Zweethandjes en zweetvoetjes sport39 Hockeysters van Vlissingen houden koploper DES op een 3-3-gelijkspel Joëlle Dhanis slaat haar slag op evenwichtsbalk FINALE NK TURNEN Marie Hoek behaalt vijfde plaats in derde divisie Warm weer speelt atleten parten Mountainbikers rijden in de prijzen Bastiaansen wint judotoernooi maandag 26 april 2010 door Peter van Kouteren TERNEUZEN - Met een vijfde plaats als beste klassering voor de jonge Marie Hoek slóten de turnsters van EMM zaterdag voor eigen pu bliek de finale van het Nederlands kampioenschap in de derde divisie af. Lisa den Dekker eindigde als ze ventiende in een veld van 32 deel nemers. Marie Hoek en Lisa den Dekker van EMM behoorden in Terneu- zen tot een select gezelschap van 32 meisjes, dat voor veel publiek om de nationale titel in de derde divisie streed. De pupillen van Mi riam Dhanis slaagden er niet in om in de voetsporen van Joëlle Dhanis te treden, die twee jaar ach ter elkaar (vierde divisie en derde divisie) Nederlands kampioen werd. Toch blikte de trainster van de Ter- neuzense A-selectie tevreden te rug op de prestatie van beide meis jes. „Marie (negen jaar) heeft het heel goed gedaan", vond ze. „Lisa (10) ook, maar heeft een paar klei ne foutjes gemaakt. Zenuwen hè", verklaarde ze. „Tijdens de training mag je er eens af springen, maar in de wedstrijd kun je je niks per mitteren. Als je hier even wiebelt op de balk, kost dat een half punt. Een val kost een vol punt. Dan ben je uitgeschakeld voor het po dium. Natuurlijk merk je dat ze ze nuwachtig zijn. Zweethandjes, zweetvoetjes, bij Lisa vooral. Ma rie is helemaal in zichzelf gekeerd. Joëlle is een wedstrijdkind en sluit zich helemaal af Ze kan op de trai ning wel eens een steekje laten val len, maar in de wedstrijd net iets extra's brengen." De meisjes van de Terneuzense A-selectie trainen 'zes uur in de week in de eigen kleine gymzaal om zich de verplichte oefenstof ei gen te maken. „Daarnaast probe ren we twee keer in de maand naar de turnhal van Sint-Gil lis-Waas te gaan. Daar is een vier kante vloer die net zo groot is als tijdens een wedstrijd. Als je alleen Marika Padmos Marika Padmos van turnvereniging Delta Sport kwalificeerde zich voor de finale van de NK in Almelo. Pad mos turnde in Terneuzen haar bes te wedstrijd van dit seizoen op de meerkamp. Ze eindigde als vijfde Op de vloeroefening begon ze met 12.2 punten. Bij de sprongoefening behaalde ze 11.5 en de brugoefe- ning werd beloond met 10.9. Als slot liet Padmos uit Brouwershaven haar oefening op de balk zien met een score van 12.1, goed voor een eerste plaats op dat onderdeel. maar op een tumblingbaantje traint, kun je in de wedstrijd hele maal de weg kwijt raken. Boven dien hebben ze in België ook een valkuil, waardoor je moeilijkere sprongen kunt aanleren. Als ze dan vallen, klappen ze niet zo h^rd op de mat, maar wordt de val opgevangen in de kuil." Marie Hoek, Lisa den Dekker en Joëlle Dhanis werkten de voorbije weken aan de hand van de train ster naar de wedstrijd in Terneu zen toe. Miriam Dhanis: „Ander half uur in de week hebben ze met zijn drieën de oefenstof nog eens doorgenomen. Op de vloer ging het om een voorgeschreven oefening, acrobatisch en gymnas tisch, afgewisseld met dans-en bal letachtige oefeningen. Op de balk waren bijvoorbeeld een radslag en spagaatsprongen verplicht. Van de derde divisie naar de tweede divi sie is het best wel een flinke stap. Dan moeten de opzwaaien hoger, wordt er een flikflak extra ge vraagd en wordt er een streksalto in plaats van een gewone salto ver wacht. Maar als ze eraan toe zijn, is het voor elke turnster een uitda ging om op een hoger niveau aan de slag te gaan." Marie Hoek in actie tijdens haar oe fening op de evenwichtsbalk. foto Peter Nicolai door Peter Snelders HULST - Het vrouwenteam van Vlis singen zorgde voor een grote ver rassing in de derde klasse van de hockeycompetitie. He speelde met 3-3 gelijk bij koploper DES. Een klasse hoger klom Rapide door winst op Dordrecht naar de vijfde plaats. Mannen derde klasse. Rapide-Zevenbergen 3-1: In een gelijkopgaande eerste helft kwam de thuisploeg na twintig minuten op achterstand. Nauwelijks een mi nuut later scoorde Egbert de Bak ker de 1-1. In de tweede helft was Rapide meer in balbezit en dwong ook meer gevaar af. Uit de re bound van een schot van Joep Smits liet Jelle Inghels 2-1 noteren. Diezelfde Joep Smits besliste vijf minuten voor het einde het duel. Vierde klasse. Vlissingen-Olympia 2-3: Olym- pia speelde heel gedisciplineerd en had vrijwel de gehele wedstrijd de controle in handen. Alleen in de laatste drie minuten werd het nog even spannend toen Vlissingen via Boudewijn Jagers op 2-3 kwam. Daarvoor had Olympia de betere kansen gekregen. Het nam de lei ding via een individuele actie van Ingvar Neve. Dezelfde speler liet nog voor de rust 0-2 aantekenen na voorbereidend werk van Floris Groeneveld. Een kwartier na de hervatting deed Vlissingen iets te rug via een treffer van Job van Kooten. Tien minuten voor het einde verruimde Gijs Schueler de marge opnieuw door uit een straf- corner 1-3 te scoren. Lieke Alberti (rechts) in de aanval tegen Dordrecht. foto Peter Nicolai Vrouwen tweede klasse. Rapide-Dordrecht 2-1: Rapide nam na twintig minuten de lei ding. Bij een uitval scoorde Kelly van Haperen. Die voorsprong duurde slechts drie minuten. Son- ja Matena (strafcorner) bezorgde Rapide de zege. Derde klasse. DES-Vlissingen 3-3: Het niet ge heel complete Vlissingen werkte in de tweede helft keihard en kwam knap terug tot 2-2. Op aan geven van Iris Koole scoorde Fre- derique van Amersfoort na een kwartier de aansluitingstreffer. Tien minuten later liet zij uit de re bound ook 2-2 aantekenen. Vlissin gen leek toch nog met lege han den huiswaarts te moeten keren toen DES vijf minuten voor het einde op 3-2 kwam. Een alles of niets offensief resulteerde een mi nuut voor tijd in de gelijkmaker van verdedigster Daniëlle Sturm. Vierde klasse. Oudenbosch-Olympia 6-3: Een goede start leverde Olympia al na vier minuten een voorsprong op. Na voorbereidend werk van Mar- loes Adriaansen liet Fransziska van Dalen 0-1 noteren. Door veelal per soonlijke fouten kon de thuisploeg die achterstand ombuigen naar 3-1. Op slag van rust werd een schot van Leonie Agten in laatste instan tie nog beroerd door Fransziska van Dalen. Die 3-2 bood nog enig perspectief Die illusie werd na de hervatting snel de grond ingeboord doordat de thuisploeg binnen kort tijdsbe stek uitliep naar 5-2. Pas bij de stand 6-2 bepaalde Leonie Agten de eindstand op 6-3. door Peter van Kouteren TERNEUZEN - Joëlle Dhanis eindig de gisteren bij de 'pupillen 2' als eerste in de halve finale van de tweede divisie turnen. De Terneuzense sloeg haar slag op de balk. Dhanis werd derde op de vloer, vierde op de brug en zesde met de sprong. Suzanne Vrieze- kolk (Turnschool Zeeland) werd 25e. Nadeche Tuankotta (MTV Middelburg) eindigde als derde in de categorie 'instap'. Bij de junio ren eindigde Marika Padmos (Del ta Sport) op een gedeelde vijfde plaats. Beiden plaatsten zich voor de landelijke finale. Lorindy van Roo (Turnschool 21e) miste een fi naleplaats. De senioren Leandra Joosse (30e) en Evi Vogel (32e) van MTV werden uitgeschakeld. ANTWERPEN - Het warme weer speelde de meeste Zeeuwse atleten parten tijdens de marathon van Antwerpen. Alleen Gilles Ge- schiere uit Meliskerke (3.23) en In- grid Koene uit Yerseke (3.43) verbe terden hun persoonlijke records. HAVELTE De mountainbikevereniging X-tre- me uit Goes behaalde tijdens de vierde wedstrijd voor de landelijke jeugdcompetitie in Havelte zeven podiumplaatsen. Bij de meisjes werd Emma Verloop (Wissenker- ke) eerste, terwijl Milan Vader (Middelburg) bij de jongens van start tot finish heerste. De andere erepalatsen gingen naar Aimee Schoe (3e plaats) Didi de Vries (3e), Lindy van Anrooy (3e), Tim van Dij- ke (2e) en Mick van Dijke (3e). Tijden JaapJan Ritsema (Middelburg) 3.22, Jack van Aspert (Middelburg) 3.39, Giel Joziasse 3.39 (Goes), John Kommer (Kerkwerve) 3.42, Robert Carol (Middelburg) 3.43, Anita Joziasse 3.43 (Goes), Piet de Zeeuw (Terneuzen) 3.54, John Guequièrre 3.57 (Middelburg), Hans Minnaard 4.01 (Yerseke), Jan Minnaard (Yerseke) 4.01. GEERTRUIDENBERG Judoka Marijntje Bastiaansen heeft het Lentetoernooi Nintai in Geertruidenberg gewonnen. Ze komt uit voor sportcentrum Ter- neuzen. De 24-jarige Bastiaansen kwam uit in de senioren klasse tot 70 kilogram. Ze moest in totaal acht partijen afwerken. Bastiaan sen won er vijf op wazari en drie via ippon. In de categorie tot 17 jaar waren er tweede plaatsen voor Jas per Veen (-60 kg) en Annelien Bou- tens (-57 kg) van Van Schaik.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 43