sport 131 veld van SKNWK op de slotdag aankomen Terneuzen kan nog de nacompetitie in AZW heel dicht bij tweede klasse RCS en Vlissingen zijn verzekerd van deelname aan de nacompetitie Zaamslag speelt met Zwaluwe, Corstanje houdt opnieuw de nul maandag 26 april 2010 'Die scheids was helemaal de weg kwijt. Na de eerste goal van die mannen heeft hij alles tegen ons gefloten. Deze man heeft de wedstrijd heel zwaar beïnvloed en cruciale fouten gemaakt. Dit is te gek voor woorden.' Henk Koekkoek, assistent-trainer van Spui door Klaas Verspoor NIEUWERKERK - Mocht Spui na 22 competitiewedstrijden degraderen uit de derde klasse A, dan zal de Zeeuws-Vlaamse ploeg nog vaak terug gaan denken aan 24 april 2010. „Wij zijn hier genaaid", rea geerde Henk Koekkoek, assis tent-trainer van Spui, na het met 2-1 verloren degradatieduel met SKNWK. Koekkoeks woede, en die van heel Spui, richtte zich op scheidsrech ter Vissers. In de 79e minuut van de wedstrijd ging aanvoerder Ludwig Kalisvaart bij een 1-1- stand een duel aan met SKNWK-aanvaller George van Heukelom. Binnen het strafschop gebied gingen beide spelers naar de grond. Vissers, die de hele wed strijd het spel van grote afstand volgde en veel van zijn beslissin gen in het voordeel van SKNWK uitlegde, floot en wees naar de stip. Erwin Nelissen schoot de winnende treffer binnen. De gemoederen liepen na afloop hoog op en de arbiter was duide lijk de gebeten hond. Onder bege leiding van SKNWK-bestuursle- den werd Vissers, nadat hij het no dige naar zijn hoofd had gekregen van spelers, begeleiding en suppor ters van Spui, naar zijn kleedka mer begeleid. Koekkoek was na afloop aange daan: „Die scheids was helemaal de weg kwijt. Na de eerste goal van die mannen heeft hij alles te gen ons gefloten. Deze man heeft de wedstrijd heel zwaar beïnvloed en cruciale fouten gemaakt. Dit is te gek voor woorden. De frustratie is zo groot. Het is niet te bevatten dat je zo genaaid wordt." Invaller-doelman Tom Kerckhaert, die leroen Bottinga verving omdat hij bij de bevalling van zijn echtge note aanwezig was, zag de beslis sende valpartij voor zijn ogen ge beuren. „De verdediger van ons liep voor die man. Hij werd zelf onderuit gehaald", aldus de vaste keeper van Spui 2. Van Heukelom strooide na afloop nog wat zout in de Spuise wonden: „Het was geen strafschop", biechtte hij op. Voor het opwindende moment viel er nauwelijks iets te genieten en kwamen de eerste twee goals letterlijk en figuurlijk uit de lucht vallen. In de 25e minuut raakte Ve- li Eryürük een bal van SKNWK- verdediger René Verschoor en de bal zeilde over doelman De Jonge in het doel: 0-1. Negen minuten la ter verdween een vrije trap van Er- win Nelissen, gekregen na com mentaar op de leiding van Kalis vaart, via de muur achter de kans loze Spui-doelman. Daarna toonden beide ploegen in een slecht duel aan waarom juist zij op dit moment tegen degrada tie spelen. Spui zakte door de ne derlaag naar de laatste plaats op de ranglijst en heeft zestien punten uit 21 duels. Kruiningen heeft één punt meer, SKNWK nu twee. „We hebben het niet meer in ei gen hand", concludeerde Koek koek. Spui sluit de competitie za terdag thuis af tegen DFS. SKNWK-Spui 2-1 (1-1). 25. Veli Eryü rük 0-1, 34. Erwin Nelissen 1-1, 80. Er- win Nelissen 2-1 (strafschop). Scheids rechter: F.C.M. Vissers (Vught). Gele kaart: Hans Kolbeek, Niek de Meijer, Ludwig Kalisvaart en Michael van Mol (alien Spui). Aantal toeschouwers: 145. Bijzonderheden: Scheidsrechter Vissers deelt in de 23e en 81e minuut een ge le kaart uit aan Michael van Mol, maar verzuimt de Spui-speler uit het veld te sturen. BURCH-HAAMSTEDE - AZW maak te in de strijd om rechtstreekse promotie geen fout en won met 3-0 bij DFS. De Noormannen eiste door een 1-1-gelijkspel tegen Nieuwdorp het kampioenschap in de derde klasse A voor zich op. DFS-AZW 0-3: DFS, dat zonder Pieter de Munnik (geschorst) en Huib Nortier (blessure) aantrad, was via Jeroen Grefkens dicht bij de 1-0. Maar in de 43e minuut schoot Michael Peters AZW uit een directe vrije trap op voor sprong. Elf minuten na rust zeilde een voorzet van Gert-Jan Kolijn op fantastische wijze via de verste paal in het doel. AZW kwam uit een strafschop, na een overtreding op Ben Ongenae, nog aan een der de treffer. Emanuel Pauwels verzil verde de penalty. Thuis tegen Co- lijnsplaatse Boys heeft AZW zater dag aan een zege genoeg om recht streekse promotie af te dwingen. Colijnsplaatse Boys-VCK 2-6 (1-3). Erik Goudt 0-1, Sander Goorsenberg 0-2, Graham Holmes 1-2, Sander Goor senberg 1-3, Robbert-Jan van de Ge- nugten 2-3, Erik Goudt 2-4, Jesse van der Meulen 2-5, Jesse v.d. Meulen 2-6. Kapelle-De Meeuwen 1-6 (0-2). Robin Dek 0-1, Timme Kwast 0-2, Robin Dek 0-3, Martijn Blommaert 0-4, Vincenzo Lorello 0-5, Robin Dek 0-6, Job van de Vrie 1-6. Yerseke-Kruiningen 2-1 (2-1). Michel de Rooij 1 -0, Arjen de Koeijer 2-0, Ke vin Beenakker 2-1. De Noormannen-Nieuwdorp 1-1 (0-1). Niels Mulder 0-1, Erwin Pouwel- se 1-1. door Barry van der Hooft BREDA - Na een tumultueus duel met titelkandidaat Jeka, vertrok Terneuzen gistermiddag met een punt uit Breda (3-3). De ploeg van trainer Diederik Hiensch kon tot twee keer toe een voorsprong niet vasthouden, verloor Roel Alberti vlak voor tijd met een rode kaart, maar heeft nog wel kans op een plek in de nacompetitie. De Zeeuws-Vlaamse zondag-twee deklasser is daarbij afhankelijk van de ploeg die de competitie als der de afsluit. Die formatie speelt een beslissingsduel om promotie met een nummer drie uit een andere tweede klasse. Als de klassegenoot van Terneuzen wint, mag de Zeeuws-Vlaamse ploeg als 'vervan ger' de nacompetitie in. Tegen Jeka was Terneuzen in de openingsfase de betere ploeg. Tom Janssen werd een strafschop ont houden, maar Dominique Verlin de kopte na ruim een half uur de 0-1 binnen. Vlak voor rust boog Jeka die achterstand om in een 2-1-voorsprong, maar via Roel Al berti en Fabian Wilson (kopballen uit voorzetten van Remco van Leeuwen) toonde Terneuzen veer kracht (2-3). Jeka voerde de druk op en kwam tien minuten voor tijd op 3-3. Daarvoor was Domini que Verlinde nog binnen het straf schopgebied gevloerd, maar ook hij kreeg geen penalty. Beide teams beëindigden het duel met tien man. Ismet Ozkan en Roel Al berti kregen rood nadat ze allebei een klap hadden uitgedeeld. jeka-Terneuzen 3-3 (2-1). 32. Domini que Verlinde 0-1, 40. Ricardo Homan 1-1, 42. Igor Goossens 2-1, 53. Roel Al berti 2-2, 65. Fabian Wilson 2-3, 80. Ri cardo Homan 3-3. Scheidsrechter: H.J. Tempelaar (Dordrecht). Rode kaart: 85. Ismet Ozkan (Jeka) en Roel Aiberti (Ter neuzen). Gele kaart: Tom Janssen (Ter neuzen). Aantal toeschouwers: 500. OOST-SOUBURG - RCS en VC Vlis singen maken nog altijd kans op promotie naar de hoofdklasse van het zondagvoetbal. Beide clubs plaatsten zich gisteren voor de na competitie, die over twee weken begint. RCS hield in eigen huis Best Vooruit op een o-o-gelijkspel, terwijl Vlissingen met 3-0 won bij het al gedegradeerde Unitas'30. RCS-Best Vooruit 0-0: RCS open de goed en kreeg in de eerste vijf minuten twee opgelegde kansen, maar Lorenzo de Groot en Khalid El Hatach kregen de bal niet in het doel. Na de pauze was Joey van de Zweep nog dicht bij de 1-0, maar de bal ging net over het doel. „We halen voor de zoveelste keer de na competitie met RCS", klonk het trots uit de mond van trainer Mi chel Leonhart. De tegenstander van RCS in de promotiestrijd wordt Groene Ster. Unitas'30-VC Vlissingen 0-3 (0-3): VC Vlissingen kon zich bij rust de luxe permitteren om Ran dy de Dreu en Björn Langeveld te vervangen. Na 45 minuten stond de Walcherse eersteklasser al met 0-3 voor. Beide spelers komen te rug van een blessure en zijn hard nodig voor het halvefinaleduel voor de beker met Kloetinge en de nacompetitie. Daarvoor plaatste Vlissingen zich gisteren definitief. „We hebben niet goed gespeeld, maar ook weinig weggegeven", vond Ruud Pennings. „We hebben gedaan wat we moesten doen." Tegen de degradant uit Etten-Leur was een hoofdrol weggelegd voor Sinan Coban. Na een kwartier spe len scoorde de Terneuzenaar de 0-1 en niet veel later zorgde hij er voor dat Rüstem Sen de 0-2 kon binnenschieten. Vijf minuten voor rust scoorde Coban ook de 0-3. Na de pauze ging het tempo om laag. Vlissingen schiep zich nog wel enkele kansen maar die wer den niet benut. door Tom Vennink MIDDELBURG - Bruse Boys en FC Dauwendaele zijn vrijwel zeker van rechtstreekse promotie naar de eerste klasse. De twee clubs de len de tweede plek met drie pun ten meer dan SSV65 dat een min der doelsaldo kent. Kampioen Zaamslag had zaterdag geen pro blemen met Zwaluwe: 5-0. Zaamslag-Zwaluwe 5-0: In de eenvoudig door Zaamslag gewon nen wedstrijd doorbrak doelman Bart Corstanje een bijzonder re cord. Hij liet voor de zesde maal op rij geen bal door en staat nu als enige Zeeuwse keeper negen uur ongeslagen onder de lat. Hiermee verbeterde hij de 525 minuten van Jaco van der Schee van Kloetinge. Corstanje kon zaterdag toekijken hoe Peter Dieleman weer eens ten strijde trok en voor de 1-0 teken de. In de tweede helft waren Mar vin van der Staal, Jordy Bakker - na afloop gehuldigd als Speler van het laar - Vinzenz Jansen en weer Dieleman de doelpuntenmakers. Serooskerke-SSV'65 2-3 (0-0): Frank Allaart 1-0, Souliman Abali 1-1, Pim Bruyns 1-2, Mitchel van Belzen (straf schop) 1-3, Arno Melaard 2-3. Oostkapelle-Bruse Boys 5-1 (2-1): Turgut Kizilarslan 1-0, Frank Dekker 2-0, Gerard Vogel 2-1Arjen Pattenier 3-1A. Pattenier 4-1Frank Dekker 5-1 WC'68-Arnemuiden 2-2 (1-1): Rick Baay 1-0, Yannick Schaier 1-1, Danny Withagen 2-1, Yannick Schaier 2-2. Veere-FC Dauwendaele 3-6 (2-2): Jas per Leuvelink 0-1, Giovanni Wattel 1-1, Jasper Leuvelink 1-2, Silvion Uranie 2-2, Joran Moes 2-3, Jasper Leuvelink 2-4, Davy Ernest 2-5, Jaap de Kroo 2-6, Ronnie Louwerse 3"-6. Duiveland-Wieldrecht 2-2 (2-1): Wil- mar van de Sande 1-0, Marco Vrolijk 1-1 (strafschop), Ronald Zwager 2-1 (strafschop), Ralf Verschuren 2-2. Mervin Niemantsverdriet (rechts) gaat het duel aan met een verdediger van Rijsoord. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71