sport 133 zevende titel HW'24 heel dicht bij periodetitel Hontenisse is na moeizame zege verzekerd van de tweede plaats Nieuwe tactiek bezorgt Breskens zege in derby tegen Oostburg maandag 26 april 2010 'Eerlijk gezegd was het mijn slechtste wedstrijd van het seizoen. Niettemin is het toch een mooi afscheid' Aardenburg-topscorer Niek van Sprundel door Jos van Belzen door Jurgen Naeye AARDENBURC - Door een nipte overwinning op BSC (3-2) en het 2-0-verlies van Halsteren tegen SC Gastel vierde Aardenburg een week eerder dan verwacht het kampioenschap in de derde klasse van het zondagvoetbal. Voor Ri- nus Zegers is het zijn zevende titel in zijn trainersloopbaan. Daarmee is hij een van de succesvolste Zeeuwse trainers van de afgelopen decennia. Zegers mengde zich aanvankelijk niet in het feestgedruis. Enigszins overmand door emoties spoedde hij zich naar het kleedlokaal, waar in hij staand op een zitbank door het raam toekeek hoe zijn spelers feestvierden. Na een kwartier ver scheen hij terug op het speelveld en deelde hij mee in de feestvreug de. De naar Axel vertrekkende trai ner genoot zichtbaar van de dolle taferelen op het veld en de uitrei king van de kampioensschaal door KNVB-afgevaardigde Willy Spinne- wijn. De thuisploeg begon nerveus aan het duel. Door een goal van Ste ven van Ginderen kwam Aarden burg op een 1-0-achterstand. De Zeeuws-Vlamingen herpakten zich in het vervolg van de eerste helft. Nadat Robbie van de Wijn- ckel, terug na een slepende blessu re, tweemaal de paal had geraakt, was het Bart van den Hemel die doelman Marc van Merriënboer verschalkte: 1-1. In de tweede helft dicteerde Aar denburg de wedstrijd. Onder aan voering van het duo Steven de Croock en Dwight van Hulle was het nadrukkelijk aanwezig op de helft van BSC. De twee centrale middenvelders zorgden ervoor dat de thuisclub een lange nacht tege moet ging. Uit zowel een corner als een vrije trap van De Croock kopte Van Hulle raak. De 29-jarige Van Hulle was na afloop oprecht blij. „Eindelijk een kampioen schap! Mijn laatste dateert alweer van de C-junioren." Topscorer Niek van Sprundel kwam niet tot scoren. Opmerke lijk, want de naar KW Zelzate ver trekkende spits scoorde in vier sei zoenen voor Aardenburg maar liefst 106 competitietreffers. Zegers gunde zijn goudhaantje in blessu retijd een applauswissel. Na afloop van het duel ontving Van Sprun del uit handen van zijn ploeggeno ten een gesigneerd wedstrijdshirt. „Ik had vandaag graag m'n goaltje meegepik. Maar eerlijk gezegd was het mijn slechtste wedstrijd van het seizoen. Niettemin een mooi afscheid", aldus Van Sprundel die naar alle waarschijnlijkheid Zeeuws topscorer wordt en daar mee 'zijn' dubbel pakt. De nieuwe trainer Johnny Ble- yaert wacht een zware opgave. Naast Van Sprundel vertrekken Merijn van der Plas (Oostburg) en Thomas Leurgans (Biervliet). Wou ter Buyze stopt, aanvaller Quinten de Muer komt over van Groede. Maar in alle euforie was niemand bezig met het volgende seizoen. In tegendeel, doelman Emanuel Mare- chal had voor de spelers en suppor ters een barbecue georganiseerd. Als 'dank' werd hij toegezongen door zijn teamgenoten, waarmee de toon voor een lange feestavond was gezet. Aardenburg-BSC 3-2 (1-1). 20. Steven van Ginderen 0-1, 28. Bart van den He mel 1-1, 61. Dwight van Hulle 2-1, 85. Dwight van Hulle 3-1, 89. Desley Ub- bink 3-2. Scheidsrechter: R. de Wijs (Raamsdonkveer). Aantal toeschou wers: 350. Bijzonderheden: Voor het duel werd een minuut stilte in acht ge nomen wegens het overlijden van be stuurslid Wim du Bois en erelid Willie de Cocq. VLISSINGEN - In de strijd om de der- de-periodetitel nam HW'24 in de derde klasse van het zondagvoet bal dankzij een 1-0-zege bij Allian ce het stokje van voornaamste kanshebber RIA W over. De ploeg uit Westdorpe verloor met 0-3 bij Dosko, waardoor het uitzicht op winst in de strijd om de derde pe riode nagenoeg nihil is. Bovendien zakte RIA W naar de elfde plaats, die het deelt met MOC'17. Volgen de week wordt duidelijk welke ploeg rechtstreeks degradeert. Alliance-HW'24 o-r (0-1): Een technisch beter HW'24 had voor al in de eerste helft de nodige mo gelijkheden om tot scoren te ko men. Daarvan werd er, mede dank zij een uitblinkende Brabantse doelman, slechts één benut. Mi- chal Szczawinski opende na een half uur de score: 0-1. In de twee de helft drong Alliance wat meer aan, maar ook doelman Tim Sierse- ma stond zijn mannetje tussen de palen en wist voor de Hulstenaren de nul te houden. Door deze zege gaat HW'24 nu aan de leiding in de strijd om de derde-periodetitel, met twee punten voorsprong op de concurrenten Dosko en RIA. Dosko-RIA W. 3-0 (0-0): Op sportpark Meilust in Bergen op Zoom waren de ploegen voor rust aan elkaar gewaagd, waarbij de bes te kansen voor de bezoekers wa ren. In het begin van dé tweede helft leek sprake van een gebrek aan concentratie bij RIA W. De thuisploeg profiteerde door uit de eerste de beste aanval dé openings treffer aan te tekenen: 1-0. Vijf mi nuten later stond er een 2-0-stand op het bord en kort daarna zelfs de 3-0. Daarmee was het duel ge speeld. Zierikzee-Steenbergen 3-3 (1-0): In de laatste thuiswedstrijd in het zondagvoetbal was een zege Zierik- zee niet gegund. Frank van der Helm zorgde voor rust voor 1-0, maar vijf minuten in de tweede helft stond het 1-2. Van de Helm zorgde voor 2-2 en een kwartier voor tijd maakte Ingmar Quist de 3-2. De drie punten waren Zierik- zee echter niet gegund: 3-3. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Hontenisse verzeker de zich in de vierde klasse A van het zondagvoetbal via een 2-0-ze- ge op hekkensluiter Corn Boys van de tweede plaats. Deze positie is goed voor een beslissingswed strijd tegen de nummer twee van de vierde klasse B, met als inzet promotie naar de derde klasse. Clinge klom naar de derde plaats dankzij een 2-1-zege op Koewacht, mede doordat Steen met 1-2 ver loor van kampioen Axel. In de vierde klasse B gaven Hoe ven (3-1-winst bij NSV) en Zeelan- dia Middelburg (5-0-zege bij SVC) elkaar niks toe in de titelstrijd die dus pas op zijn vroegst volgende week wordt beslist. Steen-Axel 1-2: De beste kansen waren in de eerste helft voor de thuisploeg, maar Michel van de Bosch raakte vanaf de strafschop stip de paal en ook voor open doel kwam de ploeg niet tot scoren. Me de daardoor kon Marco Plasschaert op slag van rust aan de andere kant de score openen: 0-1. Na de gelijkmaker van Serge Merckx (1-1) en de rode kaart vqor Daryl Rawid- jan leek Steen in de slotfase de bes te papieren te hebben. Het was echter Axel dat aan de andere kant de winnende treffer produceerde. Na een snelle spelhervatting van de doelman werd Danny Aarnoud- se matchwinnaar namens de toe komstige derdeklassers: 1-2. Clinge-Koewacht 2-1: Een slap ge start Clinge werd op achterstand gezet door Arthur Bronk: 0-1. Me de omdat de thuisploeg hierna tweemaal de lat raakte, bleef deze stand" tot aan de rust op het bord staan. In de tweede helft kwam de gelijkmaker er wel, via een rake kopbal van Percy Verlinden: 1-1. Lange tijd leek de wedstrijd op een gelijkspel uit te draaien, maar twee minuten voor tijd bezorgde Lorenzo Denti Clinge drie punten. Zijn fraaie schot eindigde in de kruising: 2-1. Hontenisse-Corn Boys 2-0: Echt sprankelend was het niet wat de thuisploeg gisteren liet zien. Behal ve dat enkele spelers door blessu res en schorsingen ontbraken, bracht het gegeven dat de tweede plaats definitief veilig gesteld kon worden blijkbaar de nodige span ning met zich mee voor de jeugdi ge ploeg. Na een half uur opende Pim van Jole de score met een schot dat vol in de kruising eindig de: 1-0. Halverwege de tweede helft kopte Jordy Alvarez de 2-0 binnen. Toch bleef het spel van Hontenisse ook daarna wat ner veus. Een tegentreffer van Corn Boys werd wegens buitenspel gean nuleerd. Jong Ambon-Walcheren 4-1: Een overwicht in de eerste twintig mi nuten leverde de bezoekers drie open kansen op, die echter niet werden benut. Daarna namen de Middelburgers het initiatief over wat leidde tot de openingstreffer van Jaïr Tomasoa: 1-0. Via drie tref fers van Ferry Sabander leidde Jong Ambon halverwege comforta bel met 4-0. Kort voor tijd redde Robin van de Velde de eer na mens de bezoekers: 4-1. Patrijzen-Luctor'88 5-2 (3-2): Johnny Nieuwdorp 0-1, Edwin Capello 1-1 en 2-1, Serge de Blaeij 2-2, William Sallet 3-2 (strafschop), Aleksandar Veljanoski 4-2 en 5-2. SVC-Zeelandia Middelburg 0-5 (0-4): Alberto Conde Morgado 0-1 en 0-2, Jesper Davidse 0-3, Michael Hagens 0-4 (e.d.), Wouter Duim 0-5. door Jack Begijn oostburg - Het seizoen kan voor zowel Breskens als Oostburg niet meer stuk. Ondanks de 2-0-neder- laag kan Oostburg-trainer Wim Fe- nijn terugkijken op een geslaagd jaar. „De ploeg heeft veel geleerd. Daar gaat het om. Het is niet be langrijk dat ik in mijn eerste jaar kampioen' werd en dat we de twee jaar daarna ons goed konden hand haven in het linkerrijtje." In de uitleg van de trainer zat wel een ondertoon. De club is toe aan een nieuw gezicht en een trainer die over de vereiste papieren be schikt. Fenijn wilde het daarom lie ver niet hebben over de het afgelo pen seizoen. De wedstrijd van de dag telde. „En daarin waren we voetballend beter dan Breskens", vond hij. „Breskens liet ons komen en hoopte zelf op een snelle uit val. Vandaag viel voor ons het kwartje naar de verkeerde kant. Maar daar moet je mee leren om gaan, ook dat hoort bij het leerpro ces." Robbie de Muijnck, de trainer van Breskens, vierde op dat moment een feest met zijn ploeg. Niet al leen de 2-0-nederlaag uit de heen wedstrijd was goedgemaakt, ook het uitzicht op een periodetitel bleef intact. Volgende week treffen de Bressiaanders directe concur rent Hontenisse, dat op drie pun ten staat. Een gelijkspel volstaat dan. „Een periodetitel zou leuk zijn en geeft ons extra wedstrij den. Ik zie het als een leermoment voor deze jonge groep, los van het feit of wij wel of niet thuis horen in de derde klasse. Maar als je zo ver komt, moet je natuurlijk wel voor de prijzen gaan." In tegenstelling tot zijn collega, wil de De Muijnck wel terugkijken op het afgelopen seizoen. Voor de winterstop kende Breskens een slechte periode en bungelde het onderaan de ranglijst. Na de win terstop trad het herstel in. „Omdat we de organisatie veranderden", legde De Muijnck uit. „We spelen nu afwachtender en jagen niet meer op elke bal. We spelen meer gedoseerd. Van drie spitsen zijn we overgegaan op één diepe spits en twee hangende." Die tactiek kwam ook tot uiting in de derby tegen Oostburg. Op een slecht bespeelbaar veld zakte Bres kens in en liet het Oostburg ko men. Op de juiste momenten scha kelde Breskens razendsnel om met de rappe Johnny de Jaeger als ge vaarlijkste man. Raoul Schippers en René Verhoef hadden er de handen vol aan. Na een half uur spelen mocht Michel Cocquit raak Oostburg is dicht bij een doelpunt, maar scoort niet. Alexander Oosterlee van Breskens springt over zijn doelman. foto Peter Nicolai schieten vanaf elf meter, nadat Ned de Looze was gevloerd. In de tweede helft drong Oostburg aan en brachten paal en spelers op de doellijn redding voor Breskens. De Looze schoot de bezoekers één mi nuut voor tijd in veilige haven. Oostburg-Breskens 0-2 (0-1). 31. Mi chel Cocquit 0-1 (strafschop), 89. Ned de Looze 0-2. Scheidsrechter: H. Ver- schaeve (Aardenburg). Gele kaart: Ra oul Schippers, René Verhoef (beiden Oostburg) en Mayckel Verschorre (Bres kens). Aantal toeschouwers: 400.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 73