341 sport Kirsten Wild treedt in Johim Ariesen is koning van Etappekoers voor meisjesjunioren eindigt in mineur Minting oppermachtig in de eindsprint maandag 26 april 2010 door Koen de Vries 's-heerenhoek - De vierde en af sluitende etappe van de Omloop van Borsele voor junioren eindig de gisteren in mineur. In de pelo tonsprint buitelden zo'n tien ren- sters over elkaar heen, van wie er twee naar het ziekenhuis moesten worden afgevoerd. De valpartij ont stond toen de Belgische Eline de Roover op zo'n vijftig meter voor de eindstreep werd weggeduwd. Ze raakte met haar voeten uit de klikpedalen en schoot als een tor pedo over de weg. Het frame van de fiets van De Roover scheurde bij die actie, maar de Belgische bleef wel op de been. Dat gold niet voor de Francaiscs Jo hanna Defranaux en Alexia Muf- fat, die hard op het asfalt terecht kwamen en verschillende rensters over zich heen kregen. Ze werden met onbekende verwondingen af gevoerd naar het ziekenhuis. De Nederlandsen loyce van der Peet en Sophie de Ruiter bleven ook lang liggen, maar belandden uitein delijk niet in de ziekenwagen. Het peloton sprintte om de vierde plaats. Een andere Francaise, Pauli ne Ferrant Prevot, won de sprint van de kopgroep van drie voor de Duitse Monique Klatt en de Neder landse Karen Elzingen en nam zo de oranje trui (sprinterstrui) over van Rebecca Talen. Zij is de doch ter van oud-profrenner John Talen en gaat door het leven als een groot talent. Het eindklassement was een prooi van de Engelse Laura Trott van het Britse nationale team. Zij legde de basis voor de eindzege op zater dag, de dag dat ze haar achttiende verjaardag vierde, 's Morgens won ze de rit in lijn over 48,5 kilome ter. Ze reed met de Belgische Mar- lène Wintgens het peloton op tweeënhalve minuut, 's Avonds won ze ook de tijdrit, waarbij ze Europees kampioene Prevot met tweeënhalve seconde verschil ver sloeg. Marlène Wintgens en Pauli ne Ferrand Prevot werden tweede en derde. De witte trui voor de beste jongere kwam om de schou ders van Wintgens. Het ploegen- klassement werd gewonnen door de Britse ploeg. Vrijdag al belandde de Nederland se Kirsten van der Aa met een her- senkneuzing in het ziekenhuis na een valpartij. Ze mag vandaag waarschijnlijk naar huis. Over de oorzaak van de valpartij had organisator Jan Baaijens wel een vermoeden. „Deze meisjes rij den normaal gesproken in een pe loton van dertig of veertig ren sters. Nu rijden ze met bijna hon derd. Daar zijn ze misschien niet aan gewend." Bovendien kan de vermoeidheid een rol gespeeld hebben. De Omloop van Borsele voor meisjesjunioren is in Europa de enige in zijn soort omdat hij drie dagen duurt. Verder zijn er al leen eendaagse wedstrijden. De twee Zeeuwse rensters speel den geen rol van betekenis. Marie ke Kempe uit Vlissingen werd za terdag uit koers genomen. Veroni- que Tolleman uit Kwadendamme haalde het einde op haar tand vlees. In het eindklassement werd ze 78e en voorlaatste op 26.25. door René van Stee koewacht - Net als de meeste nieuwelingen in de Wim Hen driks Trofee had winnaar Alex Minting nog nooit een meter over kasseien gefietst. Niettemin ver teerde de 15-jarige Engelse renner de ruim zes kilometer lange hobbe lige stroken op het bijna 74 kilome ter lange parkoers tussen Sint Gil lis-Waas en Koewacht uitstekend. „Maar het is duidelijk niet mijn fa voriete ondergrond. Toch vond ik het een nuttige ervaring", zei de coureur uit Sheffield over zijn ken nismaking met, zoals de Engelsen ze noemen, cobblestones. Minting, uitkomend voor de Brit se jeugdselectie, sloeg zaterdagmid dag toe in de eindsprint. Hij ver sloeg Martijn Budding (Veenen- daal) en Remco Esselaar (Stein) met ruime voorsprong. Het drietal maakte deel uit van een ontsnap ping in de slotfase van de wed strijd. Die bleek meteen beslis send. Het peloton was op dat mo ment al in meerdere groepen ver brokkeld. „Het was een nerveuze wedstrijd", vond Minting. „Het was ook bijna onmogelijk om er vandoor te gaan. Totdat we op het eind een gaatje sloegen. We werkten daarna heel goed samen, waardoor ik het kon afmaken." Het gaatje van de kopgroep werd een gat van ruim twintig secon den. De vierde medevluchter, Me- rijn Korevaar uit Groot-Ammers, moest lossen vanwege een manke ment aan zijn achterwiel. Dit zou zijn gebeurd doordat Minting hem zou hebben aangetikt. Het euvel kreeg nog een vervelend staartje. Een aantal renners uit het aanstor mende peloton had te laat in de ga ten dat Korevaar nauwelijks snel heid meer maakte. Met als gevolg dat zij bovenop hem klapten. De valpartij zag er met name vanwege forse materiële schade ernstig uit. Toch vielen de gevolgen mee. Davy Gunst uit Yerseke was met een veertiende plaats de beste Zeeuw. Zijn plaatsgenoot Peter Blok finishte op twintig seconden van de winnaar ook in het eerste peloton. Hij eindigde als 24e. De derde Zeeuw was Thijs de Lange (Kattendijke) op de 63e plaats. De strijd om het kasseiklassement werd gewonnen door Ricardo van Dongen uit Oosterhout, vooraf ge tipt als een grote kanshebber voor de eindzege. Overall eindigde hij als zevende. Minting bezorgde de Britten de tweede zege bij de nieu welingen in de Wim Hendriks Tro fee. In 2008 lukte dit Daniël McLay, dit jaar nog tweede in Pa- rijs-Roubaix voor junioren. door Koen de Vries 's-heerenhoek - Kirsten Wild heeft het voor elkaar. De 27-jarige wielrenster uit Zwolle won zater dag voor de derde keer op rij de Omloop van Borsele en trad daar mee in de voetsporen van meer voudig wereldkampioene Marian ne Vos. Vos, die de wedstrijd voor de topcompetitie in 2005, 2006 en 2007 won, eindigde zaterdag als vierde. De derde zege van Wild kwam uit de lucht vallen. Een ijzersterke groep van vier (Belgisch kampioe ne Liesbeth de Vocht, de Duitse Charlotte Becker, de Engelse voor malige wereldkampioene Nicole Cooke en voormalig Nederlands kampioene Ellen van Dijk) leek op de Kuipersdijk om de zege te gaan sprinten, maar treuzelde zo lang dat twaalf achtervolgers zo'n hon derd meter voor de finish nog op de vluchters neerstreek. Aanstich ter van dat getreuzel was Charlotte Becker. Zij wilde als ploeggenote van Wild geen kopwerk doen, waardoor iedereen naar iedereen begon te kijken. Kirsten Wild pro fiteerde van het buitenkansje en ging erop en erover, net als de Au stralische Rochelle Gilmore (twee de) en haar landgenote Kitsty Broun (derde). Daarmee eindigde de Omloop van Borsele met het zelfde podium als vorige week in de Ronde van Gelderland, de eer ste wedstrijd voor de topcompeti tie. Dat de zege naar Wild ging, was ondanks alles terecht. Haar ploeg Cervélo maakte de koers van af het begin keihard en zorgde in de finale voor de onverwachte ont knoping. Al in de eerste van de vijf ronden reden zeventien sterke vrouwen weg. Die lieten zich door de impulsen van de ploeg van Egon van Kessel niet meer achter halen. Uiteindelijk finishten na 122 zware kilometers slechts tachtig van de 165 gestarte rensters. „De beste ploeg heeft gewonnen", vond Marianne Vos (22) na afloop. Zij zou aanvankelijk niet van start gaan, maar viel in voor een zieke door René van Stee koewacht - Het wielerseizoen van belofte Johim Ariesen kan niet meer stuk. Na klassieke zeges in de Omloop van de Houtse Li nies en de Ronde van Midden-Bra bant was de 22-jarige coureur uit Rhenen gisteren ook de sterkste in de 28e Wim Hendriks Trofee. Hij versloeg in de eindsprint zijn me devluchter Raymond Kreder uit Zevenhuizen. Die pakte de eindze ge in de sprints om het kasseiklas sement. Nieck Busser uit Nuenen eindigde als derde. De wedstrijden waarin Ariesen dit jaar al drie keer toesloeg, kennen een opmerkelijke overeenkomst. „Ze gaan alle drie over kasseistro ken. En die liggen me. Het was ook niet geheel toevallig de laatste kasseistrook waar de beslissing viel", vertelde hij vlak na afloop. Samen met Kreder piepte Ariesen, in het dagelijks leven groenteman, er op de steentjes van de Water huisstraat, vlakbij finishplaats Koe wacht, na 154 van de 163 te rijden kilometers tussenuit. Het duo maakte deel uit van een kopgroep van elf man. Die bestond in eerste instantie uit zestien renners. Dit gezelschap nam halverwege de koers afstand van de rest. „Op dat moment begon het har der te waaien. Ik had niet het idee dat we zouden wegblijven. Want van maximaal een minuut liep de voorsprong op een gegeven mo ment heel snel terug naar 25 secon den. Maar blijkbaar zaten de sterk ste jongens toch voorin. Anders waren we wel teruggehaald." Van die sterkste jongens toonde Ariesen, zaterdag ook al vierde in de massasprint van de Arno Wal- laard Memorial in Meerkerk achter Stefan van Dijk, Kenny van Hum mel en Denis Flahaut, zich vervol gens de allerbeste. Achterin de koers was het slagveld groot. Amper een derde van de 186 gestarte renners werd geklas seerd. De niet gefinishte Johnny van der Klooster uit Lewedorp had afgezien. „De eerste helft van de koers ging het goed. Maar toen die wind opstak, werd het heel zwaar. Ik kon op den duur geen Kirsten Wild wint voor de derde keer op rij de Omloop van Borsele. Rechts Marianne Vos, die vierde wordt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 88