Pöpsel laat in Eede iedereen achter zich zege in derby Game'78 nadert Westerschouwen sport i 37 Cruciale zege voor Scheldesport Tweede helft breekt korfballers Zaamslag op in duel met Seolto DRIEBANDEN Terneuzenaar wint Masters van ZVB Eindstand maandag 26 april 2010 door Joop van den Oudenhoven EEDE - Koen Pöpsel uit Terneuzen is in Hof van Eede Master gewor den in het driebanden van de Zeeuws-Vlaamse Biljartbond. Etienne van Damme werd tweede, Joke Breur moest genoegen ne men met plek drie. Titelverdediger Bram de Kraker eindigde op de achtste plaats. Al voor aanvang van de laatste ron de van de finale was de Terneuzen- se Belg zeker van de titel. Na zes ronden stond hij op elf punten en zijn naaste belagers Joke Breur en Etienne van Damme op acht. Jack de Maat verspeelde zijn kansen op de titel in de confrontatie met de latere kampioen. Daarmee was de titel buiten bereik van de concur rentie. Zonder iets af te doen aan zijn prestatie vraag je je toch af waar de tijden zijn gebleven met toppers als Louis en Meerten Dal- linga, Jean Paul de Kraker, Patrick Vasseur, Eddie van Goethem en Frits Bakker. Laatstgenoemde heeft zijn keu opgeborgen en Van Goethem kampt met fysieke pro blemen. Louis Dallinga, De Kraker en Vasseur schreven niet meer in voor de Grands Prix. Meerten Dal linga nog wel, maar hij wist zich Masters driebanden Zeeuws- Vlaamse Biljartbond in Eede. t Eindstand: i 1. Koen Pöpsel 7-13, 0.654, 6 2. Etienne van Damme 7-10, 0.820,7 3. Joke Breur 7-8, 0.643, 8 (+6 pro cent) 4. Jack de Maat 7-8, 0.669, 6 5. Frank de Rijk 7-6, 0.631,9 6. Aart Vasseur 7-5, 0.419,5 7. John Bakker 7-4, 0.624, 7 8. Bram de Kraker 7-2, 0.533, 5. Hoogste partij: Jack de Maat met 1.296. Hoogste serie: Frank de Rijk met 9. niet te plaatsen. Het is jammer ge zien de kwaliteit van het toernooi, maar tijden veranderen. En je kunt alleen Master worden wan neer je meedoet. Dat deed Pöpsel en hoe. Hij won kortgeleden zijn derde Grand Prix in Sas van Gent en trok die lijn in Eede door. Alleen in de derde ronde haperde hij even en had hij veel beurten nodig. Hij ontsnapte met een ge lijkspel, maar verder speelde Pöpsel een ijzersterk toernooi. In de zesde ronde spande het er nog om toen hij Jack de Maat moest be strijden, een van zijn naaste con currenten. Na een bliksemstart die hem een 18-3-voorsprong oplever de sloegen de zenuwen toe en sloop De Maat steeds dichterbij. Nog net op tijd strompelde Pöpsel over de finish en bleef met één punt voorsprong aan de goede kant van de score. Hij moest even bijkomen van de schrik maar was daarna weer snel de oude. „Ik ben Master", riep hij tegen iedereen die het wilde ho ren. John Bakker, voor aanvang van de finale van de Masters klasse mentsleider, kwam na een wissel vallig toernooi niet verder dan de zevende plaats. Invaller Aart Vas seur eindigde nog boven hem. Weer met beide benen op de grond begon Pöpsel aan zijn laat ste opdracht tegen Joke Breur en ook nu bleef hij ongeslagen. „Dan ben je de terechte winnaar zei iedereen", vertelde Pöpsel na af loop. „Zo voel ik het zelf ook. Ik word langzaam beter. Mijn lessen bij Jef Philipoom werpen hun vruchten af Ik ben tevreden met mijn vorderingen en dit is daar het bewijs van." door Aector Dooms TERNEUZEN - De basketballers van Scheldesport hebben zaterdag te gen WB Giants 2 een strohalm ge pakt in de strijd om lijfsbehoud in de hoofdklasse. In Bergen op Zoom klopte de ploeg van coach Peter Vaal het al gedegradeerde Giants met 70-61 cijfers. Scheldesport 2 sloot in Ouden bosch de competitie in de eerste klasse rayon af met een 90-80-ne- derlaag tegen Vossenberg. WB Giants 2-Scheldesport 61-70 (27-36): De winst voor Schelde; sport was nooit in gevaar. In de eerste periode werd de kloof ge maakt met een verschil van tien punten (19-9). Daarna bleef de marge rond de negen punten schommelen. De Terneuzenaren wisten met Mirsad Eminovic en Joeri van Aalst de zoneverdediging van Giants te omzeilen, goed ge steund door de rest van de ploeg. „We wisten dat we deze wedstrijd moesten winnen om onze kans om hoofdklasser te blijven over eind te houden. We zijn constant blijven doorgaan en hebben geen terugval gekend", zei coach Peter Vaal na afloop. Voor Scheldesport scoorden Daniël Koch (17) en Mirsad Eminovic (14) de meeste punten. Zaterdag speelt Schelde- door JaapJan Ritsema TERNEUZEN - Korfballend Zeeuws- Vlaanderen bleef puntloos dit weekend. Zaamslag bood nog het langst tegenwicht op bezoek bij Seolto. Bij rust was alles nog moge lijk, maar in de tweede helft ver zuimde Zaamslag mee te blijven scoren met de Vlissingers (14-10). Ook Luctor had tot 5-6 goede moed, maar viel tegen Volharding compleet stil in de laatste twintig minuten (6-11). De 0-5-ruststand in Breskens was alleszeggend, Good Luck dwong BKC al vroeg op de knieën en won uiteindelijk met ruime cijfers: 5-13. Seolto-Zaamslag 14-10: Voordat Seolto de wedstrijd onder controle kreeg, sprong de stand via 2-0 voor, naar 4-5 achter en naar 8-7 voor bij rust. Daarna maakten de Vlissingse vrouwen het verschil door het risico dat Zaamslag nam af te straffen. De inzakkende vrou wen kregen de beslissende sqores om de oren. Seolto-coach Richard Ollefers: „We speelden niet groots, maar het was goed genoeg." Zaam- slag-coach Ivan de Herdt stelde: „De berusting was er eigenlijk al, maar slechts drie doelpunten na rust geven aan dat we ons weinig illusies moeten maken over een langer verblijf in de derde klasse." Scores Zaamslag: Erwin Verhelst 3, Marco van Reeuwijk 2, Marjan Verhage, Pjotr Hamelink, Marjolein Verpoorte, Linda Hamelink en Sandra Hamelink 1. Luctor-Volharding 6-11: Niets an ders dan de eer stond op het spel in Terneuzen tussen de nummers vijf en zes. Winst van Luctor zou hooguit stuivertje wisselen tot ge volg hebben. Ook dat kwam er niet van. Volharding pakte een voorsprong om die niet meer uit handen te geven. Luctor kwam nog wel terug tot op één punt, maar viel stil in de laatste twintig minuten en zag Volharding ietwat geflatteerd weglopen naar 6-11. Scores Luctor: Adri de Jonge en Pieter Kousemaker 2, Hans Verlinde en An- niek Verschuure 1 BKC-Good Luck 5-13: Bij het eer ste competitieduel sinds vier we ken, was hekkensluiter BKC na een 0-5-tussenstand niet eens on tevreden met de uitslag. Good Luck zette de Breskense vrouwen flink onder druk door de looplij- nen scherp af te dekken, waardoor het aantal plaatsingsfouten opliep. Iets meer strijdlust en de bijbeho rende doelpunten sorteerden een tijdelijke boost in de tweede helft, maar de bezoekers uit Middelhar- nis pareerden eenvoudig en na men de punten mee naar huis. Scores BKC: Marti de Vilder, Kenny de Vilder, Jan-Willem de Croote, Maikel Vergouwe, Roy Hamelink, Lienke Vet, Mirthe Faro, Sandra de Reu en Jolanda Dees 1. sport zijn laatste wedstrijd (uit) te gen Attacus. Bij winst blijft de ploeg hoofdklasser. Vossenberg-Scheldesport 90-80 (51-37)' Scheldesport trad in Oudenbosch slechts met zeven spelers aan. Dat was volgens coach Marco Oppenwal te weinig om zijn voormalige club Vossenberg het echt lastig te maken. Deson danks was hij niet ontevreden over de verrichtingen van zijn team. Vooral aanvallend lieten rou tinier Maarten Hozee (30 punten) en Alexander van Glansbeek (24) zich gelden. „Ons streven was be houd in de eerste klasse. Dat is ge lukt", alsdus de coach. BKC-speler Marty de Vilder onderschept de bal, Lienke Vet (links) loopt vrij. foto Peter Nicolai al snel twee tegengoals incasseren en scoorde pas bij 4-0 tegen, via Annelien van Hecke. Derde klasse. SC Gastel-Steen 3-1 (0-1): Hoewel degradatie al een feit is, was Steen in de eerste helft van het duel met SC Gastel de bo venliggende partij. Via C-juniore Casandra van der Kleijn kwamen de Zeeuws-Vlamingen ook terecht op 0-1. In de tweede helft werd de druk van SC Gastel echter zo groot da de voorsprong niet lang stand hield. Nadat het 1-1 was geworden werd het ook snel 2-1 en 3-1. Vierde klasse. Hontenisse-Inter- nos 3-3 (2-0): In de strijd tegen de dreigende degradatie pakte Honte- nisse een belangrijk punt. Het ge lijkspel voelde echter aan als een nederlaag omdat Hontenisse bij de rust met 2-0 leidde en kort na de hervatting ook nog eens op 3-0 kwam. Nadat de bezoeksters op 3-1 waren gekomen sloeg de pa niek toe. Binnen zeven minuten stond het 3-3. Voor Hontenisse scoorden Katrien de Visser en Fan ny Kool (2x). Vijfde klasse. Hulsterloo-Axel 1-6 (0-4): Voor de rust liepen de bezoeksters al weg naar een 0-4-voorsprong. Nadat Hulsterloo in de tweede helft via Mariska van Püijvelde tot 1-4 was teruggeko men, sloeg Axel nog eens twee keer toe. Linda van Meurs nam niet minder dan vijf van de zes treffers voor haar rekening, Eve lien Bleijenberg scoorde één keer. door Henk van de Voorde CLINCE - In de eerste klasse van de Zeeuwse districtstenniscompetitie is, aan de vooravond van het on derlinge treffen in Clinge, Ga me'78 koploper Westerschouwen tot op één punt genaderd. Zoals verwacht reisden de grensdorpbe woners met de volle buit terug uit Sint-Philipsland waar rode lan taarndrager Ruucstoppelen geen' partij was: 0-6. In de singles slaagden de 'Fliplan- ders' er zelfs niet in om boven de twee games uit te komen. Huis, Deryckere, De Maagt (6-0 6-0!) en De Witte gaven tennisles aan res pectievelijk Van der Peet, Wischlinski, Walpot en Neele. De concurrent uit Burgh-Haamstede liet in Koudekerke verrassend een punt liggen bij De Stoof Michel de Vlieger verloor 'op 2' in drie sets van Smolders. Smash ging in Aardenburg met 5-1 kopje onder tegen de reserves van Sjef, dat met enkele sterke Belgen voor de dag kwam. Het opofferen van Pieter Voorbrood in de eerste single tegen Calsyn bracht niet het gewenste effect. Ook Patrick Ver; vaet (op 2) en Daniël Audenaerdt (op 4) gingen in twee sets het schip in tegen achtereenvolgens Claeys en Tom de Clerck. Ronald van Remortel redde in de derde partij als 4-speler de eer tegen de lager ingeschaalde Wesley Claer- houdt: 1-6 6-7. Middenmoter Animo 3 kwam in Vlissingen een 3-3-gelijkspel over een met DOS 2. In de andere eer ste klasse verstevigde Vogelvlucht zijn koppositie door in en van Domburg met 5-1 te winnen. Al leen Evert Piessens moest in de vierde partij met 7-6 6-1 zijn meer dere erkennen in routinier Mara- nus. In de hoofdklasse stevent De Schel de linea recta op de titel af, na de 4-2-zege op het hooggeklasseerde Animo. Voor de Terneuzenaren won Kevin de Rooij als enige zijn partij ten koste van Rogier van Housselt. Verder belandde ook het tweede dubbel via Kenny de Rooij en Bernd van Broekhoven in Ani- mo-handen. Drive won voor de tweede keer in successie. Het Mid delburgse MLTC werd in Sas van Gent met 4-2 geklopt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 77