PZC 3 Sloop varkensstallen echt begonnen Gewonden bij ongeluk op N61 Geen inspraak bezuiniging Terneuzen Grote belangstelling voor regio ZEEUWS-VLAANDEREN 14 en 15 16 en 17 Rallyrijders halen vier mille op met tochtje over dijken Maandag 26 april 2010 De liefde, het leven, de wereld is een bokswedstrijd Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl DE BRUGSE VAART Bouw eerste tien villa's op golfterrein na de zomer van start door René Hoonhorst OOSTBURC - De sloop van drie var kensstallen in de polders rond Oostburg is begonnen. Omwonen den en andere tegenstanders van intensieve veehouderij kunnen hun vrees dat er ooit opnieuw var kens in de loodsen worden gehuis vest, laten varen. Voorzitter Bram de Vos van golf club De Brugse Vaart heeft ge merkt dat de daadwerkelijke aan- BIERVLIET - Bij een aanrijding op rijksweg N61 bij Biervliet, ter hoog te van de flitspaal, raakten zater dagmiddag rond half vijf vier per sonen gewond. Een auto met drie inzittenden, be stuurd door een 47-jarige fnan uit de gemeente Terneuzen, wilde vanaf de Oostzeedijk de N61 over steken om de Spuikomweg in te rij den. De chauffeur zag daarbij een leswagen over het hoofd, die over de rijksweg richting Hoek reed. De leswagen kon de plotseling uit de zijweg komende auto niet meer ontwijken. Door de botsing be landde de uit de polder komende auto op zijn kop in de berm naast de N61. Twee inzittenden, onder wie de bestuurder, konden op ei gen kracht uit de wagen komen. Zij werden, net als de 18-jarige be stuurder van de leswagen, naar de huisartsenpost in Terneuzen ge bracht en konden na behandeling naar huis. De derde inzittende zat bekneld en werd - na door hulp verleners te zijn bevrijd - met rug letsel naar het ziekenhuis ver voerd. De instructrice van de les wagen kwam met de schrik vrij. Omdat binnen korte tijd een lange file ontstond, leidde de politie Het verkeer bij de Driesprongweg en de verkeerslichten bij Hoek om via polderwegen. Rond zeven uur werd de N61 weer vrijgegeven. vang van sloop van de stallen aan de Coxydeweg, de Sophiaweg -en de Maagdenbergweg een golf van opluchting in de omgeving teweeg bracht. De golfclub tekende al ja ren geleden een overeenkomst met de gemeente Sluis. De Brugse Vaart mag tientallen woningen op haar terrein bouwen en zorgt als tegenprestatie voor afbraak van de drie voormalige varkensstallen. De planontwikkeling voor de vil la's op het gofterrein liet, mede door de economische crisis, nogal op zich wachten. Maar intussen is de bouwvergunning voor de eerste tien villa's - waarvan de bouw na de zomer begint - binnen en is de club met aanleg van de benodigde infrastructuur begonnen. De Brugse Vaart heeft de sloop aan een 'professionele afbreker' ge gund. Die heeft tot nu toe alleen (delen van) de daken van de stal len ontmanteld. De Vos: „De stal len gaan niet in één keer tegen de vlakte, maar worden systematisch afgebroken. Het materiaal kan zo doende weer worden gebruikt voor de bouw van stallen elders." De golfclub bouwt in eerste instan tie tien villa's ('geen bungalows, maar kwaliteitsvolle, grote wonin gen'). De Vos gaat er echter van uit dat de club de komende jaren alle 35 eerder afgesproken wonin gen bouwt. „Natuurlijk laat de cri sis ons ook niet onberoerd, maar de aantrekkingskracht van onze villa's blijft. Waar kun je vanuit je woning op de golfbaan kijken? Zo'n unieke locatie houdt zijn aan trekkingskracht", betoogt De Vos. De onlangs vertrokken wethou ders Carien Bolijn en Ben Henne- kam waarschuwden de Sluise ge meenteraad eerder dat ze ondanks de sloop rekening moeten houden met een tegenvaller van enkele mil joenen. Beiden achtten het niet al leen onzeker dat de tweede fase - waarin naast de villa's ook de bouw van een hotel was inbegre pen - ooit van de grond komt, maar wezen ook op oplopende rentekosten. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De meerderheid van de Terneuzense gemeenteraad voelt er niets voor om de inwoners te vragen op welke taken de ge meente het best kan bezuinigen. Henk Siersema (CDA) kwam met het idee vanwege grote bezuinigin gen die op de gemeente afkomen. „Als we het volk vragen waarop we het beste kunnen bezuinigen krij gen we het grootst mogelijke draag vlak voor maatregelen", betoogde Siersema. Hij kreeg bijval van de Christenunie, D'66 en de VVD, maar niet van de coalitiegenoten PvdA en TOP Gemeentebelangen. „Kort geleden kregen we mandaat van de kiezers om goed voor de ge meente te zorgen. Dat moeten we eerst maar eens doen", zei Gijs van den Berg (PvdA). Een idee van Martin Stouten (SGP) om met de raad een brainstormses sie te houden over mogelijke bezui nigingen haalde het ook niet. „Ik denk dat er eerst een paar voorzet ten van het college moeten komen, omdat daar de meeste kennis aan wezig is", betoogde Giel van Boom (TOP Gemeentebelangen). Ook wethouder Frank van Hulle zag een 'vrije discussie' met 31 raadsle den niet zitten. „Dat gaat niet wer ken, je moet een leidraad hebben." B en W komen met een lijstje mo gelijke bezuinigingen naar de raad. Die kan er dan vrijelijk op schieten. SLUIS - Zo'n 270 gezinnen en perso nen denken over verhuizing naar Zeeuws-Vlaanderen. Zij hebben hun belangstelling kenbaar ge maakt bij de drie gemeenten en uwnieuwetoekomst. Dat laten B en W van Sluis weten aan Francois Babijn. Het Sluise raadslid wilde graag weten wat de jaarlijkse deelname aan de Emigra- tiebeurs de gemeente oplevert. Ook vroeg hij wat het de gemeen te kost. Het college meldt dat Sluis jaarlijks 25 mille bijdraagt aan uw nieuwetoekomst. Van die bijdrage kreeg Sluis vorig jaar nog wat te rug, omdat deelname aan de beurs en enkele andere activiteiten goed koper uitvielen. Hoewel de effec ten van promotie-activiteiten las tig zijn te meten, zijn er de vorige twee jaar 75 mensen naar Zeeuws- Vlaanderen verhuisd. Een veelvoud daarvan denkt er dus nog over. De raad krijgt in ok tober een evaluatieverslag en een kosten-batenanalyse onder ogen, beloven B en W. De auto die vanaf de Oost Zeedijk de N61 overstak, sloeg door de aanrijding over de kop en belandde in de berm naast de rijksweg. Twee inzittenden konden op eigen kracht uit de auto komen, de derde zat bekneld en werd door hulpverleners uit zijn benarde positie bevrijd. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 65