Ambitie en budget rekenkamer omlaag Wat werk was, M 141 zeeland Cantates Bach in kerk Dirksland Kerkwerfse wil glijbaan en kabelbaan terug Vol Broguni voor Ürainbox Neuzen aan waterkant van de Oosterscheide Deltaband Nederlands kampioen divisie twee Toen hij in 1961 op de markt kwam zagen velen de R4 als stationcar. Achteraf gezien is het eerder de eerste hatchback. maandag 26 april 2010 EVALUATIE Afstand met ambtelijke organisatie te groot door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Het budget van de re kenkamercommissie gaat met 20.000 euro per jaar omlaag en het ambitieniveau van het onderzoeks orgaan wordt beperkt. En omdat het geen aantoonbare meerwaarde op zou leveren stelt het Schouwse college de gemeenteraad voor een streep te zetten onder de samen werking met Tholen voor wat be treft de rekenkamercommissie. De rekenkamercommissie werd in 2005 ingesteld om de toezichthou dende rol van de gemeenteraad ten opzichte van het college te ver sterken. De rekenkamercommissie onderzoekt de uitvoering van het beleid en de besteding van het (ge meenschapsgeld. Over het func tioneren van de rekenkamercom missie, zo blijkt uit een evaluatie, lopen de meningen uiteen. Een meerderheid van de raadsleden is tevreden, maar het college van B 8e. W van Tholen en de ambtelijke organisatie van Schouwen-Duive- land zijn minder te spreken over de rekenkamer. Zij zien geen toegevoegde waarde in het bestaan en functioneren van de rekenkamer. Volgens de evaluatie zou sprake zijn van een te grote afstand tussen de rekenka mercommissie en de ambtelijke or ganisatie. Onafhankelijkheid dreigt om te slaan in afstandelijk heid. Een reëel zorgpunt, vindt ook de rekenkamer. Die zoekt de oplossing in een in tensiever contact tussen rekenka mer en gemeente. De rekenkamer doet de suggestie om een ambte naar een deel van de tijd voor de ZIERIKZEE - Ze mogen dan een dagje ouder zijn dan in de gloriedagen: Brainbox rockt nog steeds. Een vol Brogum genoot zaterdag van Brain- box-krakers als Down Man, Dark Rose, Summertime, Cruel Train en Sea of Delight. 'Best of show' heeft de 2010 tour van de band als titel meegekre gen en dat klopt helemaal. foto Ronald den Dekker BURGHSLUIS Tijdens de Week van de Zee is er van alles te doen op en aan het wa ter. Activiteitencentrum voor Na tuur en Milieu Ecoscope verzorgt zaterdag 1 mei de laagwaterexcur- sie 'Neuzen aan de Oosterscheide'. Bij laag water gaan de excursiegan- gers de dijk bij Burghsluis afstrui nen op zoek naar krabbetjes, ane monen en ander zeeleven. De moeite waard volgens Ecoscope. De dijken rond de Oosterscheide vormen samen een enorme kunst matige rotskust onder water. Een ervaren IVN-gids vertelt er over tij dens de excursie. Aanvang 10 uur. Vertrek vanaf p-plaats Burghsluis. VLISSINGEN De Jeugd-Deltaband uit Vlissingen is Nederlands kampioen geworden in de tweede divisie voor marche rende blaasorkesten. Het concours vond zaterdag plaats in Barneveld. Het opleidingsorkest voor de Deltaband behaalde 82,78 punten. Het was de laatste keer dat tam- bour-maïtre Michel Broers de lei ding in handen had. Instructeur Peter de Punder was verantwoorde lijk voor de exercitie. De Jeugd-Deltaband bereidt zich nu voor op deelname aan het Natio naal Jeugdfestival. Dat vindt op 5 juni plaats in Vlissingen. Pinksterweekend 21 t/m 24 mei 2010 reserveren: 0900 33 000 33 A, www.theaterverkoopzeeland.nl jbkpjsi illIJlllN MEEST GELEZEN 1. Bru ziet niets in uitkijkpunt 2. Kerkwerfse wil glijbaan terug 3. Mini-prinsessen stelen de show EN VERDER Bioscoop, theater, tentoonstelling, concert, op stap - het complete uit- gaansoverzicht op www.pzc.nl/uit TIPS: schouwen-duiveland@pzc.nl HATCHBACK rekenkamer te laten werken. Daar bij wordt meteen aangetekend dat de gemeente geen te grote invloed op het onderzoeksprogramma van de rekenkamer mag hebben. „Een meer intensief contact is gewenst, maar wel op het juiste moment en met de juiste verwachtingen", al dus de rekenkamer in een reactie op de evaluatie. Tot precies duidelijk is wat de rol van de rekenkamer is willen burge meester en wethouders van Schou- wen-Duiveland het ambitieniveau van de rekenkamer wat temperen en het budget verlagen. Het voorstel staat op de agenda van de vergadering van de commis sie Samenleving en Bestuur van donderdag 6 mei. De vergadering wordt gehouden in de Burgerzaal van het gemeentehuis. Aanvang 19.30 uur. DIRKSLAND - Ensemble Figuralis verzorgt zaterdag 1 mei een canta teconcert in de hervormde kerk in Dirksland. Ensemble Figuralis zingt in een samenstelling van vier solisten, begeleid door een groep van professionele barokmusici. Het is het eerste concert in een se rie waarin met kleine ensembles gewerkt wordt. Dirigent is Sietse van Wijgerden. Op het programma zaterdag staan vier cantates van Bach: Nach dir herrm verlanget mich, Ich steh met einem Fuss im Grabe, Der Friede sei mit mir en Jesus nahm ich zu sich die Zwölfe. Solisten zijn Corry Wiegel (so praan), Marja de Waard (alt), Paul Kieviet (tenor) en Arjan Grooten- boer (bas) .Het concert zaterdag in de kerk in Dirksland begint om 20.00 uur. door Piet Kleemans eestal is het omge keerd en maken men sen van hun hobby hun werk. Oud-gara gehouder Anne Lucardie uit Maas sluis heeft van zijn werk nu zijn hobby gemaakt. Lucardie's Garage Gordini, gespecialiseerd in onder houd en reparatie van klassieke au tomobielen in het algemeen en Renault 4-tjes in het bijzonder is niet meer. Maassluis is verruild voor Ooster- land en Lucardie drijft nu onder de naam 'Gordini going south' een winkel in modelauto's, allerhande automobilia, muziekverwante arti kelen en uiteenlopende nieuwe en gebruikte zaken. De overgang van garage naar win kel heeft de liefde van Lucardie voor de Renault 4 niet gedoofd. In tegendeel. Het hoekige Franse wa gentje blijft voor hem het school voorbeeld van simpele maar doel treffende techniek. „Het is perso nenauto en bestelwagen ineen. En het grappige is dat je nu allerlei Ja panse autootjes ziet volgens het zelfde concept. Maar de Renault vier was de eerste." Een Renault 4 is een zeer prak tisch gebruiksvoertuig. Achterklep open, bank eruit en je hebt een zee van ruimte. Lucardie: „Ik heb ze ook nooit gerestaureerd, maar vooral rijdende gehouden." Zij die onverhoopt met een R4 strandden langs de weg konden vaak na tele fonisch consult verder. Lucardie: „Een Renault 4 is echt heel betrouwbaar. Mechanisch zijn zc ijzersterk. Niet kapot tc krijgen. Ik heb er zelf ééntje uit 1966. Dar ding heeft. 20 jaar ongebruikt in een schuur in Frankrijk gest.ian. Ik had hem zó weer aan de praat cn ik gebruik hem nog steeds. Dat zie je trouwens bij de meeste Renault-4-be7.itters. Dat zijn door gaans heel praktisch ingestelde mensen die dagelijks in hun ou- wetje rijden en niet wakker liggen van een deukje of krasje. Pi m pen? Dat zie je eigenlijk nauwelijks bij Renault-4-rijders. Gelukkig, zeg ik. Ik heb ze liefst zo origineel moge lijk." Roest was en is - in ieder ge val in het vochtige Nederland - dé grote vijand van het viertje. Lucar die: „Soms zijn ze gewoon echt niet meer te redden." Een beetje roest, daar maalt de voormalig ga- Op het plein achter Gordini goes Mee r regionieuws op www.pzc.r il/schouwen-duivel and 1 KERKWERVE - Anneloes Berrevoets uit Kerkwerve wil weer een vol waardige speelplaats in het dorp. Al enkele maanden moet de speel tuin in het dorp het doen zonder glijbaan en kabelbaan. Van de gemeente kreeg ze septem ber vorig jaar te horen dat in ieder geval de glijbaan in december van dat jaar teruggeplaatst zou wor den. Dat gebeurde echter niet. Tot verdriet van Berrevoets die zegt het erg jammer te vinden dat het zo lang duurt eer genoemde toe stellen weer op hun plek gezet worden. In een brief aan de ge meenteraad vraagt de Kerkwerfse aandacht voor de kwestie. „Ik vind het raar dat er toestellen erg lang uit een speeltuin verdwijnen. Ze ker nu het voorjaar begonnen is. De kinderen gaan weer buitenspe len in een speeltuin waar van alles ontbreekt. Waarom wordt niet in het winterseizoen bekeken of er toestellen besteld moeten worden zodat in april de speeltuin met alle toestellen weer toegankelijk is voor de kinderen. Voordat de toe stellen dit jaar geplaatst zijn, is het misschien weel juni." De brief van Berrevoets prijkt op de lijst van ingekomen stukken van de gemeenteraadsvergadering. De gemeente moet zich nog over de brief buigen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 52