraeten Zo'n tweehonderd gastou ders krijgen vanavond in Terneuzen als eerste in Zeeland hun diploma. Daarmee voldoen ze aan de nieu we eisen van de Wet Kinderop vang en kunnen ze ingeschreven worden in het gemeentelijk regis ter kinderopvang. Dat betekent ook dat ouders die gebruik maken van de diensten van de betreffen de gastouder de kosten deels terug kunnen krijgen via de belasting dienst. Ouders kunnen er ook op rekenen dat ze hun kind achterlaten bij een gastouder die aan alle kwaliteitsei sen voldoet. En dat zijn er nogal wat. Want behalve een theorie- toets komt ook iemand drie uur lang thuis kijken hoe je het doet, moet je een werkboek maken en een test Nederlands afleggen. „Dus dat is best wel moeilijk. Dat je een luier kunt verschonen, dat geloven we wel. De opleiding houdt echt veel meer in dan je denkt", zegt'Ronaut den Hollan der van het ROC Westerschelde, dat sinds november zo'n driehon derd gastouders uit Zeeland en West-Brabant klaar stoomt voor hun diploma. Er komen 69 cursis ten van Walcheren. De kandidaten mogen er een jaar over doen, de tweehonderd die vandaag hun diploma krijg heb ben het snel gedaan. „De meesten werken al jaren als gastouder en voor hen is het vaak een 'oh ja' ef fect. Want veel dingen weet je al, maar ze worden nog eens op een rijtje gezet." Den Hollander schat in dat sinds het begin van de cursus zo'n vijf procent is afgehaakt. „Die stoppen dus ook als gastouder." Opmerke lijk in Zeeland is dat de meeste gastouders de leeftijd tussen de 40 en 45 jaar hebben. „In de Rand stad bestaat zo'n veertig procent uit opa's en oma's. Daar is geen echte verklaring voor. De fami lie-opvang zit hier vermoedelijk meer in het vrijwilligerscircuit." Hoewel je bij gastouders vooral denkt aan vrouwen, doet in Zee land ook een aantal mannen mee aan de cursus. De minimum leef tijd is overigens 23 jaar. „Maar zul ke jonge mensen hebben we er niet bij. Het zijn meestal toch men sen van wie de kinderen wat ouder zijn en op school zitten." Den Hollander prijst de Zeeuwse bedrijven voor kinderopvang voor de snelheid waarmee die zijn inge sprongen op de veranderde wetge ving. „De grote landelijk bedrijven bijvoorbeeld moeten nu nog star ten met de opleiding van hun gastouders. Hier zijn ze heel actief naar hun gastouders toe om alles zo snel mogelijk te regelen. Dat is ook voor ons als ROC spannend, want dat betekent dat we snel moeten acteren om de opvangbe drijven te bedienen." Het eerste diploma wordt van avond op het ROC in Terneuzen uitgereikt door gedeputeerde Har ry van Waveren. Voor de kinderen die meekomen met hun (gast)ouders is er een entertain- mentprogramma. doen voor de buurt en haar inwo ners. Wethouder Rob van Dooren heeft gisteren bij de bankjes een plaquette onthuld. De huizen in het buurtje zijn na de oorlog als bouwpakket gekocht bij een fabriek in Oostenrijk. De woningen trokken in het begin veel bekijks. Veel mensen vonden het maar niks en noemden het 'schuren' of'barakken'. Tegenwoor dig zijn de huizen heel gewild. In heel Nederland moeten zo'n achthonderd Oostenrijkse wonin gen zijn. Ronaut den Hollander (ROC Westerschelde): „De Zeeuwse bedrijven voor kinderopvang zijn heel actief om naar hun gastouders toe alles snel te regelen." foto Mark Neelemans IBBnSBBSSBHHSSHfiMBHHSatSSH&nHBBnMSnMflMBnRUaMM&BS&SgS OOSTKAPELLE - Staatsbosbeheer houdt op Moederdag, zondag 9 mei, een meifeest in en om kasteel Westhove bij Oostkapelle. Naast tal van rondleidingen zijn er kinderactiviteiten (vogelkastjes timmeren, uileballen plukken, am fibieën vangen en onderzoeken, boomklimmen, indianenbrug), wordt moeder verwend, zijn er de monstraties boombeheer, info- kraampjes van natuur- en tuinor- ganisaties, zijn er een lezing over de duinen van Walcheren, mu ziektheater en een natuurfoto workshop. Afgezien van een sym bolisch bedrag voor de nestkastjes, zijn alle activiteiten in het kader van Lente bij Staatsbosbeheer hele maal gratis. Aan de fotoworkshop onder lei ding van Henk-Jan Kievit, de voor zitter van de International Federa tion of Wildlife Photographers, kunnen maximaal 15 fotografen deelnemen, die zich van tevoren bij k.leeftink@staatsbosbeheer.nl dienen op te geven. De dag, die om 10.00 uur begint en tot 16.00 uur duurt en georgani seerd wordt met medewerking van Terra Maris en Stay Okay-hos- tels, wil inwoners van Zeeland, maar ook toeristen op een afwisse lende wijze doen kennismaken met het bijzondere gebied. 1. Italiaanse stadspicknick rond Giro 2. Volop klimruimte (foto) 3. Trio opgepakt na vernielingen EN VERDER Volg het nieuws over Koninginnedag via het weblog van Lilian en Maurits: op www.pzc.nl/oranjeboven STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 20