Vosmeer eist tweede periode voor zich op Arendskerke blijft op koers voor tweede plek Tennissers Kapelle revancheren zich S 5 Capello wijst Patrijzen de weg in derby VIERDE KLASSE Perry Potappel maakt er vijf voor Stavenisse Yerseke doet goede zaken maandag 26 april 2010 door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Vosmeer speelt dit seizoen nacompetitie voor promo tie naar de derde klasse van het za terdagvoetbal. Door een 6-i-zege bij Chrislandia is Vosmeer niet meer in te halen door de concur rentie. Kampioen Smerdiek speel de met 3-3-gelijk bij Brouwersha ven. Waarde klopte Mevo met 3-2 en Stavenisse kon juichen na een 5-3-zege op ZPR'84. Waarde - Mevo 3-2: Waarde boek te de negende seizoenszege.- Via Frank Lobbezoo kwam de thuis ploeg op 1-0. Thomas Vos zorgde voor de gelijkmaker, maar door een tweede treffer van Lobbezoo leidde Waarde bij rust met 2-1. Op aangeven van Vos zorgde Matthijs Heeres in de tweede helft voor de gelijkmaker en daarna was Mevo een aantal keer dicht bij de win nende treffer. Die viel echter aan de andere kant, nadat de thuis ploeg in de 87e minuut een straf schop kreeg. Vanaf de stip schoot Lobbezoo zijn en Waardes derde treffer binnen. Chrislandia - Vosmeer 1-6: Ad- derahin El Fadili opende de score en door twee treffers van Mourad Tihani zat Vosmeer na een helft voetballen al op rozen. Via Arie Huitkar deed Chrislandia na rust wat terug en vervolgens liet de thuisploeg een paar kansen op de aansluitingstreffer onbenut. Na de 1-4 van Mohamed El Jilali was het duel definitief beslist en kon Vosmeer door goals van Ra- chid Bouhoudane en Illias El Jilali nog naar de ruime zege uitlopen. Stavenisse - ZPR'84 5"3: De twee de seizoenszege kwam tot stand door maar liefst vijf treffers van Perry Potappel. Na een overtre ding op Marco Klippel opende Pot appel vanaf de strafschopstip de score. Na zijn tweede treffer kwam ZPR'84 via Fouad Talhaoui terug tot 2-1, maar bij rust leidde Stave nisse toch met 3-1. Rachid Achabar bracht het ver schil terug tot één treffer, maar aan de hand van Potappel liep Sta venisse uit naar 5-2. Mourad Ha- douche bepaalde daarna de eind stand op 5-3. door Sven Bakker OUDENBOSCH - De tennissers van Kapelle hebben zich gerevan cheerd voor het verlies van vorige week tegen Souburg. In de vierde klasse van het landelijk mannen- tennis won het team van Kapelle uit bij Oudenbosch met 6-0. Oudenbosch was een concurrent om de bovenste posities en dus deed Kapelle met de zes punten goede zaken. Kampioen worden is nog steeds lastig, maar de kansen liggen er nog steeds. Tegen Ouden bosch werden de punten gepakt door Stef Hermus, Eric Eversdijk, Emiel Gideonse en Eelco Evers- dijk, die alle vier hun enkelspelpar tij wonnen. Zowel het koppel Gideonse/Eric Eversdijk als Hermus/Eelco Eversdijk won het dubbelspel. Aanstaande zaterdag staat voor Kapelle de thuiswed strijd met Animo uit Terneuzen op het programma. Ook 't Halve Maantje boekte een voortvarende overwinning, één ni veau hoger in de derde klasse. In flSMMMMHRBBSSBRB en tegen Teteringen werd de be oogde uitslag van 5-1 bewerkstel ligd en daarmee zorgden de Goese- naren ervoor dat de druk op de ke tel van De Boskreek, kampioens kandidaat nummer één, blijft staan. De spelers van 't Halve Maantje zagen alleen Rinke van Remortel zijn enkelspel verliezen. Bram Meulblok won in drie sets en Rikkert van der Wel en Dennis van 't Westeinde deden dat in twee sets. Voor Van 't Westeinde was het voor het eerst sinds lange tijd dat hij weer eens zijn opwach ting maakte in het enkelspel, in plaats van in de dubbel. Van 't Westeinde kampte met een blessu re aan zijn rug, maar is aan de bete rende hand. De dubbelpartijen waren ook voor het team uit Goes. Meulblok speel de met Ivo Walraven en samen wonnen zij in drie sets. Van Re- mortel en Pascal van Driel haalden het vijfde punt in straight sets bin nen. Aanstaande zaterdag speelt 't Halve Maantje weer thuis tegen United Service uit Hellevoetsluis. CADZAND - De tennissers van Yer seke zijn met drie punten huis waarts gekeerd na de uitwedstrijd in Cadzand tegen Asoc in de hoofdklasse van de districtscompe titie. Yerseke speelde met 3-3 ge lijk. Het moet raar lopen als Yerse ke nog degradeert. Zeker na de be kendmaking van de terugtrekking van Sjef wegens spelersgebrek. Daardoor zal er nog één degradant overblijven. Tegen Asoc werden de punten netjes verdeeld over de en kel- en dubbelspelen. Richard de Witte en Dennis Verschuure won nen beiden, terwijl Jeroen Bakx en Jens de Koster geen punten pak ten. Bakx en De Witte stelden in hun dubbelspel het gelijkspel vei lig door slechts drie games af te staan aan Dendooven en Standae- rt: 6-16-2. Het tennisteam van De Bongerd uit Kloetinge speelde ook gelijk. Te gen Biervliet werd het 3-3. In de dubbel wonnen Marlon Wisse en Erwin de Keyzer in drie sets (6-3 6-7 7-5) en Chris Versteeg en Eric Kole waren eveneens na de derde set te sterk. Alleen Versteeg won zijn enkelspel. MIDDELBURG - In de vierde klasse A verzekerde Hontenisse zich via een 2-0-zege op hekkensluiter Corn Boys van de tweede plaats. Deze positie is goed voor een be slissingswedstrijd tegen de num mer twee van de vierde klasse B, met als inzet promotie. De derby tussen Patrijzen en Luctor'88 werd pas in de slotminuten definitief be slist door twee treffers van Aleksandar Veljanoski (5-2). In de vierde klasse B gaven Hoe ven (3-1-winst bij NSV) en Zeelan- dia Middelburg (5-0-zege bij SVC) elkaar niks toe in de titelstrijd die dus pas op zijn vroegst volgende week wordt beslist. Patrijzen-Luctor'88 5-2: Onge veer vierhonderd toeschouwers za gen hoe lohnny Nieuwdorp in de ze derby al na zes minuten de sco re opende namens de bezoekers: 0-1. Edwin Capello maakte eerst gelijk (1-1) en bracht daarna Patrij zen op voorsprong: 2-1. Kort voor rust bracht Serge de Blaeij de stand weer in evenwicht (2-2), maar in blessuretijd zorgde Willi am Sallet vanaf elfmeter opnieuw voor een voorsprong voor de ploeg uit 's-Heerenhoek: 3-2 hal verwege. Anders dan voor rust bracht de tweede helft weinig ver maak. In de slotfase ging Luctor'88 op zoek naar de gelijkmaker, iets waarvan Aleksandar Veljanoski profiteerde door met twee treffers de eindstand op 5-2 te bepalen. Steen-Axel 1-2 (0-1). Marco Plas- schaert 0-1, Serge Merckx 1-1, Danny Aarnoudse 1-2. Jong Ambon-Walcheren 4-1 (4-0). Jaïr Tomasoa 1-0, Ferry Sabandar 2-0, 3-0 en 4-0, Robin van de Velde 4-1 Clinge-Koewacht 2-1 (0-1). Arthur Bronk 0-1, Percy Verlinden 1-1, Loren zo Denti 2-1 Hontenisse-Corn Boys 2-0 (1-0). Pim van Jole 1-0, Jordy Alvarez 2-0. Oostburg - Breskens 0-2 (0-1). 31. Michel Cocquit (strafschop) 0-1, 89. Ned de Looze 0-2. SVC-Zeeiandia Middelburg 0-5 (0-4). Alberto Conde Morgado 0-1 en 0-2, Jesper Davidse 0-3, Michael Ha- gens 0-4 (eigen doelpunt), Wouter Duim 0-5. Een duel om de bal tijdens de Bevelandse derby tussen Patrijzen (oranje shirts) en Luctor'88. foto Izaak Verkeste SSHSHSESSBSSSSS door Tom Vennink MIDDELBURG - Domburg schonk za terdag de periodetitel aan Hein- kenszand (1-5) waardoor de club zelf uitzicht houdt op promotie naar de derde klasse. De rechten op promotie verschuiven namelijk naar de runner-up als de kam pioen een periodetitel pakt. 's-Heer Arendskerke is eveneens in de race om de tweede plek na de 4-2-winst op Wolfaartsdijk. Nieuwland verloor met 3-2 bij ZSC, blijft op gelijke hoogte met Domburg en Arendskerke, maar heeft al een periodetitel op zak. 's-Heer Arendskerke - Wolfaarts dijk 4-2: Arendskerke is op gelijke hoogte gekomen met Domburg en Nieuwland. De vermakelijke wed strijd kreeg zijn eerste doelpunt toen Stefan van Sabben de 1-0 maakte voor Arendskerke. Harm Fluijt maakte gelijk voor Wolfaarts dijk. Met een prachtige kopbal zette Van Sabben de thuisploeg weer op voorsprong. In de tweede helft scoorde hij, nadat Walter de Kok hem voor was gegaan, de 4-1. Wolfaartsdijk haalde in de slotfase nog eens alles uit de kast en kwam nog tot 4-2 via Fluijt. Wemeldinge - Hoedekenskerke 2-1: Voor beide ploegen stond er zaterdag niks dan eer op het spel. Binnen twaalf minuten lagen alle drie de doelpunten al in de doe len. Toine Gijzel opende het korte doelpuntenfestijn in de negende minuut met een kopbal. Twee mi nuten later vond Sebastiaan Lag- rand aan de andere kant het net. De arbiter mocht zestig tellen later voor de derde maal naar de mid denstip wijzen toen Pieter Bolle voor het derde en laatste doelpunt had gezorgd. SVD - Apollo'69 2-2: Het duel in de onderste regionen kreeg door een vroeg SVD-schot op de lat een levendige openingsfase. Sander Na- gelkerke scoorde de o-r in de gelijk- opgaande eerste helft. Na rust viel de gelijkmaker via Bas de Kraker. Invaller Kevin Savonije bracht het voordeel terug bij Apollo in de 65e minuut. SVD kreeg in de laatste minuten een strafschop toegewezen nadat De Kraker gevloerd was in het zes tienmetergebied. Vanaf elf meter schoot Menno de Graaf de gelijk maker binnen. Domburg - Heinkenszand 1-5 (0-1): Domburg had geen baat bij een overwinning, want de periode titel voor Heinkenszand biedt pro motiekansen voor de thuisclub. De Domburgers schrokken dan ook toen Ronald Hendrikse bij 0-1 de gelijkmaker binnenschoot. De rode loper werd vlug uitgerold voor Heinkenszand dat op 1-5 kwam via Tom Blomaard, Tonny van Damrne, Jeroen Verschiere en tweemaal Maarten Griep. De wed strijd stond in het teken van Mi- cha Bernards 350e wedstrijd voor Domburg. Twee weken eerder speelde zijn jongere broer Maurice zijn 250e duel voor de hoofd macht, diens tweelingbroer Michiel staat op 119. Borssele - Bevelanders 1-2: De hoofdrol was weggelegd voor de aanvoerder van Bevelanders, Rudi Clement. Hij bracht de evenwichti ge wedstrijd uit balans door voor 0-1 te zorgen. In de tweede helft deed Borssele wat terug en kwam het op gelijke hoogte via een kopbal van Marco Nieuwenhuyse. Het bleek onvol doende voor remise, want het was opnieuw Clement die Bevelanders op voorsprong bracht. Een voor sprong die ditmaal niet meer in ge vaar kwam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 87