Kalmpjes tuffen over jazz M - v V Watertoren Axel als centrum van de wereld Mak 14 SP wil dat Terneuzen verdient aan wietteelt Glaskunst te zien in bibliotheek Hoek Onderhoudsfonds molen gespekt ANBO viert jubileum na jaarvergadering Slotavond Alliance Fran^aise in Porgy Automobiliste rijdt zonder rijbewijs ▼festival Sluise raadsmeerderheid schiet bezuiniging fractiebijdrage af almanak F F i Dtu- FFM maandag 26 april 2010 TERNEUZEN Raadslid Fons van Limpt (SP) weet wel hoe Terneuzen meer inkom sten kan binnenhalen. „Waarom geen wiet telen in de kassen in de Kanaalzone? Dan genereer je veel inkomsten en hoefje minder te be zuinigen." PvdA'er Gijs van den Berg reageerde woedend. „Ik wil van het imago 'Terneuzen wiet- stad' af. Dus hou nou eens op met dit soort ideeën te spuien." HOEK Vier dames presenteren zich onder de naam Eljohara Glaskunst in de bibliotheek van Hoek. Nadat Gale rie aan de Lein dicht ging, ging het kwartet door. De dames maken uit oud glas van fotolijstjes, schilderij tjes en kapotte ramen nieuwe ob jecten als schalen en raamhangers. Uit tifFanyglas maken ze kleine sie raden. De expositie is tot 20 mei tij dens openingsuren te zien. KUITAART Een rommelmarkt - en de verkoop van drankjes en wafels - in Kuit aart leverde de Stichting Vogel- zicht zaterdag ruim 200 euro op. Dat geld is voor het onderhouds fonds van de uit 1865 daterende ko renmolen Vogelzicht, die sinds en kel jaren weer in volle glorie draait. Dorpsbelangen Kuitaart ver diende met een 'after- party' nog wat geld voor dorpsactiviteiten. AXEL De afdeling Axel viert woensdag het diamanten jubileum met een receptie in De Halle in Axel na af loop van de jaarvergadering. Op de receptie van 16.30 tot 17.30 uur mo gen ook niet-leden het bestuur feli citeren. Ook het voorlichtingsuur over medicijngebruik van 15.30 uur tot 16.30 uur is voor iedereen toe gankelijk. Het etentje na de recep tie is alleen voor leden bedoeld. TERNEUZEN De Alliance Fran^aise Flandre Zé- landaise houdt woensdag vanaf 20.00 uur de slotavond van het sei zoen in Porgy 8c Bess in de Terneu- zense Noordstraat. De Alliance heeft een 'bezielend avondprogram ma voor Francofielen' in gedach ten. Sylvain Lelarge laat bezoekers twee uur lang genieten van de Franse cultuur, met onder meer chansons en conferences. SAS VAN GENT Een 50-jarige automobiliste uit Sas van Gent is zondagmorgen vroeg in haar woonplaats betrapt op rij den onder invloed. Bovendien was haar rijbewijs een jaar geleden on geldig verklaard en was haar auto niet verzekerd. De vrouw werd ter plaatse aangehouden en meegeno men naar het politiebureau in Ter neuzen voor het opmaken van een drievoudig proces-verbaal. flHH international Pinksterweekend 21 t/m 24 mei 2010 t£, reserveren: 0900 53 000 55 www.theaterverkoopzeeland.nl j SLUIS - Lijst Babijn krijgt geen en kele steun van de andere Sluise raadsfracties bij het voorstel om te bezuinigen op de verordening ambtelijke bijstand en fractieon dersteuning. De twee raadsleden van Lijst Ba bijn vinden dat de fracties met een bedrag van honderd euro per jaar wel rond kunnen komen. De bijdrage van duizend euro per jaar en vergoedingen van honderd eu ro per raadszetel konden daarom mooi worden bezuinigd. Alle overi ge fracties lieten in diverse bewoor- dingen weten dat Lijst Babijn met dit voorstel vooral wil scoren bij de inwoners. PvdA'er Robert Evers noemde de fractie bijvoorbeeld 'populistisch'. Aniek Uitdewilligen (CDA) stelde in haar 'maidenspeech' - de eerste keer dat ze officieel het woord voerde - dat de bijdragen onder meer bedoeld zijn voor het volgen van cursussen. „Die dragen bij aan de professionalisering van bestuur ders. Belangrijk, met veel nieuwe leden in de raad. Bovendien hóéft het bedrag niet op." Tip? redactie@pzc.nl Op de Boerenlanddag in het stads park in Vlissingen was het zaterdag middag erg druk en gezellig. Er was van alles te doen en te zien. Kinderen konden ook ponyrijden. Zo tegen vieren had één van de po ny's het blijkbaar helemaal gehad. Althans, hij deed niet wat zijn baasje wilde. Die had er op een gegeven moment schoon genoeg van en begon de viervoeter zo luidruch tig uit te foeteren, dat het ge schreeuw tot ver buiten de tent hoor baar was. Korte tijd later zagen de omstanders het beest gedwee naar buiten komen lopen, aan de hand van z'n eigenaar. Zegt een van de bezoekers tegen zijn kompaan: „Heb je dat gezien? Dat is nou een paardenfluisteraar." DIJKEN- EN KREKENRALLY Initiatief Rotary Hulst slaat, geholpen door door René Hoonhorst Als je vader je inschrijft bij de burgerlijke stand onder de naam Austin, lijkt de liefde voor het Britse automerk er met de paple pel ingegoten te zijn. Maar dat is toch niet het geval, be zweert Austin Lion uit Walsoor den. Hij heeft vooral zichzelf ont plooid tot bonvivant met Angelsak sische tik. En hij sleutelt graag aan 'eerlijke' auto's zonder veel elektro nica. Dus is een Big Seven Special uit 1937, uiteraard van het merk Austin, hem op het lijf geschreven. De portieren van de oldtimer zijn 'beslagen' met schilden van Bow- more. Niet omdat de Big Seven of Austin de gerenommeerde Schot- se-malt-whisky als brandstof ge bruikt -'alleen achteraf - maar ge woon omdat de distilleerderij old timertochtjes door het Engelse heuvellandschap sponsort en Lion ook daar wel eens een ritje mee maakt. Maar dat wil niet zeggen dat hij zijn neus ophaalt voor een flinke tocht door eigen streek. Austin, nog maar eens een sigaar opste kend: „Ik ben niet bang voor re gen, maar met weer als vandaag is het helemaal geweldig om door t'. i' vF i --.F FF F' F fcffF F Ontspannen rondrijden door de Zeeuws-Vlaamse polders is in een open sportwagen misschien nog wel mooier dan MEEST GELEZEN 1Nieuwe auto's zeggen niet veel 2. Zonnig afscheid voor eindklassen 3. Erepenning Adhemar van Waes STEM OP DE STELLING Braakmanweg moet weer open Uw mening naar: www.pzc.nl/zeeuws-vlaanderen STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto AXEL - Nuuk (Groenland) ligt op 3518 kilometer afstand, Wladiwo- stok op 8408 kilometer en de Nieuw-Zeelandse hoofdstad Wel lington op 18.643 kilometer. Dank zij Dingeman de Koning is de wa tertoren van Axel het centrum van de wereld voor diegenen die het aandurven de 241 treden van de to rentrappen te beklimmen. De Koning installeerde op de bo venste verdieping van het voorma lige waterreservoir een 'panorama- oriëntatietafel'. Bezoekers die door de raampjes kijken en genieten van het uitzicht kunnen niet al leen zien of ze richting Terneuzen, Zuiddorpe, Hulst, of Sas van Gent kijken. Als ze boven de raampjes op de muur kijken, zien ze ook hoe ver Moskou, Hammerfest, Moermansk of San Fransisco van de watertoren is Verwijderd. De Terneuzense wethouder Ja au Bos nam de panorama/or iëntade- tafel in gebruik. Collega Co van Schaik mocht'de wisseltentoonstel ling openen: de mooiste milieu-, natuur- en landschapsfoto's van de Argus-fotowedstrijd. Het museumseizoen begint woens dag. Vanaf overmorgen tot eind september is het museum weer open: van woensdag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17 uur; zater dags van 10.00 tot 17.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 66