sport i 31 met wapenstilstand Oorwassing Bruse Boys Memorabel slotduel Zierikzee op zondag Kloetinge laat het aankomen op slotdag Laatste speeldag maandag 26 april 2010 Het programma van de laatste speeldag: Arnemuiden-Oostkapelle, Bruse Boys-Veere, Dauwendaele-Zaamslag, SSV65-Duiveland, Wieldrecht-WC68 en Zwaluwe-Serooskerke. Aanvang wedstrijden 14.30 uur. bleek zo gek nog niet. Waar Wield- recht moeite had om door de Oos- terlandse stellingen te geraken, was de eerste kans voor Duiveland meteen raak. Na zeventien minu ten stuurde Ronald Zwager met een strakke pass Wilmar van de Sande weg. Die zag Wield- recht-keeper Job Sas iets te ver voor zijn goal staan en schoot de bal op fraaie wijze tegen de tou wen. „Ik had de intentie om te scoren, maar je moet een beetje geluk heb ben dat die bal er op zo'n manier invalt," oordeelde Van de Sande, die en passant meldde volgend jaar nog een seizoen op en neer te willen pendelen tussen Ooster- land en Rotterdam. „Het is alleen jammer dat we, zoals wel vaker dit seizoen, maar zo kort van een voorsprong konden genieten." Vijf minuten na de openingstref fer zette John Bolle binnen het strafschopgebied zijn tackle te laat in, waarmee hij een van Wield- rechts gevaarlijkste mannen, Ralf Verschuren, afstopte. Scheidsrech ter Uitterhoeve kende terecht een penalty toe, die door Marco Vro lijk via de handen van Rene Zwart werd binnengeschoten. Toch ging Duiveland met een voor sprong de rust in. Ronald Zwager werd na een solo vanaf de midden lijn net binnen het strafschopge bied aangetikt en ook hier wees de scheidsrechter naar de stip. Zwa ger zelf benutte het buitenkansje: 2-1. Gesterkt door die voorsprong kwam Duiveland na rust goed uit de startblokken. Al na twee minu ten kreeg Robbert de Bruine een goede kans om Duivelands uit gangspositie nog comfortabeler te maken. Zijn schot zeilde echter ra kelings over. De Oosterlanders ble ven hun compacte spel spelen, maar konden niet voorkomen dat Wieldrecht halverwege de tweede helft uit een ingooi bij de eigen cornervlag, in luttele seconden het veld overstak en via een geplaatst schot van Verschuren langszij kwam. De wedstrijd kon nog alle kanten op, maar toen Wieldrecht-speler Aron de Keijzer vrij snel na de ge lijkmaker met twee keer geel van het veld moest, geloofden beide ploegen het wel. Rustig werd de bal minutenlang achterin rondge- tikt, eerst door Wieldrecht en even later door Duiveland. Enkele supporters van Wieldrecht lieten luid joelend weten dat zij een sa lonremise wel prima vonden. Duiveland-trainer Henk Schouten: „Over en weer op het veld zag je dat er gepraat werd. Ik kan er niet wakker van liggen, dit gebeurt overal. Als' een van beide teams vandaag had verloren, ben je met een weg. Dat risico wilden we in de slotfase allebei niet lopen." Door deze uitslag kan het voor Duiveland in de laatste competitie ronde nog alle kanten op. Schou ten besefte dat ook: „We staan met één been in de nacompetitie, maar we zullen volgende week vol aan de bak moeten om onze doelstel ling te halen." Duiveland-Wieldrecht 2-2 (2-1). 17. Wilmar van de Sande 1-0, 22. Marco Vrolijk 1-1 (strafschop), 31. Ronald Zwa ger 2-1 (strafschop), 69. Ralf Verschu ren 2-2. Scheidsrechter: J.H.A. Uitter hoeve ('s-Gravenpolder). Rode kaart (2x geel): 74. Aron de Keijzer (Wield recht). Gele kaart: Dave Quarton (Wieldrecht), John Bolle (Duiveland). Aantal toeschouwers: 140. door Tom Vennink MIDDELBURG - Na de 5-1-OOrwaS- sing bij Oostkapelle heeft Bruse Boys nog altijd één punt nodig om direct te promoveren naar de eer ste klasse. Dat moet het zaterdag op eigen veld tegen Veere zien te bemachtigen. Oostkapelle-Bruse Boys 5-1: Na een slordige beginfase zette Turgut Kizilarslan Oostkapelle op voor sprong. De ploeg van trainer Edwin Kriens (ex-Bru) liep verder uit toen Frank Dekker vlug daarna de tweede binnenschoot. Gerard Vogel gaf vlak voor rust het pu bliek nog zicht op een spannende tweede helft. Die hoop vervloog snel, want de Bruse ploeg kwam er na rust niet aan te pas. In korte tijd zette Arjen Pattenier het fraaie voetbal van Frank van de Helm (rechts) wordt uitbundig gefeliciteerd met zijn gelukki ge openingstreffer tegen Steenbergen. Later zou hij uit het veld worden ge stuurd. foto Ronald den Dekker door Rudy Boogert Oostkapelle om in twee doelpun ten. Frank Dekker maakte de vijf de treffer voor Oostkapelle. Serooskerke-SSV'65 2-3 (0-0). Frank Allaart 1-0, Souliman Abali 1-1, Pim Bruins 1-2, Mitchel van Belzen (straf schop) 1-3, Arno Melaard 2-3. Veere-FC Dauwendaele 3-6 (2-2). Jas per Leuvelink 0-1, Giovanni Wattel 1-1, Jasper Leuvelink 1-2, Silvion Uranie 2-2, Joran Moes 2-3, Jasper Leuvelink 2-4, Davy Ernest 2-5, Jaap de Kroo 2-6, Ronnie Louwerse 3-6. WC'68-Arnemuiden 2-2 (1-1). Rick Baay 1-0, Yannick Schaier 1-1, Danny Withagen 2-1, Yannick Schaier 2-2. Zaamslag-Zwaluwe 5-0 (1-0). Peter Dieleman 1-0, Marvin van der Staal 2-0, Jordy Bakker 3-0, Peter Dieleman 4-0, Vinzenz Jansen 5-0. Bijzonderheden: Zaamslag-doelman Bart Corstanje hield voor de zesde keer op rij de nul. ZIERIKZEE - De kans op de nacom petitie blijft aanwezig, maar nor maal gesproken heeft het eerste van Zierikzee gisteren zijn laatste thuiswedstrijd in het zondagvoet bal gespeeld. Het werd een memo rabel duel met veel doelpunten en een flinke vechtpartij. Het slotduel met Steenbergen eindigde uitein delijk in een 3-3-gelijkspel. Tien minuten voor tijd sloeg de vlam in de pan. Zierikzee leidde met 3-2 toen Ingmar Quist door brak. Met een rake trap velde Steenbergen-speler Mike Colsters hem. Zierikzee-speler Frank van de Helm ging verhaal halen en ver volgens vlogen beide elftallen el kaar in de haren. Colsters en Van de Helm werden uiteindelijk met rood uit het veld gestuurd. Het leed voor Zierikzee was nog niet geleden. Het leek zijn uit zwaaiwedstrijd winnend af te slui ten, maar vér in blessuretijd leidde een inschattingsfout van doelman Stefan Smalheer alsnog de gelijk maker in. „We hadden recht op de overwinning", vond Zierikzee-trai- ner Marco Groeneveld. In de eerste helft was Zierikzee door een kolderiek doelpunt op voorsprong gekomen. Na een half uur flipperde de bal voor het doel van Steenbergen en caramboleer de pardoes via de hiel van Frank van de Helm in het doel: 1-0. Vijf minuten na rust keek Zierikzee echter tegen een 2-1-achterstand- aan. Een vermeende buitenspel goal betekende 1-1 en defensief misverstand betekende 1-2. Halverwege de tweede helft zorg de opnieuw Van de Helm ervoor dat het evenwicht weer hersteld werd. Op aangeven van aanvoer der Ben Verwest - die na afloop tot speler van het jaar werd uitge roepen - lobde Van de Helm de 2-2 binnen. Een kwartier voor tijd passeerde Ingmar Quist de doel man en maakte 3-2. De drie pun ten waren Zierikzee niet gegund. Komende zondag sluit Zierikzee het zondagbestaan af met een be zoek aan HW'24. Als Zierikzee BSC op de ranglijst nog inhaalt en Halsteren de periodetitel pakt, kan de Schouwse club zomaar nog de nacompetitie ingaan. Aardenburg werd kampioen in de derde klasse. De club won met 3-2 van BSC, terwijl concurrent Halste ren verloor bij SC Gastel (2-0). door Rudy Boogert KLOETINGE - Nog steeds leeft Kloe tinge in onzekerheid over de toe komst. Wordt het directe promo tie, nacompetitie of misschien zelfs twee nacompetities? De Beve- landse eersteklasser had het zich zelf zoveel makkelijker kunnen ma ken als het zaterdag een punt had gepakt tegen Rijsoord. Maar op nieuw verloor Kloetinge een top per: 1-2. Met medewerking van Nieuw-Lek- kerland had Kloetinge de klus al op paasmaandag kunnen klaren. Dat lukte niet. Twee weken gele den tegen WGZ volstond een punt, maar ook dat lukte niet. En zaterdag was opnieuw een punt ge noeg, maar wéér lukte het niet. „Nu hebben we nog één kans", al dus aanvoerder Niels Kole. Op de slotdag heeft Kloetinge te gen kampioen Heerjansdam nog steeds een punt nodig. Bij verlies promoveert de club toch als er bij het duel Rijsoord-WGZ een win naar komt. Eindigt dat duel in een gelijkspel en wint Nieuw-Lekker- land, dan speelt Kloetinge een drie kamp met Rijsoord en WGZ voor twee promotieplaatsen. De verlie zer duikt de volgende nacompeti tie in. Dat het zo ver heeft moeten komen... Na acht zeges vanaf de start werd gekscherend gezegd dat Kloetinge vóór de winterstop al promotie zou afdwingen. Nu komt alles op de laatste speeldag aan. „Het grootste verschil is dat we nu minder voetballen", aldus Kole. „De tegenstanders weten waar ons gevaar zit en spelen daar béter op in." Al maanden hapert de motor. Etiënne Mallie is hopeloos uit vorm, Mervin Niemantsverdriet is Mervin Niemantsverdriet (rechts) gaat het duel aan met een verdediger van Rijsoord. foto WiSBem Mieras het kwijt, de communicerende va ten Corné Schilperoort en Teun Rentmeester communiceren niet meer op het middenveld. „Dat is ook vorm", verdedigde Kole. „On verklaarbaar. We weten allemaal dat we beter kunnen, maar het komt er niet uit." Kloetinge maak te de bedoelingen zaterdag meteen duidelijk. Binnen twaalf tellen na de aftrap stond Niemantsverdriet oog in oog met de Rijsoord-doel- man na een vlotte aanval via Schil peroort en Kole. De keeper redde met zijn benen. Halverwege de eer ste helft scoorde Rijsoord plots twee keer binnen twee minuten. De eerste nadat doelman Jaco van der Schee een schot uit een afgesla gen corner niet onder controle kreeg en de tweede na lankmoe dig ingrijpen bij een indraaiende vrije trap. „Weer twee goals uit standaardsituaties", sipte Kole. „In de uitwedstrijd (4-0-verlies) kwa men drie van vier doelpunten daar ook al uit." Die twee tikken kwam Kloetinge niet meer te boven. De goede wil was er, maar de stootkracht ont brak. Slechts uit vrije trappen en corners kon Kloetinge gevaar stich ten. Een kwartier voor tijd zorgde Daan Esser uit de kluts na een schot van invaller Mark Schuit voor de aansluiting, maar dicht bij de gelijkmaker kwam Kloetinge ei genlijk nooit. Kloetinge-Rijsoord 1-2 (0-2). 19. Ray mond Smit 0-1, 21. Casper Gerritse 0-2, 73. Daan Esser 1-2. Scheidsrech ter: C. Pijpers (Breda). Gele kaart: Mer vin Niemantsverdriet, Teun Rentmees ter (Kloetinge), Remco Koremans, Vin cent Kroon (Rijsoord). Aantal toeschou wers: 500.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 57