zeeland 115 Poortjes taboe is nu hobby van Renault-4-fan viertjesin YMCA mini-instuif 111 1 j r Acht miljoen 1 32 jaar tijd Tweewielers als nostalgische blikvangers Tijdgenoot Simpel ->r maandag 26 april 2010 Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuid-West Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst zierikzee - De YMCA-Zierikzee houdt woensdag 28 april weer een mini-instuif voor kinderen van 4 tot 6 jaar. De instuif wordt gehou den in gebouw De Driehoek aan het Kerkhof Zuidzijde in Zierik zee. Wie meer wil weten kan bel len met Wilna Bazen: 0111-412921. middelburg - Op Koninginnedag worden geen veiligheidspoortjes in Middelburg en Wemeldinge ge zet om bezoekers te controleren. Overheden, politie en justitie in Zeeland vinden dat te ver gaan. De Zeeuwse autoriteiten gaan daar mee in tegen de aanbeveling van het Instituut voor Veiligheids- en Crisismanagement COT. Die had ervoor gepleit om tijdens Konin ginnedag in de centra van Middel burg en Wemeldinge veiligheids poortjes te plaatsen. Volgens burge meester Koos Schouwenaar vindt de driehoek dat een te vergaande maatregel die niet past bij het fees telijk karakter van die dag. s Ceen R4tje, maar een tijdgenoot: de Citroën Mehari. Het van een kunststof carosserie voorziene wagentje zag in 1968 het levenslicht. In Nederland zijn er niet meer dan 1500 van verkocht. Er zijn er nog ongeveer 400 van over volgens de Mehari Club Nederland. ragehouder niet om. Hoort bij een Renault-4. „Als je al die gebruiks sporen wegrestaureert haal je een beetje het leven uit zo'n autootje vind ik." Zijn eigen trouwe R4tje - een doorleefd exemplaar uit 1966 - is er nog een met drie versnellin gen en een Spartaans dashboard. Krassen zijn door de vorige eige naar 'weggewerkt' met verfin net niet de juiste kleur grijs. Lucardie zit er niet mee. Qua rij eigenschap pen, sturen en remmen kan een R4 volgens hem nog prima mee in het hedendaagse verkeer. „Ik haal er 120 kilometer per uur mee en dat is toch niet verkeerd voor een motortje van 845 cc." Lucardie mag dan gestopt zijn met reparatie en onderhoud van klas siekers, erin rijden blijft hij doen en ook wil hij anderen stimuleren dat voorbeeld te volgen. „Ik wil hier graag ritten met klassiekers op touw gaan zetten." De keuze voor Oosterland als nieuwe woon stee was voor Lucardie een heel bewuste. „Het stadse leven in Maassluis was leuk, maar ik was het gewoon zat op gegeven mo ment. Daarom heb ik nu gekozen voor de rust van Oosterland." Hij was bedoeld als concurrent van de Citroën 2cv ofwel de Lelijke Eend en het werd de meest succesvolle Franse auto: de Renault vier. Ondanks de lange productietijd - het model is 32 jaar achtereen geproduceerd - werd er weinig veranderd aan het uiterlijk van de 4. In 1986 werd de ver chroomde 'harp'gril vervangen door een breder aluminium exem plaar. Veranderingen aan het plaat werk zijn er nauwelijks geweest. Her viertje is altijd een heel een voudige auto gebleven. Er werd weinig moeite gedaan om de auto - qua uitrusting - wat minder Spartaans te maken. Kenmerkend zijn de schuiframen, de grote ach terklep en de schakelpook die niet uit de bodem oprijst maar uit het dashboard steekt. Er zijn meer dan 8 miljoen viertjes gemaakt. De laat ste 1000 vormden de Bye-bye se rie. Alleen in Frankrijk verkocht. south de hobby-objecten van Lucardie (rechtsvoor): R4tjes. De techniek van een Renault 4 is simpel. Viercilinderlijnmotor van 845 cc, één carburateur. Een R4tje weegt 630 kilo. Hij werd ook in een bestelwagenvariant uitgebracht met als bijzonder detail de verwijderbare dakklep boven de achterdeur. De winkel aan de Sint Joost- dijk in Oosterland ademt nostalgie. In de verkoopruimte van Gordini goes south staan als blikvanger klassieke brommers, waaronder het roemruchte Puchje met het hoge stuur en een vroege Honda-brommer. Ander pronkstuk is een in origine le staat verkerende Vespa-scooter. Geheel in Lucardie-stijl ongerestau- reerd maar wel in rijdende staat. En compleet met bijpassende pot- helm. En verder: oude en nieuwe modelautootjes in verschillende af metingen, boeken, elpees, ouder wetse radio's en nog veel meer nieuwe en gebruikte spullen. Zater dag hield Lucardie open huis in zijn nieuwe nering. Maassluizers en Renault-4-liefhebbers kwamen een kijkje nemen in het pand, eer der het onderkomen van garage Van der Have. Puzzel ouderwets gezellig mee en maak deze week kans op een een handige tafelbarbecue! Kijk snel op www.lekkerpuzzelen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 53