Spui voelt zich bestolen op het 301 sport slappe start breekt Kloetinge laat het allemaal Terneuzense Boys op DERDE KLASSE A Spui gaat in Nieuwerkerk onderuit in het degrada tieduel met SKNWK. De Zeeuws-Vlaamse ploeg keer heeft Spw dit seizoen nu 9cscoord- verliest met 2-1, door een omstreden strafschop. pbeg m de derde uasse a. Tweede gelijkspel voor Cadzand FM Sranang loopt een periodetitel mis CPC veroordeeld tot de nacompetitie 22 Het is daarmee de minst productieve SKNWK-spits George van Heukelom (voorgrond) schermt de bal af in een duel met Ludwig Kalisvaart. De aanvoerder van Spui was later met Van Heuke- lom betrokken bij het omstreden moment waarbij scheidsrechter Vissers ten onrechte een strafschop gaf. foto Ronald den Dekker :;v. v 'y:i% :7iï maandag 26 april 2010 MIDDELBURG Vierdeklasser Cadzand speelde za terdag pas voor de tweede keer dit seizoen gelijk. De hekkensluiter kwam in Middelburg tegen MZVC niet verder dan 0-0. Het duel bleef op één moment na futloos en slor dig. Het enige lichtpuntje was te danken aan MZVC'er Alexander Bom, die de bal op de lat kopte. Het publiek moest het verder doen met veel middenveldspel, waarbij zowel MZVC als hekkensluiter Cad zand een zwakke indruk achterliet. Cadzand heeft volgende week thuis tegen Borssele nog één kans om de laatste plaats te verlaten. VELDHOVEN De zaalvoetballers van FM Sranang liepen op de laatste speeldag van de competitie de derde-perïodeti- tel mis door een 9-3-nederlaag in de uitwedstrijd tegen KW 2. Met een team, dat vooral bestond uit spelers van het tweede, speelde Sra nang op zich nog wel een aardig eerste helft, maar nadat KW 2 kort voor rust op 3-1 was gekomen, bleek de strijd al gestreden. In de tweede helft liep de score via 6-1, 6-2 en 8-2 snel op naar 9-3. Ugur Kahveci, Pito Bernadino en Ramon Dahoe waren aan Sranang-zijde de doelpuntenmakers. VLISSINGEN Voor GPC Vlissingen krijgt het voetbalseizoen een staartje. De Walcherse ploeg moet via de na- competitie het eersteklasserschap veilig zien te stellen. GPC Vlissin gen verloor zaterdag in eigen huis van Nieuw Lekkerland (0-2) en ein digde daardoor op de elfde plaats in de rangschikking. De ploeg van trainer André Maas komt in het pinksterweekeinde (22 en 24 mei) in actie voor de nacompetitie. GPC kwam tegen Nieuw Lekkerland al in de derde minuut op achterstand. De bezoekers beslisten het duel ver volgens diep in de tweede helft. door Peter van Kouteren ZWIJNDRECHT - Terneuzense Boys raakte in de strijd om de zevende plaats in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal verder achterop bij Nivo Sparta. De Zeeuws-Vla mingen kregen met 3-1 klop van WGZ en moeten hopen op een wonder in de laatste competitie wedstrijd. Terneuzense Boys keerde teleurge steld huiswaarts. De Zeeuws-Vla mingen keken na vier minuten door treffers van Mike Delavo en Kees Duitemeijer (eigen doelpunt) al tegen een 2-0-achterstand aan en liepen vooral voor rust achter WGZ aan. „Er zat in de eerste mi nuten veel te weinig druk op. De eerste helft was er eentje om snel te vergeten", zei Karl Vergouwen. „We waren niet bij de les, niet wakker, speelden onsamenhan gend. Onverklaarbaar." Djamel Buyse kopte van dichtbij naast. Yves Nyemb liet ook een dot van een kans liggen. Nog voor rust liep de thuisploeg uit naar een comfortabele voorsprong. Jeroen Bezemer bepaalde de rust stand op 3-0. „In de tweede helft hebben we ons goed herpakt en via de flanken gevoetbald", vond Vergouwen. „We deden er alles aan, maar konden niet echt iets for ceren. WGZ speelde met veel mensen achter de bal en loerde op de counter." Ali Eryürük (rakelings over), Tim van Hasselt en Roy van Ham (beiden net naast) waren dicht bij een treffer. Gokhan Ersa- hin mikte wel raak: 3-1. VVGZ-Temeuzense Boys 3-1 (3-0). 2. Mike Delavo 1-0, 4. Kees Duitemeijer 2-0 (eigen doelpunt), 35. Jeroen Beze mer 3-0, 65. Gokhan Ersahin 3-1. Scheidsrechter R. van der Werf (Dru- nen). Gele kaart: Kees Duitemeijer> Jeroen van den Broeke, Ali Eryürük, Tim van Hasselt (allen Terneuzense Boys). door Rudy Boogert KLOETINGE - Nog steeds leeft Kloe tinge in onzekerheid over de toe komst. Wordt het directe promo tie, nacompetitie of misschien zelfs twee nacompetities? De Beve- landse eersteklasser had het zich zelf zoveel makkelijker kunnen ma ken als het zaterdag een punt had gepakt tegen Rijsoord. Maar op nieuw verloor Kloetinge een top per: 1-2. Met medewerking van Nieuw-Lek- kerland had Kloetinge de klus al op paasmaandag kunnen klaren. Dat lukte niet. Twee weken gele den tegen WGZ volstond een punt, maar ook dat lukte niet. En zaterdag was opnieuw een punt ge noeg, maar wéér lukte het niet. „Nu hebben we nog één kans", constateerde aanvoerder Niels Ko- le. Op de slotdag heeft Kloetinge tegen kampioen Heerjansdam nog steeds een punt nodig. Bij verlies promoveert de club toch als er bij het duel Rijsoord-WGZ een win naar komt. Eindigt dat duel in een gelijkspel en wint Nieuw-Lekker land, dan speelt Kloetinge een drie kamp met Rijsoord en WGZ voor twee promotieplaatsen. De verlie zer duikt de volgende nacompeti tie in. Dat het zo ver heeft moeten ko men... Na acht zeges vanaf de start werd gekscherend gezegd dat Kloe tinge vóór de winterstop al promo tie zou afdwingen. Nu komt alles op de laatste speeldag aan. „Het grootste verschil is dat we nu min der voetballen", aldus Kole. „De te genstanders weten waar ons ge vaar zit en spelen daar beter op in" Al maanden hapert de motor. Etiënne Mallie is hopeloos uit vorm, Mervin Niemantsverdriet is het kwijt, de communicerende va ten Corné Schilperoort en Teun Rentmeester communiceren niet meer op het middenveld. „Dat is ook vorm", verdedigde Kole. „On verklaarbaar. We weten allemaal dat we beter kunnen, maar het komt er niet uit." Kloetinge maakte de bedoelingen zaterdag meteen duidelijk. Binnen twaalf tellen na de aftrap stond Niemantsverdriet oog in oog met de Rijsoord-doelman na een vlot te aanval via Schilperoort en Kole. De keeper redde met zijn benen. Als die er nu 's was ingegaan treur de het Kloetinge-kamp na afloop. Halverwege de eerste -helft scoorde Rijsoord plots twee keer binnen twee minuten. Die twee tikken kwam Kloetinge niet meer te bo ven. De goede wil was er, maar de stootkracht ontbrak. Een kwartier voor tijd zorgde Daan Esser uit de kluts na een schot van invaller Mark Schuit voor de aansluiting, maar dicht bij de gelijkmaker kwam Kloetinge eigenlijk nooit. Kloetinge-Rijsoord 1-2 (0-2). 19. Ray mond Smit 0-1, 21. Casper Gerritse 0-2, 73. Daan Esser 1-2. Scheidsrech ter: C. Pijpers (Breda). Gele kaart: Mer vin Niemantsverdriet, Teun Rentmees ter (Kloetinge), Remco Koremans, Vin cent Kroon (Rijsoord). Aantal toeschou wers: 500. A

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 70