81 buitenland Olielek bij VS blijkt toch 'rampzalig' Zuma is plots Conflict op straat in Thailand verhardt 'Hulp aan Grieken moet niet' Bloemeneiland MADEIRA boekt u bij KRAS.NL! BOOREILAND Diameter plas is 32 kilometer Menselijke keten tegen kernenergie Dr EPIDEMIE Grote campagne in Zuid-Afrika KRAS,NL. BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cPm maandag 26 april 2010 BANGKOK - De oppositie die al we ken op straat betoogt in de Thaise hoofdstad Bangkok, heeft gisteren aangekondigd de protestcampagne te intensiveren. Premier Abhisit Vejjajiva had zaterdag een compro misvoorstel van de oppositie ver worpen. De betogende roodhemden, aan hangers van de door het leger afge zette oud-premier Thaksin Shina- watra, hadden beloofd een eind te maken aan de demonstraties als de regering binnen dertig dagen het parlement zou ontbinden en binnen drie maanden verkiezin gen zou houden. Nadat de premier dat van de hand had gewezen, riepen de.protestlei- ders gisteren hun volgelingen op de confrontatie met leger en poli tie aan te gaan. Op zeker twee plaatsen in het land werden poli- tiekonvooien tegengehouden. Onbekenden verstoorden gisteren een langverwachte tv-toespraak van de premier. De eerste paar mi nuten van de opgenomen bood schap waren nog wel te zien. Na een onderbreking van enkele mi nuten kwam het signaal terug en werd de band verder afgespeeld. Abhisit bezwoer in zijn boodschap dat de autoriteiten de betogers zul len verjagen, maar gaf niet aan wanneer dat gaat gebeuren. De be togers zeiden daarna te vrezen dat hij het leger op hen zal afsturen. MMPUWmuiii BRUSSEL - Landen uit de eurozone staan in hun recht als ze alsnog be sluiten geen toestemming te geven voor financiële hulp aan Grieken land. Dat heeft een woordvoerder van de Europese Commissie giste ren laten weten. Hij reageerde daarmee op uitlatin gen van de Duitse minister van Fi nanciën Wolfgang Schauble. Die gaf in de Duitse krant Bild am Son- ntag aan dat hulp nog altijd kan worden geweigerd, als Grieken land niet met overtuigende bezui nigingsplannen voor de komende jaren komt. „Elke lidstaat kan de hulp blokkeren", zei de commis sie-woordvoerder. „Dat is hun recht als ze vinden dat het nog niet nodig is en de stabiliteit van de eurozone niet in gevaar is." De eurolanden hebben Grieken land vorige maand een eerste hulp pakket van 30 miljard euro aan noodkredieten in het vooruitzicht gesteld. Duitsland zou met onge veer 8,4 miljard euro het grootste deel hiervan moeten opbrengen. Momenteel onderhandelen de EU en het IMF met de Griekse rege ring over de voorwaarden voor steun. „Dat zowel de EU als Duits land nog geen beslissing hëeft ge nomen, betekent dat het ant woord nog altijd positief of nega tief kan uitvallen", aldus Schauble. Dagelijks komt 160.000 liter olie in zee. Deskundigen vrezen dat afslui ten maanden gaat duren. Milieu-organisaties vrezen voor 'wetlands' Louisiana. Zoektocht naar elf vermisten gestaakt. NEW ORLEANS - De olievervuiling in de Golf van Mexico als gevolg van het ongeval met het donder dag gezonken booreiland blijkt toch omvangrijker dan gedacht. Dat meldde de Amerikaanse kust wacht gisterochtend. Eerder meldde de dienst nog dat het erop leek dat er geen olie meer vrijkwam vanaf de rampplek. De pijpleiding zou zijn afgesloten. Gisteren bleek echter dat de bron wel degelijk lek is, waardoor naar schatting dagelijks 160.000 liter olie in zee terechtkomt. Volgens de kustwacht gaat het waarschijnlijk dagen duren voor dat bepaald kan worden wat de beste manier is om het lek te dich tten. In het gunstigste geval kan de pijp leiding dan binnen enkele dagen worden afgesloten. Deskundigen waarschuwen echter ook dat er een mogelijkheid bestaat dat het maanden gaat duren voordat het probleem is opgelost. De Golf van Mexico is ter plaatse anderhalve ki lometer diep. Milieuorganisaties zijn uiterst be zorgd over de situatie. „Dit is een rampzalige olielekkage", aldus An ne Rolfes, een prominente mi lieuactivist in Louisiana, die zich inzet voor het behoud van het fra giele ecosysteem in de zuidelijke staat. Louisiana beschikt over zoge heten wetlands, waar grote aantal len vogels verblijven. De plas olie in de Golf van Mexico had gisteren een diameter van on geveer 32 kilometer. De vlek ligt op zo'n veertig kilometer van de kust van de staat Louisiana. Ber gers hadden ongeveer 130.000 liter aan met olie vervuild zeewater ver wijderd uit de Golf van Mexico. De Amerikaanse kustwacht staak te zaterdag de zoektocht naar elf werknemers van het gezonken boorplatform. Een woordvoerder van de kustwacht zei dat de ver misten vrijwel zeker om het leven zijn gekomen. Onderzoek heeft uit gewezen dat de elf zich op het dek van het booreiland bevonden, toen zich daar dinsdag een zware explosie voordeed tijdens een proefboring. Er ontstond een grote brand, die voortduurde tot het booreiland donderdag in de gol ven verdween. De overige 115 men sen aan boord konden in veilig heid worden gebracht. GEESTHACHT - In het noorden van Duitsland vormden zaterdag zo'n 100.000 mensen een 120 kilometer lange menselijke keten om te proteste- Milieuramp ALABAMA Mobile FLORIDA New Orleans Venice President Zuma van Zuid- Afrika maakte gisteren de uitslag van zijn hiv-test pu bliek. Dat was het begin van een grote campagne om aids terug te dringen. door onze correspondent Rianne Spit e Zuid-Afrikaanse presi dent Jacob Zuma is niet besmet met het hiv-virus. Dat verzeker de hij gisteren tijdens de lancering van de grootste anti-aidscampagne ter wereld. De regering van Zuid-Afrika heeft de oorlog ver klaard aan het hiv-virus en wil 15 miljoen mensen, een derde van de bevolking, voor juni 2011 op het vi rus laten testen. „Na lang nadenken heb ik beslo ten mijn status openbaar te ma ken", zei de president. „Doot zelf het goede voorbeeld te geven, hoop ik meer openheid te creëren, zodat we het stigma rondom hiv en aids kunnen doorbreken." Hij moedigde iedereen aan zijn voor beeld te volgen. In Zuid-Afrika zijn naar schatting UC madeira islands Hotel direct aan zee! 8- t/m 22-daagse zonvakantie Verblijf o.b.v. logies en ontbijt Vertrekdata: van 6/5 t/m 21/10 verblijf in het 4-sterren Hotel Baia Do Sol het beschikt o.a. over een bar, een restaurant, een verwarmd overdekt zwem bad, fitnessruimte en een sauna incl. vliegreis, taxen, transfers en verblijf Zie www.kras.nl/31212 8- t/m 15-daagse fly-drive Verblijf o.b.v. logies Vertrekdata: van 16/5 t/m 28/10 verblijf in 4-sterren Aparthotel Paul Do Mar tips: de hoofdstad Funchal, de tuinen van Quinta do Palheiro Ferreiro en het nonnendorpje Curral das Freiras incl. vliegreis, taxen, autohuur en verblijf Zie www.kras.nl/38127 8- t/m 22-daagse zonvakantie Verblijf o.b.v. logies en ontbijt Vertrekdata: van 16/5 t/m 21/10 het 4-sterren Hotel Calheta Beach ligt op ca 20 min. rijden van Funchal beschikt o.a. over 3 bars, 2 restaurants en een binnen- en buitenzwembad incl. vliegreis, taxen, transfers en verblijf Zie www.kras.nl/23704 inclusief autohuur! 8-daagse fly-drive Verblijf o.b.v. logies en ontbijt Vertrekdata: van 6/5 t/m 28/10 verblijf in comfortabele 3-sterren hotels met bezoek aan Santana met de typische Madeirahuisjes, Porto Moniz en de hoofdstad Funchal incl. vliegreis, taxen, autohuur en verblijf Zie www.kras.nl/74719 waarom zou je meer betalen Prijzen zijn p.p.,. tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Voor de meest actuele prijzen, kijk op mw.kras.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 8