sport35 voetsporen Marianne Vos kasseien Ijl— maandag 26 april 2010 Wielrennen Robin Wennekes schreef gisteren het laatste onderdeel van de Om loop van Borsele op zijn naam, de wedstrijd voor jongensjunioren. De inwoner van Dodewaard maak te deel uit van een kopgroep van zeven renners. Robin Wennekes won de eindsprint voor Gert-Jan Bosman van wielervereniging De Peddelaars (tweede) en Daan Oli vier van de districtsploeg Zuid-West (derde). Aan de start van de koers stonden 138 renners. Er werden er slechts 53 geklasseerd. De rest van de ren ners stapte af of werd uit koers ge haald. Rens Pyfferoen en Joan Eversdijk waren de enige twee renners van de Zeeuwse wielervereniging Theo Middelkamp die werden geklas seerd. Pyfferoen werd 44e, Evers- dijk 49e. Een dag na haar zege in de Om loop van het Borsele was Kirsten Wild gisteren ook het snelst op Bel gische bodem. In de GP Stad Roe- selare, met start in Brugge en en fi nish in Roeselare was de renster van Cervélo het snelst in de mas sasprint. Ze bleef de Australische Cloe Hosking (Team Columbia) en Annemiek van Vleuten (Nederland Bloeit) voor. Ellen van Dijk was op de negende plaats de derde Neder landse. Er gingen in Brugge 149 rensters van start, er haalden er 71 de fi nish. Onder hen bevonden zich geen Zeeuwse rensters. foto Willem Mieras teamgenote. „Cervélo heeft het slim aangepakt. En Kirsten Wild is momenteel heel moeilijk te ver slaan. Samen met de Duitse Teu- tenberg en de Italiaanse Bronzini is ze de beste sprintster van de we reld." Vos deed in de eindsprint ook nog een gooi naar de zege, maar moest die voortijdig staken. „Ik zat aan de verkeerde kant en moest door de wind naar voren. Toen ik eenmaal een goede positie had, had ik al twee sprints achter de rug en was ik kansloos." „De eerste keer dat ik won, was een verrassing", keek Wild terug op haar trilogie. „Dat ik vandaag win is geen verrassing meer, maar ook geen abc'tje. Het heeft heel kassei meer zien", vertelde hij. Van de Kloosters ploeggenoot Dennis Raadtgever, vlak achter Sander Stiegelis uit Sluiskil op de 33e plaats (op 3.50 minuten) de op één na beste Zeeuw in de koers, toonde zich aanzienlijk opgewek ter. „Die zwaardere omstandighe den maakten er een mooie wed strijd van", vond hij. Raadtgever had meer moeite met het gedeelte van de route op Belgisch grondge bied. „Daar was het vanaf de start in Sint Gillis-Waas voortdurend draaien en keren. Ik werd er bijna duizelig van. Het was haast een op luchting om weer in Nederland te rijden." Michel Stroosnijder uit Hansweert finishte op de vijftigste plaats (op 5.02) als derde Zeeuw. veel kracht gekost. Ik presteer nu regelmatiger en ben ook sterker ge worden. Dat bleek vandaag wel, want het was een loodzware koers. We hebben vooral in het be gin veel op kop gereden, maar hal verwege ben ik het wat rustiger aan gaan doen. Als ik kans op de overwinning wilde maken, moest ik wat krachten sparen." Voor de meeste Zeeuwse renners was de wedstrijd net iets te zwaar om met de besten mee te kunnen. Niet voor Agnieta Francke uit Kou- dekerke. De ploeggenote van Ma rianne Vos zat bij de kopgroep, maar werd door een ongelukkige val uitgeschakeld. Ze kwam er met wat schaafwonden nog goed van af Baukje Doedée, kopvrouw van Rabo Lady Force, kon de sprong net niet maken. „Ik zat toen de slag viel bijna helemaal van voren, maar ze reden gewoon net iets te hard. Ik kon net niet aanpikken." Doedée, door haar man en ploeg leider een strijkijzer genoemd van wege haar magere sprint, finishte op 55 seconden van Wild in de tweede groep en werd 59e. Birgit Lavrijssen uit Kapelle zat in dezelf de groep en werd 33e. Anne Evers- dijk uit Kapelle werd de beste Zeeuwse. Ze eindigde als vijfde in de eindsprint van de tweede groep, wat haar de 21e plaats ople verde. De overige Zeeuwse ren sters haalden de finish niet. De kasseien zijn wel besteed aan Johim Ariesen. In Koewacht won hij giste ren zijn derde kasseikoers van het jaar. foto Peter Nicolai Waarom kunnen de fans van Celtic en Rangers wel bij elkaar in een stadion zittenHet publiek van Real Madrid klapte na de ne derlaag tegen Barcelona voor de geniale acties van Messi. In De Kuip is applaus voor Ajax-aanvaller Sudrez ondenkbaar" Feyenoord-trainer Mario Been over de rivaliteit met Ajax. In De Volkskrant. „Dat Van der Gijp mij belachelijk maakt, moet hij weten, dat is zijn zaak. In het begin wist ik niet dat hij mij er altijd uitpikte, maar het gebeurde zo vaak, dat ook ik ervan op de hoogte raakte. Die man overdrijft wel heel erg. Ha, hij is een boef." PSV-verdediger Stanislav Manolev wordt door analist René van der Gijp altijd bekritiseerd. In Sportweek. „Sinds een jaar is de samenwerking met Allistair niet meer uitslui tend professioneel. We hebben een relatie. Ik schaam me daar niet voor, maar privé is privé. Dat had iedereen maar te respecteren. Ik wilde niet dat heel Nederland van mijn liefdesleven wist." Tennisster Michaëlla Krajicek heeft een relatie met haar fitnesscoach, Allistair McCaw. In Sportweek. „De eerste achthonderd kilometer heb ik zelf achter het stuur geze ten, daarna hebben mijn ploegmaat Benjamin Noval en een vriend gereden. Het was een lange maar amusante tocht. Toch ben ik blij dat ik maandag gewoon weer met het vliegtuig mar huis kan." Tour de France-winnaar Alberto Contador reed in ver band met de aswolk 2200 kilometer naar Luik. In De Tele graaf. Zeeuwse spelers in race voor WK Een Zeeuws/Brabants voet balteam is in de running voor een paar daagjes WK voetbal in Zuid-Afrika. Ab- doe Adenbi en speler/coach Mo Ahrouch van zaalvoetbal team Groene Ster Vlissingen hebben zich zaterdag met en kele spelers van zaalvoetbal club MMS United uit Roosen daal geplaatst voor de finale van het Nederlands kam pioenschap 5 tegen 5. Als ze de finale winnen op 9 mei, opnieuw in de Arena, verte genwoordigen ze Nederland op 1 juli bij het WK 5 tegen 5 in Zuid-Afrika. Racetalent gezocht in Middelburg Droom je van een Formule i-carrière? Zie je jezelf als de nieuwe Sebastian Vettel? De dromers krijgen dicht bij huis de kans hun droom te verwezenlijken tijdens Red Buil Kart Fight. Van april tot en met eind mei gaat Red Bull in alle provincies van Ne derland op zoek naar raceta lent. Op zaterdag 15 mei wordt gestreden in kartcen- trum Indoor Karting in Mid delburg. De snelste in de leef tijdscategorie boven én onder de 15 jaar kwalificeren zich voor de grote finalerace op Zandvoort op 6 juni. Van Hummel 'geeft' Rentree bekroond zege aan Van Dijk met jawoord Met dank aan Kenny van Hummel heeft Stefan van Dijk zaterdag de Arno Wallaard Memorial op zijn naam gebracht. De jury kwam er na bestude ring van de fmishfoto niet in Meerkerk. Aanvankelijk riep men Van Hummel tot win naar uit, maar nadat Van Dijk en Van Hummel samen de beelden nog eens goed had den bekeken, besloten ze geza menlijk dat de eerste een frac tie eerder de streep bereikt had. Van Hummel: „Ik hoef de ze ge niet als ik die niet ver diend heb." RUG Op 39-jarige leeftijd maak te Eddy Dijkman zater dag zijn rentree in het eerste van voetbalclub DFS. Drie mi nuten voor tijd, bij een kans loze 3-0-achterstand tegen AZW, mocht hij invallen. Daarmee won hij wel mooi een weddenschap van zijn vriendin Nadine. Als Eddy dit seizoen in het eerste elftal mi nuten zou pakken, trakteerde Nadine het eerste en tweede team op champagne. Eddy had echter iets anders in petto. Ten overstaan van al les en iedereen vroeg hij zijn vriendin na afloop op het veld ten huwelijk. Ze zei ja. 53 Glasgow Rangers is gisteren voor de 53e keer kampioen van Schotland geworden. De Rangers wonnen met 0-1 van Hi bernian en prolongeerden hiermee drie wedstrijden voor het einde van de competitie de titel. Kyle Lafferty maakte in Edin burgh het enige doelpunt voor de Rangers. Door de overwinning van de Rangers is de ploeg door de eeu wige rivaal Celtic niet meer te achterhalen. Celtic staat tweede, met elf punten achterstand op de kersverse landskampioen. Op 4 mei speelt Celtic nog thuis tegen de Rangers, maar die wedstrijd doet er dus niet meer toe. In de laatste tien jaar won Celtic vijf keer de titel. Glasgow Rangers won gisteren ook voor de vijfde maal in tien jaar. In totaal heeft Glasgow 53 titels, Celtic heeft er 42.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61