zeeland 115 prachtige dijken Strandsporten smaken naar meer Rijbewijs kwijt stralend voorjaarsweer, aan Voorjaar ontluikt op Clingse jaarmarkt maandag 26 april 2010 Z trnsn SLUISKIL - Een 33-jarige automobi list uit de gemeente Hulst is vrij dagnamiddag aangehouden, nadat hij 65 km te hard reed over de Koe- gorsstraat bij Sluiskil. De man reed, na correctie, met 125 kilome ter per uur door de polder, terwijl de maximumsnelheid 60 kilome ter is. Zijn rijbewijs is ingenomen Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuid-West Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst Een gevorderd kitesurfer laat zien wat voor soort sprongen je kunt maken als er een beetje ruimte is op het strand. foto Peter Nicolai door Frank Gijsel CADZAND-BAD - Een groepje kinde ren uit Hulst genoot zaterdagmid dag met volle teugen op het strand van Cadzand-Bad. Ze vierden de negende verjaardag van Lars op avontuurlijke wijze met (een ken nismaking met) kitesurfen. En vonden het waanzinnig leuk. Na een korte instructie konden ze ervaren hoe ze het beste aan de touwtjes konden trekken om het zeil te bedienen en hoe ze vervol gens moesen insturen en zich schrap zetten. Ze leerden ook dat ze meer kracht moeten zetten als het doek laag staat. Hangt het doek hoog in de lucht dan is de in spanning een stuk minder. „Dit hadden we nog nooit gedaan, maar het is erg cool", vindt Ral£ „Je moet goed opletten anders valt-ie", riep hij vervolgens enthou siast naar zijn vriendjes. Ook de wat oudere jeugd wilde weten hoe het is om te kiten. Dick de Jonge, ook al uit Hulst, was laaiend enthousiast. „Ik zou het zo weer doen. De basisprincipes ken de ik al, doordat ik al langer aan windsurfen doe." De meer erva ren Christian Goossen uit Cad- zand prefereerde skimboarden, een watersport waarbij je met een plank over een dunne laag water glijdt. „Een goede skimboarder kan zijn plank richting een golf gooien, erop springen en de hele golf tot aan het strand uitglijden. Wel vermoeiend. Als je het een uur hebt gedaan, ben je bekaf" hoofddoek met witte stippen. Plaatsgenoot Koen Verhagen - ja, die van Hoera Hulst en tfhetlijktweheeuwsvlaanderen - heeft, evenals navigator Sebastiaan Schreijen uit Weesp, een nog op vallender hoofddeksel. De lederen 'valhelm' past perfect bij het fel-oranje racemonster dat hij be stuurt: de LCC (light car compa ny) Rocket. De raket, '160 kilome ter binnen zeven seconden', is ontworpen door voormalig Formule l-constructeur Gordon Murray en is via gelukkig toeval in bezit gekomen van Verhagen. Ook mensen met een, in al dat oldtimer-geweld, min der bijzondere auto rij den graag de paden op, de lanen in. De tien jaar oude Golf kan zijn dak laten zakken en mag daarom als cabrio ook meerijden in de bij zondere karavaan, verontschuldigt Joyce Vercauteren uit Nieuw-Na- men zich bijna. Samen met vrien din Anita Rijk en hun zonen Bert (Anita) en Wouter (Joyce) staat ook de Volkswagen garant voor een dag puur genieten, weet Ver cauteren bij voorbaat. Robby Zaman van de Hulster Rota rians meldt dat een volgende keer ('het staat voor 99 procent vast dat er een volgende keer komt') de cabrio's misschien op een reserve lijst komen. „We hebben al zoveel eigenaren van echte oldtimers die mee willen doen. Aan de andere, als er vijftien of twintig moderne cabrio's meerijden, is dat ook leuk natuurlijk." De Dijken- en Krekenrally is niet bedoeld om door de polders te scheuren. De deelnemers hoeven dus niet hard te rijden. Maar ze moeten wel een rustig, gestaag tempo aanhouden; opletten op route-aanwijzingen en een aantal opdrachten uitvoeren. Startnummer één is terecht aan Ronald Lippens en Eric de Ruijs- scher uit Biervliet toebedeeld. In Ronalds Ford Thunderbird uit 1962 kachelen zij op het gemakje, maar geconcentreerd naar de over winning. Rotary Hulst heeft zo'n vier mille aan de rally overgehouden. Dat be drag gaat naar twee goede doelen: een door Hulstenaren onder steund project in Kenia en de plaatselijke Zonnebloemafdeling. de fiets. het prachtige Zeeuws-Vlaamse land te rijden." Het initiatief van de Hulster Rota ry club om een Dijken- en Kreken rally voor het goede doel op te zet ten, trok zaterdag tachtig oldti mers en cabrio's naar de Grote Markt in Hulst. Driekwart van de deelnemers is afkomstig uit de streek, maar er is ook een oldtimer uit Zeist komen tuffen en er zijn natuurlijk Belgische buren. Allen willen niet alleen zelf het voorjaar opsnuiven, maar ook het stof uit de motor van hun geliefde automobiel jagen na een lange winterslaap. Zo ziet de Hulsterse Christianne Tolhuijsen de kans schoon om haar Peugeot 404 ca briolet uit 1964 ('een jaartje ouder dan ik') uit de stalling te halen. Met vriendin Annelies Vossen laat ze zichzelf ook in voorjaarstenue zien, compleet met vrolijke rode CLINGE - De jaarlijkse rommel-, bijen- en plantenmarkt, waar bewoners hun eigen producten verkochten foto), trokken zondag traditioneel veel bezoe kers naar de kinderboerderij van De Sterre in Clinge. Vele aanwezigen be zochten ook de gisteren geopende compoststraat - waar wordt uitgelegd hoe zelf (groen)afval is te composteren. foto Peter Nicolai Puzzel ouderwets gezellig mee en maak deze week kans op een een handige tafelbarbecue! Kijk snel op www.lekkerpuzzelen.ni

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 67