Duiveland gokt op slotdag 301 sport 1 RCS en Vlissingen kunnen zich nu al richten op de nacompetitie Alleen overwinning kan Goes helpen Duiveland en Wieldrecht nemen in het slotkwartier genoegen met een punt (2-2). Beide clubs moeten op de slotdag hun na- competitieticket zekerstellen. Eén doemscenario voor Duiveland maandag 26 april 2010 DUIVELAND-WIELDRECHT Duiveland heeft slechts drie van zijn negen overwinningen dit sei zoen op eigen veld behaald. Duiveland is na zaterdag definitief uitgeschakeld voor een plaats bij de eerste drie in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. Die klasse ring is goed voor directe promotie. De Oosterlanders hebben plaatsing voor de nacompetitie in eigen hand. Vier scenario's zijn gunstig voor Duiveland, ééntje ongunstig. Gunstige scenario's Bij een overwinning op de slotdag tegen SSV'65, dat nog een kans op directe promotie heeft, is Duive land zeker van de nacompetitie. Bij een gelijkspel of een nederlaag worden de resultaten van de con currenten doorslaggevend. Als Duiveland verliest of gelijk speelt en Bruse Boys wint wint van nummer laatst Veere, dan wordt de Bruse ploeg winnaar van de der de periode en speelt Duiveland na competitie. Als Duiveland verliest of gelijk speelt en Oostkapelle pakt de der de periode (de ploeg van trainer Edwin Kriens heeft één punt min der dan Brusé Boys), is Duiveland ook zeker van nacompetitie. Oost kapelle mag door zijn elfde of twaalfde plaats immers niet deelne men aan de nacompetitie. Dat tick et gaat naar het hoogst eindigende team in de eindstand dat niet pro moveert en geen periode heeft. Daar zit Duiveland sowieso bij. Als Duiveland verliest of gelijk speelt en SSV'65 pakt de derde pe riode, dan nemen de Oosterlan ders een periodetitel over en spe len ze nacompetitie. Doemscenario Als Duiveland verliest of gelijk speelt en Arnemuiden pakt de der de periode (dan moeten ook Bruse Boys en Oostkapelle verliezen), dan gaan de nummers vier en vijf naar de nacompetitie en niet de nummer zes en dat is in dat geval Duiveland. door Oscar Fonteine de laatste wedstrijd van het sei- De vraag of het verstandig was blijft daarom nog onbeantwoord. zoen bij SSV'65 winnend afsluit, is van Duiveland om een kwartier OOSTERLAND - Duiveland heeft het het zeker van het toetje. Bij ieder voor tijd bij een 2-2-stand én te- Duiveland begon met een opval- ticket voor de nacompetitie nog ander resultaat zijn de Oosterlan- gen tien man een 'dealtje' te slui- lend verdedigende tactiek aan de binnen handbereik. Als de ploeg ders afhankelijk van andere clubs, ten met tegenstander Wieldrecht, wedstrijd, maar dat strijdplan Duiveland (gele shirts) en Wieldrecht hadden beide vrede met het onderlinge 2-2-gelijkspel. foto Ronald den Dekker iSKSegssBaaasaBsasaammasiaissaaBBassBS&eBSSSSSS^ses^s^ss^B^^^^ OOST-SOUBURG - RCS en VC Vlis singen maken nog altijd kans op promotie naar de hoofdklasse van het zondagvoetbal. Beide clubs plaatsten zich gisteren voor de na competitie, die over twee weken begint. RCS hield in eigen huis Best Vooruit op een o-o-gelijkspel, terwijl Vlissingen met 3-0 won bij het al gedegradeerde Unitas'30. RCS-Best Vooruit 0-0: RCS open de goed en kreeg in de eerste vijf minuten twee opgelegde kansen, maar Lorenzo de Groot en Khalid El Hatach kregen de bal niet in het doel. Na de pauze was Joey van de Zweep nog dicht bij de 1-0, maar de bal ging net over het doel. RCS moest het gisteren stellen zonder Dennis en Gérard de Nooijer, Al- win van Ham (allen geschorst), André Siereveld en Len Eversdijk (beiden geblesseerd). Bij RCS viel in de tweede helft B-junior Luuk Eversdijk nog in. „We halen voor de zoveelste keer de nacompetitie met RCS", klonk het trots uit de mond van trainer Michel Leon- hart. De tegenstander van RCS in de promotiestrijd wordt Groene Ster uit Heerlerheide. Unitas'30-VC Vlissingen 0-3: VC Vlissingen kon zich bij rust de luxe permitteren om Randy de Dreu en Björn Langeveld te ver vangen. Na 45 minuten stond de Walcherse eersteklasser al met 0-3 voor. Beide spelers komen terug van een blessure en zijn hard no dig voor het halvefinaleduel voor de beker met Kloetinge en de na competitie. Daarvoor plaatste Vlis singen zich gisteren definitief De ploeg had in Etten-Leur nog wat goed te maken tegen het in middels gedegradeerde Unitas'30. Op eigen veld speelde Vlissingen immers ternauwernood gelijk. Nu was het pleit al bij rust beslecht. „We hebben niet goed gespeeld, maar ook weinig weggegeven", vond trainer Ruud Pennings. „We hebben gedaan wat we moesten doen" Een hoofdrol was weggelegd voor spits Sinan Coban. Na een kwar tier spelen scoorde de Terneuze- naar de 0-1 en niet veel later zorg de hij ervoor dat Rüstem Sen de 0-2 kon binnenschieten. Vijf minu ten voor rust scoorde Coban ook de 0-3. Na de pauze ging het tem po omlaag. Vlissingen schiep zich nog wel enkele kansen maar die werden niet benut. Zondag sluit Vlissingen de compe titie af tegen het gepromoveerde IFC. „Die wedstrijd moeten we se rieus benaderen", vindt Pennings. „We zijn weer bezig aan een goe de reeks. We moeten onze scherp te behouden." MIDDELBURG - Tweedeklasser Goes verzuimde om in de uitwedstrijd tegen Haarsteeg te profiteren van het puntenverlies van de voor naamste concurrenten in de titel en promotiestrijd. De ploeg van trainer Kees van der Sluis verloor in Vlijmen met 1-2 en zakte hier door naar de derde plaats op de ranglijst. Na de snelle openingstreffer van Jorg van Oyen (1-0) in.de elfde mi nuut kwam Goes al snel weer op gelijke hoogte via Robin de Pagter: 1-1. De ploegen waren voor rust aan elkaar gewaagd, maar toch werd het na 25 minuten 2-1 toen Jorg van Oyen zich knap vrij draai de en de bal inschoot. Goes begon sterk aan de tweede helft, maar verloor in de 50e mi nuut Lunven Vermeer al na een ro de kaart. Het lukte de Zeeuwen niet meer om in deze ondertalsi- tuatie de wedstrijd naar zich toe te trekken. Volgende week speelt Goes thuis tegen RKDVC, terwijl koploper Jeka op bejzoek gaat bij EBOH, de nieuwe nummer twee op de ranglijst. Een Goese over winning is noodzakelijk om kans te hebben op één van de twee di recte promotieplaatsen. Klassegenoot Terneuzen heeft de kansen op de nacompetitie niet meer in eigen hand na de 3-3 giste ren bij koploper Jeka. de Zeeuws-Vlaamse club mag alleen aantreden in de nacompetitie als de nummer drie uit de eindstand de beslissingswedstrijd tegen de nummer drie uit de tweede klasse F winnend afsluit. Jeka-Terneuzen 3-3 (2-1). 32. Domini que Verlinde 0-1, 40. Ricardo Homan 1-1, 42. Igor Coossens 2-1, 53. Roel Al- berti 2-2, 65. Fabian Wilson 2-3, 80. Ri cardo Homan 3-3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 56