All Ready afgeschoten sport 137 Nico van de Graaf werd niet genoemd bij weddenschappen Scaldina bereikt historische hoogte Goede generale Westerschouwen Arianne Klompe zorgt voor Schouwse wraak Degradatiewedstrijd Hockeyers HSD moeten berusten in 2-2-gelijkspel maandag 26 april 2010 Komende zaterdag speelt All Ready een regel recht degradatieduel. Op eigen veld ontvangt het Fortis, waartegen het de enige zege boek te. Fortis staat zevende met vier puntenAll Ready achtste met twee punten. door JaapJan Ritsema middelburg - Gaf de streekderby tussen de korfballers van Tjoba en AU Ready in het verleden nogal eens stof tot napraten, de voor jaarseditie van 2010 zal met name de tongen roeren door de superio riteit van Tjoba. De Zierikzeese te genstanders had niets te vertellen en verloor met 25-8. Fortis blijft in de eerste klasse G binnen Zierikzeese schootsafstand (twee punten) na de nederlaag bij Rust Roest. TÓP en Tjoba zijn mid denmoters met weinig titelperspec- tieven. Tjoba-All Ready 25-8: Tjoba spon garen bij de ideale weersomstan digheden voor schutters. Het ver dedigende concept van de bezoe kers uit Zierikzee, waarmee ze in voorgaande confrontaties de boel flink wisten te ontregelen, veran derde daar niets aan. Over de disci pline was Tjoba-coach Chris Van Put het meest te spreken: „We zijn gepast omgesprongen met tacti sche benadering van All Ready. Daarin zijn we gegroeid." De twaalf Bevelandse korfballers die aan de bak kwamen - Van Put permitteerde zich de luxe om vroegtijdig vier preventieve wis sels te plaatsen - maakten een sta tement met de 25 velddoelpunten. „Gezien de hoeveelheid kansen had de score nog hoger kunnen uitvallen", aldus de immer kriti sche Vlaming, „maar hier is 'goed gedaan' wel op zijn plaats." All Ready-coach Jan Voshart res pecteerde zijn spelers dat ze door zijn blijven gaan, maar sprak voor al bewondering uit voor de tegen- stander door de vraag te stellen: „Hoe bestaat het dat zon kwalita tief goede ploeg zo laag geklas seerd staat?" Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 7, Gerben van Boven 6, Esmee Walraven 5, Sander Harinck en Esther van Boven 2, Niels Westmaas, Johanneke Vleugel en Carina Westmaas 1. Scores All Ready: Jan Willem van Nieu- wenhuijze 2, Remy Quist, Martijn Pee- ren, Henk de Graaf, Anouk van Tiggel- hoven, Krista Bergsma en Esther Snoek 1. Fortis-Rust Roest 10-12: Fortis maakte er een boeiend gevecht van tegen favoriet Rust Roest. Bij rust (6-7) kon het nog alle kanten op. Het dubbeltje kantelde pas in de slotfase de verkeerde kant op voor de Souburgers. Met twee 'do- despelmomenten' besliste Rust Roest de partij in haar voordeel, waardoor het goede gevoel van Fortis geen punt waard bleek. Scores Fortas: Niels Bebelaar 3, Chala- na Janisse 2, Patrick Koppejan, Jordy Sleijpen, Remco Crucq, Joyce Schoon- aard en Jessica de Boer 1. VEO-TOP 13-10: 'Een verdiende nederlaag", aldus coach Edwin Co- ppoolse. „Aanvallend stonden we er niet", vatte hij samen. De crux zat in de zes minuten waarin TOP een 6-4-voorsprong verspeelde in een 9-6-achterstand. Vanaf dat mo ment restte de Arnemuidenaars niet anders dan op afstand achter volgen. „Werk aan de winkel", con cludeerde Coppoolse. Scores TOP: Leon van Belzen 3, Petra de Ridder 2, Jeanine Marijs, Jordi Meul- meester, Nelleke van Belzen, Comé Be- zemer en Dimitri Janse 1. door Joop van den Oudenhoven colijnsplaat - Voor het eerst in het bestaan van het Guust Boonen driebandentoernooi ging de winst naar een Schouwse biljarter: Nico van de Graaf uit Burgh-Haamste- de. Hij versloeg in de finale na een spannende vijfsetter Erik Niewen- huyse uit Krabbendijke. Achteraf mag je spreken van een terechte overwinning van de Schouwse biljarter omdat hij tot de finale geen set had afgestaan. Van de Graaf rekende eerst in de halve finale af met Ruud Schijf uit Kloetinge om vervolgens de strijd aan te binden met Niewenhuyse. Het zag er lang naar uit dat hij niet zou zegevieren. Niewenhuyse be zorgde hem al snel een 2-0-achter- stand, maar dankzij zwaar verdedi gend werk kwam de Schouwenaar terug in de strijd. Via 2-1 werd het gelijk en Van de Graaf sleepte na een bijna drie uur durend gevecht de zege voor de poorten van de hel weg. De laatste set won hij met 9-12. De finale vergde 105 beurten en stelde het geduld van spelers en publiek op de proef. Het was een beklijvende afsluiting van de dertiende versie van het toernooi. De vereniging mocht trots op het geslaagde biljartfestijn dat 64 deelnemers en veel publie ke belangstelling trok. Van de Graaf na afloop tijdens een welver diend etentje: „Hier had ik nooit op gerekend. Er was in Colijn nog een weddenschap afgesloten op wie zou winnen, maar ik werd nooit genoemd. Toch pakte ik de hoofdprijs en daar zitten nu we lekker van te genieten." middelburg - De tafeltennissers van Scaldina zijn kampioen gewor den in de tweede klasse. Daarmee bereikte het team een historisch hoogtepunt, want nog nooit speel de de Zierikzeese tafeltennisvereni ging op eersteklasseniveau. Het vlaggenschip van Scaldina stelde in de laatste wedstrijd tegen Yerse- ke het kampioenschap veilig. Deze wedstrijd werd met 6-4 gewonnen en dat was ruim voldoende om kampioen te worden. Het begin van de wedstrijd begon stroef in de wetenschap dat er toch drie punten behaald moesten worden om niet afhankelijk te wor den van de concurrentie. Zowel Tristan Benschop als Koen van Velthoven moest zijn eerste partij inleveren, waarna Dennis Smal- heer zijn team op de rails zette. De man uit Oude-Tonge wist met goed spel het eerste punt te sco ren. Daarna werd het dubbel ge speeld door Van Velthoven en Ben schop en dat verliep goed. Vrij ge makkelijk werd de dubbelwinst en dus het tweede punt gepakt. Het beslissende derde punt werd gescoord door Smalheer die geen spaan heel liet van zijn tegenstan der en daarmee overtuigend het kampioenschap binnenhaalde. Hierna werd het duel rustig uitge speeld met nog twee keer winst voor kopman Van Velthoven en één keer voor Benschop. Dit betekende dat het team geen enkele nederlaag leed en dus te recht kampioen is geworden. In de derde klasse verloor Kerkwer- ve met 2-8 van het tweede team van Scaldina. Daardoor hield het Kerkwerfse trio twee punten over op hekkensluiter Witac'89 dat vier punten pakte tegen The Back Hands 5. Kerkwerve moet het der deklasserschap nu zien te rekken in een promotie-degradatiewedsr- trijd. door Sven Bakker koudekerke - Het tennisteam van Westerschouwen heeft de vierde overwinning op een rij behaald in de eerste klasse van de districts competitie. Uit in Koudekerke werd met 5-1 gewonnen tegen De Stoof Daarmee staan de Burgh-Haamste- ders fier bovenaan in de eerste klasse en rijst de vraag of komen de zaterdag in Clinge een gooi kan worden gedaan naar de titel tegen concurrent Game'78. Tegen De Stoof liep alleen Michel de Vlieger een punt mis namens Westerschouwen, door zijn enkel spel in drie sets te verliezen. John ny Quaak, Patrick Meuldijk en Ro bert Kort wonnen alle drie hun en kelspel. Ook de dubbels gingen naar Westerschouwen. Quaak en Jacco Geleijnse wonnen in drie sets en Meuldijk en De Vlieger haalden het vijfde punt in straight sets binnen. De tennissers van Dui- veland verloren- op hun Nieuwer- kerkse thüisbanen met 2-4 van Ja- coba van Beieren uit Sint Maar tensdijk. Daarmee behaalden zij twee pun ten in de poging tot lijfsbehoud in de eerste klasse. René Schimmelpennink had een groot aandeel in die twee punten met een gewonnen enkelspelpartij en een gewonnen dubbel met Er- win Verbraak. zierikzee - Het mannenteam van HSD liet gisteren punten liggen in de reserve derde klasse van de hockeycompetitie. In thuiswed strijd tegen hekkensluiter Breda 9 kwam het niet verder dan 2-2. HSD speelde wel onder het norma le niveau, maar werd eveneens ge plaagd door pech. Ike Joziasse trof de paal en Niels Ritzen zag een in zet tegen de lat uiteen spatten. Daarnaast liet de thuisploeg ook nog legio kansen onbenut. De bezoekers namen de leiding, maar door Sven Hulshoff kwam de thuisploeg langszij. Nog voor de rust moest HSD opnieuw een achterstand wegwerken. Door een treffer van Thijs van der Torren kwam het op 2-2. Door de benauwde weersomstan digheden vloeide in de tweede helft de kracht bij beide teams weg en ging het duel uit als de be kende nachtkaars. door Lucien Roelandt renesse - De Schouwse combina ties in de klasse Zi bleken gisteren in de eerste proef van de dressuur- wedstrijd in Renesse tegen Sam my Kopp met Ulancia uit Helle- voetsluis niet opgewassen. Maar in de herkansing namen zij, met Arianne Klompe met Orina aan het hoofd, op niet mis te verstane wijze revanche op de Zuid-Hol landse combinatie. In de warmloopronde stuurde Sammy Kopp de mooi bergop waarts gaande en veel souplesse to nende merrie Alancia met 62.64 procent naar de zege. Zij bleef Roel Baris uit Burgh-Haamstede met de merrie Jet nipt voor. In de tweede proef bleek tegen Arianne Klompe met Orina echter geen kruid gewassen. De amazone uit Dreischor reed de ontketende Kingston-dochter met 64.11 pro cent naar een overtuigende over winning. Kim Koning uit Burgh-Haamstede eiste met Otto met 62.35 procent de tweede plaats op. Sammy Kopp had met Ulancia blijkbaar in de eerste proef al haar kruit verschoten. Met de te leurstellende score van 57.35 pro cent eindigde combinatie als laat ste. In de klasse L2 bleek stal Hilanda de Bruine met merrie Uraya de show. De amazone uit 's-Graven- polder stuurde in de eerste man che de expressief bewegende Jet- set-D dochter met 65.33 procent naar het oranje erelint. In de twee de omloop reed Hilanda de bruine viervoeter met 66 procent naar een afgetekende overwinning. „Uraya is een door Piet Westveer uit Kapelle puur dressuurgericht gefokt. Het is een heel fijn paard Amber Muehlhaus reed de in de klasse L2 debuterende Isabelle naar een derde en vierde plaats. foto Ronald den Dekker om te rijden, met veel potentie. Ze ook heel snel en wil altijd voor je heeft drie goeie basisgangen met werken. Ik heb er dan ook hoge de stap als sterkste punt. Ze leert verwachtingen van."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 63