Tjoba duwt All Ready in figurantenrol 361 sport Niewenhuyse onderuit in spannende finale Cuust Boonen-toernooi KORFBAL De korfballers van Tjoba hebben geen kind aan All Ready. De thuisploeg is duidelijk een maatje te groot: 25-8. 's Lands Welvaren boekt eenvoudige zege Frans de Koek helpt Hoondert aan winst Denise Gunst zesde in Kasseiencriterium Kaderspelers naar play-ofFs FM Sranang grijpt naast periodetitel Ivar Moeleker wint koers in België maandag 26 april 2010 B Dirk-Jan Westmaas was topscorer van de dag bij Tjoba met zeven treffers. 'Hoe bestaat het dat zo'n kwalitatief goede ploeg zo laag geklasseerd staat' Ail Ready-coach Jan Voshart De Tjoba-korfbaüers Gerben van Boven (15) en Marcel de Dreu torenen samen boven AH Ready-aanvoerder Jan-Willem van Nieuwenhuijze uit. Links kijkt hun ploeggenote Katrien Volleman toe. foto Johan van der Heijden door Joop van den Oudenhoven COUJNSPLAAT - Voor het eerst in de historie van het Guust Boonen driebandentoernooi ging de winst naar een Schouwse biljarter. Nico van de Graaf uit Burgh-Haamste- de ging er met de overwinning vandoor. Hij versloeg in de finale na een spannende vijfsetter Erik Niewenhuyse uit Krabbendijke. Ruud Schijf uit Kloetinge werd derde en plaatselijk favoriet en clubvoorzitter Toon Klaassen vier de. Achteraf kun je spreken van een te rechte overwinning van de Schouwse biljarter, omdat hij tot de finale geen set had moeten af staan. Maar het scheelde weinig of de zege was naar Zuid-Beveland gegaan. In de eindstrijd nam Nie wenhuyse een 2-o-voorsprong en leek de zege te gaan pakken. Maar dankzij zwaar verdedigend werk kwam de Schouwenaar terug in de wedstrijd. Via 1-2 werd het ge lijk en sleepte hij na een bijna drie uur durend gevecht de zege voor de poorten van de hel weg. De laat ste set won-Van de Graaf met 9-12 en stond Niewenhuyse alsnog met lege handen. Honderdenvijf beur ten vergde de finale en dat stelde spelers en publiek op de proef. Het was een beklijvende afsluiting van de dertiende versie van het toer nooi. De Organiserende vereniging mag weer trots zijn op het geslaag de biljartfestijn dat 64 deelnemers en veel publieke belangstelling trok. KWADENDAMME De driebanders van 's Lands Welva ren wonnen in de tweede divisie eenvoudig van Teletronika uit Zun- dert 8-0. Ondanks de afwezigheid van Rinus Pankow en Luc Peeters was er een simpele zege. Piet Koek, 's middags nog actief voor De Ste- ne Brug, viel goed in en won. Net als de andere invaller Danny Aerts, Ronald van Geyt en Jaap Hameling. KWADENDAMME Hoondert/De Waard versloeg in de derde divisie Wellse Vaert i: 6-2. Nadat Gerrit Blom middels een bliksemstart Matthijssen vanaf het begin in de greep hield en Eddy der Weduwe verloor was de rust stand gelijk. Na de thee maakte Ri chard de Bruin 4-2. Op de andere ta fel boekte Frans de Koek een niet meer verwachte overwinning na een flinke achterstand. door JaapJan Ritsema GOES - Gaf de streekderby tussen Tjoba en All-Ready in het verle den nog al eens stof tot napraten, de voorjaarseditie van 2010 zal in ieder geval over de puntenverde ling weinig verbazing hebben op geroepen. Tjoba was superieur op alle terreinen, All Ready stond er bij en keek ernaar. Tjoba-All Ready 25-8: Tjoba spin de garen bij de ideale weersom standigheden voor de schutters. Het verdedigende concept van de bezoekers uit Zierikzee, waarmee ze in voorgaande confrontaties de boel flink wisten te ontregelen, ver anderde daar niets aan. Over de discipline was Tjoba-coach Chris van Put het meest te spreken: „We zijn gepast omgesprongen met de tactische benadering van All Rea dy. Daarin zijn we gegroeid", doel de Van Put op de resolute aanpak van zijn spelers. De twaalf Bevelandse korfballers die aan de bak kwamen maakten een statement met de 25 velddoel- punten. „Gezien de hoeveelheid kansen had de score nog hoger kunnen uitvallen", aldus de im mer kritische Vlaming. „Maar hier is goed gedaan wel op zijn plaats." All Ready-coach Jan Voshart had respect voor zijn spelers dat ze door bleven gaan, maar sprak voor al bewondering uit voor de tegen stander: „Hoe bestaat het dat zo'n kwalitatief goede ploeg zo laag ge klasseerd staat?." Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 7, Gerben van Boven 6, Esmee Walraven 5, Sander Harinck en Esther van Bo ven 2, Niels Westmaas, Johanneke Vleugel en Carina Westmaas 1. Scores AID Ready: Jan Willem van Nieuwenhuijze 2, Remy Quist, Martijn Peeren, Henk de Graaf, Anouk van Tig- gelhoven, Krista Bergsma en Esther Snoek 1. EIJSDEN Denise Gunst heeft gisteren meege daan in Eijsden aan het Kasseiencri terium. Dit criterium staat bekend om de vele kasseienstroken. De wielrenster uit Yerseke maakte deel uit van een kopgroep van der tig renners. Gunst finishte in de massasprint uiteindelijk als zesde. KWADENDAMME Het kaderteam 's Lands Welvaren won thuis met 6-2 van Honky Tonk/Pronk Isolatie uit Brielle en plaatste zich hierdoor voor de play-offs. Door de zege pakt de thuisploeg de derde plaats in de eindstand van poule zes van de nationale kader- competitie hetgeen recht geeft op een plaats in de play-offs. Tegen stander wordt dan Honky Tonk 2. Fortis-Rust Roest 10-12: Fortis maakte er een boeiend geyecht van tegen favoriet Rust Roest. Bij rust (6-7) kon het nog alle kanten op. Het dubbeltje kantelde pas in de slotfase de verkeerde kant op voor de Souburgers. Scores Fortis: Niels Bebelaar 3, Chala- na Janisse 2, Patrick Koppejan, Jordy Sleijpen, Remco Crucq, Joyce Schoon- aard en Jessica de Boer 1. VEO-TOP 13-10: „Een verdiende nederlaag", aldus coach Edwin Co- ppoolse. De crux zat in de zes mi nuten waarin TOP een 4-6-voor- sprong verspeelde in een 9-6-ach- terstand. Scores TOP: Leon van Belzen 3, Petra de Ridder 2, Jeanine Marijs, Jordi .Meulmeester, Nelleke van Belzen, Cor- né Bezemer en Dimitri Janse 1. Swift-Korbatjo 11-15: De Middel burgers lieten zich op duelkracht aftroeven. Opgeteld bij een gebrek aan creativiteit was de nederlaag verdiend. Scores Swift: Richard Geldof 4, Roel Klootwijk 2, Matthijs Pouwer, Elvera Wattel, Alinde Huisman, Ron Smit en Vera Kuijper 1. Ondo-RWA 9-15: R.WA overklaste Ondo in de eerste tien minuten. Tot aan 1-6 viel alles van de bezoe kers op razend tempo binnen. Scores Ondo: Wim Allaart 4, Anita Geschiere 2, Joris Hoogwerf, Ronald Wisse en Jeroen Mesu 1 Togo-Vios 9-9: Togo verdedigde nagenoeg de complete partij een voorsprong, maar kreeg in de slot minuut de gelijkmaker te verhap stukken. Totaal onnodig volgens coach Carlo de Waele, die zag dat zijn spelers zich stuk beten op de verdedigende houding van Vios. Legio kansen gingen verloren, met als deksel op de neus de strafworp tegen in de slotminuut. Scores Togo: André Goossens 5, Mar scha van Belzen, Marten Postema, Niek Meerman en Janneke de Wit 1. VELDHOVEN De zaalvoetballers van FM Sranang liepen op de laatste speeldag van de competitie de derde periodetitel mis door een 9-3-nederlaag bij KW 2. In de tweede helft liep de score via 6-1, 6-2 en 8-2 snel op naar 9-3. Ugur Kahveci, Pito Bernadïno en Ramon Dahoe waren de doelpun tenmakers van Sranang. SINT JORIS WEERT De eerstejaars nieuweling Ivar Moe leker uit Yerseke heeft de omloop in het Belgische Sint Joris Weert ge wonnen. Moeleker komt uit voor het Belgische AVIA Cycling Team. Er moesten tien ronden van 6,6 ki lometer afgelegd worden. Moeleker wist de massasprint te winnen. De jonge Zeeuw volgt sinds 1 septem ber een opleiding aan de wïeler- school R.onse in de Ardennen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 90