Raad en dorp kraken plan Zoutelande PZC!: Gratis l zak potgrond (zouter) *4 bij Koudekerke p Vroeger WALCHEREN 18 en 19 VISIE College moet eerste voorstel terugnemen 20 en 21 Hoogste, hoogste punt Wethouder heropent vernieuwde Duinweg almanak Diploma voor eerste Zeeuwse gastouders Dinsdag 27 april 2010 door Maurits Sep DOMBURG - Al zeker vijftien jaar wachten ze op een verhuizing, maar het geduld van de super markt en de voetbalvereniging in Zoutelande wordt nog wat langer op de proef gesteld. Een voorstel van het Veerse colle ge van B en W om het complex van W De Meeuwen aan de West- kapelseweg te verplaatsen naar de Noordendolfer en op de oude voet balvelden een nieuwe supermarkt te bouwen, is gisteravond door de commissie ruimtelijke ontwikke ling - onder druk van dorpsraad en omwonenden - van tafel ge veegd. Dat was niet alleen een tegenvaller voor de voetbalclub en de super markt, maar ook voor het nieuwe college van B en W. Dat moest het allereerste voorstel in de eerste commissievergadering van de nieu we gemeenteraad van Veere gelijk al terugnemen. Wethouder Jaap Melse kon niet an ders dan het verlies incasseren en beloven dat hij 'zo mogelijk nog voor de zomer' met eennieuw voorstel zal komen. „We gaan ons als college bezinnen op wat dan wel de beste plaats is voor de voet balvelden en de supermarkt", schikte Melse zich naar de wensen van alle partijen - oppositie én coa litie. Het college dacht die beste plek ken al gevonden te hebben na stu die door een extern bureau en na overleg met De Meeuwen en de ei genaar van de supermarkt. De voetbalclub zou moeten verhuizen naar de Noordendolfer, aan de an dere kant van Zoutelande tussen het dorp en Groot Valkenisse. De supermarkt kan dan weg uit de Langstraat en een veel grotere win kel bouwen op een deel van het sportcomplex van De Meeuwen. Daar kunnen dan ook nog huizen worden gebouwd. Die woningbouw moet het geld opleveren dat nodig is voor de in vesteringen in de sportvelden. Want het voetbalcomplex niet ver huizen maar opknappen kost ook 1,2 miljoen euro, waarschuwde Melse. En Veere gaat zoals zo veel gemeenten enkele financieel mage re jaren tegemoet. Voor de leden van de commissie ruimtelijke ontwikkeling was ech ter klip en klaar dat het voorstel van het college op veel te veel weerstand uit het dorp zou stui ten. Omwonenden kondigden langdurige juridische procedures aan en om die reden was ook de dorpsraad tegen het collegevoor stel. Zoutelande, benadrukten om wonenden, dorpsraad en commis sieleden, is toe aan snelle duidelijk heid. Het extra uitstel is echter no dig om tot een beter plan te ko men, oordeelde de commissie una niem. Het college hoeft overigens niet te wachten met de ontwikkeling van de nieuwbouwwijk De Tienden II, inclusief de bouw van een nieuwe school met extra faciliteiten (een brede school). Alle partijen dron gen gisteravond aan op snelle ont wikkeling van die wijk, waarop in het dorp ook al jaren met smart wordt gewacht. In De Tienden II is plaats voor 47 woningen. Een lesje over het koningshuis van het Royal Zeeland Team Tip? walcheren@pzc.nl ma mam v* Alleen geldig tegen inlevering van deze bon. Maximaal 1 bon per betalende klant en alleen in te leveren bij Intratuin Koudekerke. Looptijd t/m 2 mei 2010. Intratuin Koudekerke 0118-551623. Koopavond donderdag en vrijdag, www.intratuin.nl lïltratUin -7.' VLISSINGEN - Eén van de hoogste woongebouwen van Zeeland heeft het hoogste punt bereikt. Appartemen tencomplex Hooglicht in Vlissingen tegenover de Gam ma, telt zeventien verdiepingen en vijftig woningen. Het gebouw is ontworpen door Van Aken Architektuur uit Eindhoven en gebouwd door Bouwbedrijf Boogert uit Oosterland. Commissaris van de koningin Karla Peijs heeft gisteren het bereiken van het hoogste punt een officieel tintje gegeven. Van de vijftig appartementen zijn er inmiddels dertig verkocht. foto Ruben Qreel OOSTKAPELLE De herinrichting van de Duinweg en de Randduinweg in Oostkapelle is afgerond. Wethouder Jaap Melse neemt de vernieuwde weg van daag officieel in gebruik. De rij baan is vernieuwd en voorzien van verhoogde kruisingen in een afwij kende kleur. Er is een fietspad met aanliggend voetpad aangelegd en tussen rij baan en voet- en fietspad zijn bo men en lichtmasten gezet. Het pro ject kostte 1,2 miljoen euro. De aanstaande herdenking van het bombardement op Middelburg is ook een zesjarige jongen uit Vlissin gen niet ontgaan. De nog zichtbare kogelgaten in zijn huis en de foto die in de gang hangt van een bunker in de straat, spreken tot zijn verbeel ding. Ook het verhaal dat er nog Duitse soldaten in het huis van zijn vriendje hebben gewoond, vindt hij reuze-interessant. Dus toen hij laatst naar bed ge- Tipredactie@pzc.nl bracht werd, borrelden er vragen op over de oorlog. „Mama, toen het oor log was... was oma Jaspers er toen al?", vroeg hij over zijn 84-jarige overgrootmoeder. „Ja, oma was toen een meisje van veertien jaar", zei zijn moeder. Daar kon de jongen zich wel wat bij voor stellen. Na een korte stilte ging hij verder: „En toen er dinosaurussen waren... was oma Jaspers er toen ook al?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19