381 sport I695I 1795! 1995! Overgaauw sterkste Jean Paul De Bruijn grijpt weer in Van Buurencircuit naast Europese titel bandstoten Boot behoudt leiding ondanks valpartij KRASiNL 4-sterren *"esort Boek nü deze UNIEKE belevenis! Spectaculaire WK-arrangementen bij KRAS.NL! nenla Boek op www.kras.nl/wk2010 BOEK ONLINE of bel 0900-9697 Matthijs Eversdijk opnieuw derde maandag 26 april 2010 door Sjaak Sinke oostvoorne - Ronnie Overgaauw slaagde er als eerste Zeeuw in om het Van Buuren runningcircuit te winnen. De competitie was aan de twaalfde editie toe. In de zesde wedstrijd van het cir cuit in Oostvoorne gaf Overgaauw gisteren zijn eindoverwinning nog meer glans door de wedstrijd over tien kilometer te winnen. Hij reali seerde een tijd van 33 minuten en 28 seconden. In de eerste fase vormde zich een kopgroep met Wim PadmosKe vin de Pagter (Westkapelle), Ri chard de Groot en Folkert van der Krol. Na twee kilometer lieten Overgaauw en Van der Krol de ove rige vluchters ter plaatse. Vier kilo meter voor het einde slaagde Over- havelterberg - Tijdens een natio nale mountainbikewedstrijd in Ha- velterberg kwam Matthijs Evers- dijk goed voor de dag. De renner uit Wilhelminadorp, die uitkomt voor het Beebikes cyclingteam, werd derde bij de junioren. De wedstrijd werd verreden op het zanderige terrein bij de voor malige vliegbasis. De wedstrijd was zwaar voor Eversdijk, maar hij gaauw om Van der Krol van zich af te schudden. „Ondanks de warmte heb ik lek ker gelopen", zei Overgaauw na af loop. „Ik was na de voorlaatste wedstrijd al zeker van het eindklas sement maar ik wilde met een overwinning het circuit besluiten en wel met de maximale score van 1200 punten." Wim Vos (Zoutelande) finishte als vijfde bij de H45 in 37.07. Dat was voldoende om zijn derde plaats in het eindklassement te heroveren. Kevin de Pagter (Westkapelle) kwam na 37 minuten en 40 secon den binnen op de zevende plaats bij de senioren. Op de vijf kilome ter pakte Emma van Mourik (Ou- werkerk) de overwinning bij de vrouwen in 22 minuten en 42 se conden. knokte zich steeds weer terug om uiteindelijk beslag te leggen op de derde plaats bij de junioren. De ze ge ging naar Robbert de Nijs. Bas van der Vorst finishte als tweede. Eversdijk rijdt op 1 mei met de na tionale selectie een wedstrijd voor de wereldbeker in Houffalize. Bij de masters 30+ eindigde Luc van Eek uit Kapelle op de negende plaats. door Frits Bakker llinars del valles - Met het hoog ste gemiddelde is Jean Paul de Bruijn op het EK bandstoten niet verder gekomen dan een plaats in de achtste finale. De Fransman Jo- hann Petit was zaterdagmiddag de Hulstenaar de baas met 150-95 in zes beurten. De Europese titel, die hij zes keer won, gaat al een paar jaar aan De Bruijn voorbij. In het Spaanse Llinars del Valles ging hij voortva rend van start en leek hij een gooi te doen naar het kampioenschap. De start met een winstpartij in drie beurten onderstreepte de favo- door Herman Heuvink westdorpe - Mark Boot zag gister middag een hoge klassering bij de tweede wedstrijd om het Belgisch kampioenschap van de Vlaamse Motorcross Federatie (VMCF) door een valpartij verloren gaan. De motorcrosser uit Burgh-Haam- stede werd in Westdorpe vijfde in het eindklassement. Na afloop van de eerste manche leek er op het Finlandcircuit in Westdorpe geen vuiltje aan de rietenrol van de Zeeuw, die ook ongeslagen bleef in zijn poule met vier spelers. De eerste partij in de achtste finale ging echter verloren. De Fransman Johann Petit speelde ver boven zijn kunnen en versloeg De Bruijn in zes beurten. „Het is teleurstellend om het toer nooi zo te moeten verlaten", stel de de Hulstenaar vast. „Ik sta met het hoogste moyenne van alle spe lers, maar dat telt niet. Die Frans man had een toppartij, ik had geen kans om te winnen." De Duitser Wolfgang Zenkner, ook wereldkampioen in het band stoten, greep de titel in de finale te gen de Zwiters Gretillat: 150-42 in lucht. Aanvankelijk kwam Bot bij de MX 2 inters door op de derde plaats achter de Belgen Weigert en Collet. In de laatste ronde wist hij de koppositie over te nemen en ging winnend over de finish. In de tweede manche had hij een beduidend mindere start en kwam hij terecht in het midden moot. In zijn grote haast om zo veel mogelijk terrein goed te ma ken, ging het halverwege de man che volledig mis. Bij een inhaalmanoeuvre kwam Jean Paul de Bruijn 9 beurten. Michel van Silfhout kwam van de vijf Nederlanders het verst. Hij verloor in de kwartfi nale van Gretillat. hij verkeerd uit op een schans en kwam hard ten val. Het duurde enige tijd voordat de KTM-coureur de wedstrijd voort kon zetten. Boot verbeet de pijn aan zijn arm en schouder en ging in de achter volging. Hij werd nog negende.„Ik ben doorgereden want elk puntje is er één en dat kan aan het eind belangrijk zijn." In het dagklasse ment werd hij vijfde. In de stand om de titel behoudt de achttienja rige timmerman een kleine voor sprong op dagwinnaar Collet. "pB„SOOOBBBftR*»V AUTHORISED TRAVEL PACKAGE ORkHM Oranje feestavond(en) Bezoek open-training Nederlands elftal Alle WK-wedstrijden op big screen Ontbijtbuffet Nederlandse KRAS.NL- begeleiding 24 uur per dag beveiligd waarom zou je meer betalen In samenwerking met luchtvaartmaatschappij ArkeFly biedt KRAS.NL u geheel verzorgde 4- en 5-daagse WK-reizen naar Zuid-Afrika met verblijf in het exclusieve 4-sterren resort Oranje Village Kopanong. Wedstrijdkaarten (alle categorieën) zijn voor iedereen optioneel bij te boeken vanaf 64 per kaart. Boek snel om zeker te zijn van de laagste prijs voor een complete WK-reis! bin ndse vlucht 4 dagen vanaf ii= ,p> 5 dagen vanaf inclusief vlucht hotel transfers vlucht hotel transfers binnenlandse vlucht 15 cpm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 64