31 op slotdag Thoolse derby eindigt in remise Robur kampioen met zes keepers Weblog De Bruine steelt de show in klasse L2 maandag 26 april 2010 Rude Stats Achterstand is al jaren dodelijk voor Kloetinge. Zaterdag werd dat eens te meer bewezen. Lees er meer over op het weblog RudeStats via www.pzc.nl/blogs door Rudy Boogert KLOETINGE - Nog steeds leeft Kloe tinge in onzekerheid over de toe komst. Wordt het directe promo tie, nacompetitie of misschien zelfs twee nacompetities? De Beve- landse eersteklasser had het zich zelf zoveel makkelijker kunnen ma ken als het zaterdag een punt had gepakt tegen Rijsoord. Maar op nieuw verloor Kloetinge een top per: 1-2. Met medewerking van Nieuw-Lek- kerland had Kloetinge de klus al op paasmaandag kunnen klaren. Dat lukte niet. Twee weken gele den tegen WGZ volstond een punt, maar ook dat lukte niet. En zaterdag was opnieuw een punt ge noeg, maar wéér lukte het niet. „Nu hebben we nog één kans", constateerde aanvoerder Niels Ko- le zaterdag. Op de slotdag heeft Kloetinge te gen kampioen Heerjansdam nog steeds een punt nodig. Bij verlies promoveert de club toch als er bij het duel Rijsoord-WGZ een win naar komt. Eindigt dat duel in een gelijkspel en wint Nieuw-Lekker- land, dan speelt Kloetinge een drie kamp met Rijsoord en WGZ voor twee promotieplaatsen. De verlie zer duikt de volgende nacompeti tie in. Dat het zo ver heeft moeten ko men... Na acht zeges vanaf de start werd gekscherend gezegd dat Kloe tinge vóór de winterstop al promo tie zou afdwingen. Nu komt alles op de laatste speeldag aan. „Het grootste verschil is dat we nu min der voetballen", aldus Kole. „De te genstanders weten waar ons ge vaar zit en spelen daar beter op in." Al maanden hapert de motor. Etiënne Mallie is hopeloos uit vorm, Mervin Niemantsverdriet is het kwijt, de communicerende va ten Corné Schilperoort en Teun Rentmeester communiceren niet meer op het middenveld. „Dat is ook vorm", verdedigde Kole. „On verklaarbaar. We weten allemaal dat we beter kunnen, maar het komt er niet uit." Kloetinge maakte de bedoelingen zaterdag meteen duidelijk. Binnen twaalf tellen na de aftrap stond Niemantsverdriet oog in oog'met de Rijsoord-doelman na een vlot te aanval via Schilperoort en Kole. De keeper redde met zijn benen. Als die er nu 's was ingegaan treur de het Kloetinge-kamp na afloop. „Daarna zat het scoreverloop ook tegen", vond Kole. Halverwege de eerste helft scoorde Rijsoord plots twee keer binnen twee minuten. De eerste nadat doelman Jaco van der Schee een schot uit een afgeslagen corner niet onder controle kreeg en de tweede na lankmoedig ingrijpen bij een indraaiende vrije trap. „Weer twee goals uit standaardsi tuaties", sipte Kole. „In de uitwed strijd (4-0-verlies) kwamen drie van vier doelpunten daar ook al uit." Die twee tikken kwam Kloetinge niet meer te boven. De goede wil was er, maar de stootkracht ont brak. Slechts uit vrije trappen en corners kon Kloetinge gevaar stich ten. Een kwartier voor tijd zorgde Daan Esser uit de kluts na een schot van invaller Mark Schuit voor de aansluiting, maar dicht bij de gelijkmaker kwam Kloetinge ei genlijk nooit. Kloetinge-Rijsoord 1-2 (0-2). 19. Ray mond Smit 0-1, 21. Casper Gerritse 0-2, 73. Daan Esser 1-2. Scheidsrech ter: C. Pijpers (Breda). Gele kaart: Mer vin Niemantsverdriet, Teun Rentmees ter (Kloetinge), Remco Koremans, Vin cent Kroon (Rijsoord). Aantal toeschou wers: 500. door Michiel Bouwman GOES - Robur is kampioen. De Goese ploeg versloeg gisteren Le- pelstraatse Boys met 2-1 en is niet meer in te halen door concurrent Lewedorpse Boys. Na een jaartje vijfde klasse keert de club daar door terug naar de vierde klasse. In een matige wedstrijd tegen Le- pelstraatse Boys verzorgden Den nis Weijers (eindstation na goede aanval via Alex van Dongen en Roy Haerkens) en Marco Elshout (kopbal) de productie. De tegen treffer viel pas in de slotminuten te noteren, toen de Brabanders een strafschop benutten na duwen van Riche Anbeek. Het was aan Robur zelf te wijten dat de score zo beperkt bleef Ondanks de we tenschap dat een punt genoeg was voor een feestje, speelde de ploeg nerveus. „De zenuwen speelden mee", oordeelde scheidend trainer Adil Fertoute na afloop. „En het veld was ook niet best om op te voetballen. Maar je zal zien: vol gende week voetballen we veel be ter en winnen we ruim. Dat denk ik echt." Roburs grootste wapen, de productiviteit, bleef juist op het moment suprème achterwege. Daarvoor speelde de koploper te geforceerd: het wilde te graag. „Toch zijn we de terechte kam pioen", oordeelt Benny Scholten. „Ik denk dat we klaar zijn voor een klasse hoger. Drie jaar geleden (toen Robur ook promoveerde) hebben we een foute keuze ge maakt door in de Brabantklasse te spelen. Bovendien komt Berry Si- monse van Kwadendamme er nu bij en slaan we twee vliegen in één klap. Hij is een goede én erva ren keeper en dat hebben we no dig. Ik ben 26 jaar, maar wel een van de oudere spelers." De reden waarom Robur een keeper nodig heeft, is duidelijk: dit seizoen versleet de club al zes(!) doelmannen. Behalve Maarten Willemen (gestopt wegens studie) en Thijs Muskens (blessure) na men ook keeperstrainer Guido van der Eisen en veldspelers Den nis Catsman, Marco Elshout en Leon Geuze plaats onder de lat, waarvan Geuze het leeuwendeel. Hij kreeg tegen Lepelstraatse Boys weinig te doen, maar verrichtte wel een belangrijke redding bij o-o-stand. Vlak erna opende We ijers de score, waarna Elshout zijn ploeg een kwartiertje voor tijd ver zekerde van champagne. Voor Benny Scholten, Dennis We ijers en Roy Haerkens heeft het kampioenschap ook nog eens his torische waarde. „Een jaar of twin tig geleden speelde mijn vader met die van Roy en Dennis. Toen werden ze voor het laatst kam pioen. Mooi dat wij nu met zijn drieën in het veld staan", zegt Scholten. Door de promotie is de doelstel ling behaald. Een mooi afscheidsca deautje voor Fertoute, die vier jaar aan de club verbonden is geweest. Hij wordt opgevolgd door René van Herpen. Ook Benny Scholten (vertrek naar HFC Kennemer- land), Phuoc Nguyen (Kloetinge) en Leon Geuze (stopt) spelen vol gend jaar niet meer op Het Schen- ge, terwijl Thomas Ennik over weegt (tijdelijk) naar het buiten land te trekken. door Tom Vennink MIDDELBURG - In de derde klasse van het zaterdagvoetbal is Krab- bendijke met 3-1 ten onder gegaan tegen Seolto. Ook NOAD'67 ver loor in Brabant. Olympia was met 1-0 te sterk. De derby op Tholen tussen WHS en Tholense Boys ein digde in 1-1. Olympia'60 - Noad'67 1-0 (1-0): Olympia profiteerde van de slordi ge afwerking van Noad. Tim Smul ders scoorde in de zevende mi nuut al voor de Brabanders. Ver volgens was het tachtig minuten verdedigen tegen het dominante Noad. Rob den Engelsman ver zuimde te scoren voor Noad toen hij alleen op de doelman afging. Ook voor Frank den Engelsman en Edwin Braat bleef het bij pogin gen, waardoor Olympia er met de punten vandoor kon gaan. Seolto - Krabbendijke 3-1: Het voetbal in de eerste helft was rond uit slecht van beide kanten. Pas na rust leefde het spel op toen Danny Weber een keepersfout aan de zij de van Seolto bestrafte: 0-1. De Brabanders konden snel op gelijke hoogte komen toen Adrian Leijs onderuit werd geschoffeld in het strafschopgebied. Jaap van Dam voltooide de opdracht van elf me ter. Seolto trok het spel naar zich toe en kwam op 2-1 via Ronald Pol- huijs. Jaap van Dam zette de kers op de taart door vanaf dertig me ter de bal in het Krabbendijkse doel te schieten. WHS - Tholense Boys 1-1 (1-0): WHS heeft in blessuretijd de winst in de altijd beladen derby te gen Tholense Boys uit handen ge geven. De eerste tien minuten wa ren voor Tholense Boys. Maar na tien afwachtende minuten kwam WHS beter in de wedstrijd en werd de 1-0 een feit: Arvin de Wit te gaf de vrije trap van Patrick Ket- Een speler van Tholense Boys (rechts) gaat er met de bal vandoor. foto Leo Adriaansen ting een succesvol vervolg. De top per was in de tweede helft meer in evenwicht. Pas in de slotfase drukte Tholense Boys WHS steeds verder in de verdediging. Uit een corner in de 92e minuut kopte Car lo Heyboer de derby naar een ge lijkspel. RENESSE - In de klasse L2.stal Hilan- da de Bruine met merrie Uraya tij dens de dressuurwedstrijd in Ren- esse de show. De amazone uit 's-Gravenpolder stuurde in de eer ste manche de expressief bewegen de Jetset-D dochter met 65.33 pro cent naar het oranje erelint. In de tweede omloop reed Hilanda de bruine viervoeter met 66 procent naar een afgetekende overwin ning. „Uraya is door Piet Westveer uit Kapelle puur dressuurgericht ge fokt. Het is een heel fijn paard om te rijden, met veel potentie. Ze heeft drie goeie basisgangen met de stap als sterkste punt. Ze leert ook heel snel en wil altijd voor je werken. Ik heb er dan ook hoge verwachtingen van." Amber Muehlhaus reed de in de klasse L2 debuterende Isabelle naar een derde en vierde plaats. Dennis Weijers (gestreept shirt) zet Robur op voorsprong.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 85