Francke jonge kampioen van de ringrijders Dansende derwisjen jazz 141 Geen fouilleerpoorten bij Koninginnedagroute Borsele viert wisseling van commandanten RINGRIJSEIZOEN Eerste wedstrijden gereden ROEMIE IN ZEELAND Hans de Vos zette Perzische verhalen over in ▼festival 1 J' S' S -A1ÊL maandag 26 april 2010 door Sjaak Janse KAPELLE - De 14-jarige Jordan Fran cke uit Biggekerke is zaterdag in Kapelle onder stralende weersom standigheden jeugdkampioen van de Zeeuwse Ringrijders Vereni ging (ZRV) geworden. Deze jongerenwedstrijd geldt als de officiële opening van het ringrij- seizoen. Er deden zaterdag 54 ring rijders mee, met een leeftijd tus sen de twaalf en achttien jaar. Jordan wist 29 van de 30 ringen met een doorsnede van 38mm te steken. Jordan miste zijn laatste ring waar door Ricardo de Visser op gelijke hoogte kon komen. In de kamp om het kampioenschap stak Jor dan Francke de 32 mm ring en werd zodoende toch nog dagkam pioen. Ricardo de Visser uit Oostkapelle won de tweede prijs. De derde be ker was voor Koen Minderhoud uit Koudekerke, die 28 ringen stak. De vierde beker ging naar Kevin Maljaars uit Oostkapelle die in de kamp Patty Brouwer uit Westka- pelle voor bleef door 27 ringen te steken. Liefst twintig rijders wisten de laat- BHHinternationa! Pinksterweekend 21 t/m 24 mei 201Q reserveren: 0900 33 000 33 www.theaterverkoopzeeland.nl door Claudia Sondervan ste twee beurten in te steken. Zij mochten hierdoor gaan strijden om de pollepel. Ricardo de Visser lukte het tot twee maal toe de ring van 20 mm te steken en zich zo meester te maken van de mooi be schilderde pollepel. Victor Versluis uit Middelburg toonde zich de sterkste bij de kamp op de kleinere ringen. Vic tor wist zowel de ring met een doorsnede van 26, 20 als 14 mm op zijn lans te steken. Naast de prijzen voor de meest ge stoken ringen waren er ook prij zen voor het versieren van de paar den. Bij de trekpaarden was het Marlies Volmer die de eerste beker mee naar huis mocht nemen. Joyce de Buck en Antoinette Vermast moes ten genoegen nemen met een tweede en derde plaats. Bij de ove rige paarden won Vera Wijkhuis voor Kristel Blok en Maud Mal jaars. Vrijdag 30 april: demonstratie ringrijden Middelburg (Abdijplein) 10.00-17.00 uur. Zaterdag 1 mei: ringrijden Middelburg (Abdijplein) 08.00-17.00 uur www.ringijden.nl De vertellingen van de dertiende-eeuwse soefi- meester Jalal ad-Din Rumi hebben allemaal een moraal, maar gebracht met een knipoog en vaak een aai over de bol. De vertellingen gaan over liefde en mededogen, volgens de leer van het soefisme, een mystieke stro ming in de Islam. Die dienen dan ook met gevoel gebracht te wor den en dat heeft Hans de Vos, au teursnaam Quidam, goed gedaan in zijn nieuwste boek 'Roemi in Zeeland'. Dat vinden de Middelburgse soefi Burak Yazici en sjeik Achmed Dédé uit Ridderkerk. De Vos, auteursnaam Quidam, heeft 36 van de 36.000 werken die Rumi volgens Yazici de wereld heeft nagelaten omgezet in dialect. De oorspronkelijke dichtvorm is daarbij verhaalvorm geworden. „Het Zeeuws past het werk van Rumi eigenlijk beter dan het Ne derlands", vindt hij. „De Nederlandse vertalingen zijn feitelijker en woordelijk accuraat, maar te koel, te zakelijk, te tech nisch. Ik spreek zelf geen Zeeuws, al ben ik geboren en getogen op Walcheren, maar het dialect geeft door Emile Calon MIDDELBURG - Op Koninginnedag worden geen veiligheidspoortjes in Middelburg en Wemeldinge ge zet om bezoekers te controleren.. Overheden, politie en justitie in Zeeland vinden dat te ver gaan. De Zeeuwse autoriteiten gaan daar mee in tegen de aanbeveling van het Instituut voor Veiligheids- en Crisismanagement COT. Die had er voor gepleit om tijdens Koninginnedag in de centra van Middelburg en Wemeldinge veilig heidspoortjes te plaatsen. Volgens burgemeester Koos Schou- wenaar van Middelburg vindt de driehoek dat een te vergaande maatregel die niet past bij het fees telijk karakter van die dag. „Het pu bliek rekent daar niet op. Je ver pest met een dergelijke maatregel de stemming." Schouwenaar beseft dat als er die dag toch iets voorvalt, de beslis sing ook hem zal worden nagedra gen. „Dat moet dan maar." De Mid delburgse burgemeester en korps beheerder van de Zeeuwse politie vindt ook dat op die manier fouil leren niet praktisch is. „Want wat hebben mensen allemaal bij zich. Zakmesjes, nagelvijlen, schaartjes. Al die dingen moeten dan ingeno men worden, genoteerd en later ook weer teruggegeven. Dat wordt een puinhoop en vergt ook nog eens heel veel inzet." Zulke controles zouden volgens hem ook voor een geweldige op stopping in de beide plaatsen zor gen. Ook merkt hij op dat zulke contro les zorgen voor schijnveiligheid. Want iemand die iets kwaads van plan is kan nu al een wapen ver bergen in Middelburg of Wemel dinge en het de 30e, na het passe ren van de poortjes, ophalen. Langs de route en bij de entrees staan speciaal opgeleide politie mensen het publiek te observeren. Ook zijn er camera's geplaatst. door Claudia Sondervan BORSSELE - Onder grote belangstel ling heeft zaterdag Jan de Feijter af scheid genomen als brandweer commandant van het korps Borse le. De Feijter werd thuis opgehaald door de nieuwe commandant, Leen van der Maas. Bij de kazerne werd de scheidend commandant opgewacht door een muziekkorps en genodigden. Burgemeester Jaap Gelok van Bor sele overhandigde De Feijter for meel de ontslagbrief waarin de eer volle ontheffing van zijn post werd meegedeeld. Gelok reikte De Feijter ook de zilveren legpenning van de gemeente Borsele uit. De Feijter droeg de commandostaf over aan de burgemeester, die op zijn beurt de staf in handen gaf van Van der Maas. Vervolgens dronken beide com mandanten, naar de traditie voor schrijft, het bluswater. Ook de Borselse brandweervrijwil- ligers hadden een cadeautje voor hun oude commandant meege bracht: ze bedachten hem met een fiets. Jan de Feijter is veertig jaar lang verbonden geweest aan de brand weer. Hij heeft de pensioengerech tigde leeftijd bereikt. MEESTGELEZEN 1Sabic toch akkoord met hoger loon 2. Net je rijbewijs, nu al in een BMW 3. Nieuwe commandant brandweer EN VERDER Kijk op www.pzc.nl/bevelanden naar de video's van Engel Reijnhoudt en de dansende derwisjen. STUUR UW TIPS: bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto Derwisjen dansten zondag in het Kerkje van Ellesdiek bij de presentatie van de Zeeuwse vertaling van verzen van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 80