Vier op een rij voor Evertse en Uzelma sport i 37 Basketbalsters Souburg blijven in titelrace Vermeulen zo fris als een hoentje De Stormvogel grijpt naast titel Van kwaad tot erger wint schaak-kroegentoernooi maandag 26 april 2010 door Merlijn van Dierendonck OOST-SOUBURG - Met nog één wed strijd te spelen, liggen de basketbal sters van BV Souburg nog steeds op koers om kampioen te worden en de titel te prolongeren in de overgangsklasse. De Souburgse ploeg won zaterdag avond in de eigen sporthal in een boeiend duel met 54-46 van BC Springfield, de nummer vier van de competitie, en staat op een ge deelde eerste plaats maar heeft het beste doelsaldo. BV Sou burg-coach Hans van der Linde: „Het is in de laatste wedstrijd alles of niets." BV Souburg begon sterk en nam al snel de leiding. Dat was vooral te danken aan het aanvallende spel en de sterke defensie. Toch kon Springfield, dat door het tactische spel van BV Souburg gedwongen werd om vaak van afstand te schie ten, er voor zorgen dat de achter stand beperkt bleef. Het eerste kwart werd afgesloten bij 14-12. Het tweede kwart van BV Sou burg was een stuk minder. Spring field had een antwoord op de tac tiek van Souburg, en bleef met scherp schieten. „Ze schoten goed van afstand, dan moet je man-to-man spelen, maar Springfield ging er te gemakkelijk langs. Daardoor kregen we te ge makkelijk punten tegen", analy seerde coach Van der Linde na af loop. Hij schakelde over naar een zone- verdediging en dat pakte goed uit voor de thuisploeg. In de laatste minuten van het tweede kwart kwam de Souburgse forma tie goed terug en sloot af met 33-29- In het tweede deel van de wed strijd zette BV Souburg goed door en de voorsprong werd niet meer weggegeven. Mede dankzij de uit stekende verdediging eindigde de wedstrijd bij 54-46. De thuisploeg moest deze wed strijd winnen om nog aan de titel race mee te blijven doen. Nu dat gelukt is, kan een zege in de laatste competitiewedstrijd het kampioen schap in de overgangsklasse opleve ren. Het doelgemiddelde is door slaggevend. „Alleen de kampioen promoveert", weet Van der Linde. Dan rest de vraag of als Souburg kampioen wordt, de stap naar de hoofdklasse ook wil maken. Van der Linde is hier duidelijk over: „Als ik zie dat BC Vlissingen nu een middenmoter is in de hoofd klasse, dan kunnen wij dat ook wel zijn. We zullen niet altijd het tempo kunnen volgen en niet al tijd het fysieke spel, maar ik denk dat we wel meekunnen." Scores BV Souburg: Ilse Rijnberg 15, Cindy de Nooijer 10, Linda de Meij 8, Annegret Scheers 6, Nathalie Franke 5, Suzan Plas 4, Nicoline Craste 2, Shanice de Graaf 2, Immie Pattikawa 2. CONCOURS WEELRUITERS Carolein van de Plasse weer tweede door Lucien Roelandt NISSE - Michelle Evertse verkeert met de merrie Uzelma in super- vorm. De combinatie toonde zich zaterdag op het jubileumconcours van de Weelruiters in Nisse in de klasse Z de beste. Het betekende voor de amazone uit Nieuw- en Sint Joosland met de Hors la Loi-dochter de vierde zege op rij. Net als een week eerder in haar woonplaats kreeg Everste ook de ze zege niet cadeau. Met pittige parkoersen werden stuurmans kunst van ruiter en vermogen van de viervoeter door bouwer Rens Wondergem flink op de proef ge steld. De ruiters bewezen er klaar voor te zijn. Als eerste gooide Carolein van de Plasse met de in Z debute rende merrie Delta Mossel Jantje de knuppel in het hoenderhok. De amazone uit Yerseke stuurde de Pelgrim Z-dochter in 42.63 secon den foutloos rond. Ook Annelore Willeboer hield met Delta Mossel USA het strafblad blank, maar de amazone uit Heerle kwam bijna twee tellen tekort om Van de Plas se van de leiding te verdringen. Carolein van de Plasse Met Delta Mossel So Lovely leek Carolein van de Plasse stalgenoot Jantje van de kop te verdringen. De regerend Zeeuws indoorkam- pioene toonde zich met de Heart- breaker-dochter veel sneller. Maar met de finish in zicht schopte de bruine vechtjas een balk uit de le pels, wat de vierde plaats beteken de. Net als een week geleden bij Stal de Kroo, bedierf Michelle Evertse met Uzelma ook nu weer het feest je van Van de Plasse. In een span nende rit stuurde de 24-jarige ama zone de vos-merrie in de 40.08 se conden naar de zege. „Uzelma gaf mij al in het basisparkoers een goed gevoel. Ze sprong super en dacht goed mee. In de barrage draaide ze op een dubbeltje. Daar door kon ik kort naar de laatste hindernis. Daar lag de winst." Ook in M moest Carolein van de Plasse genoegen nemen met de tweede stek. Met een foutloze bar- ragerit en een tijd van 44.70 secon den mocht ze met Delta Mossel Jantje lang op de overwinning ho pen. Maar ook nu zat het venijn voor haar in de staart. Laatste star ter Patrick Grielens uit het Bel gische Westkapelle was met de merrie Coco 't Laarhof Z liefst zes seconden sneller. In de klasse L stak Wilma Stouten in een spannende barrage met de merrie Stoutens Zidane de lont in het kruitvat. Met een tijd van 36.64 seconden bleef ze foutloos. Kim Huige was daarna met Zagita van de Wiel een fractie sneller. Het laatste woord was aan Yvonne Jakobsen. De amazone uit Melis- kerke was met Aussie-Aussie met 35.35 seconden de snelste. door Sjaak Sinke GOES - Supercompensatie is een trainingsmethode waarbij na een zware belasting en daarna rust een goede prestatie geleverd kan wor den. Voor de nummers één en twee van de Oosterscheldeloop, Al- win Vermeulen en Wilko de Vos lijkt deze methode te werken. Een week na hun Zeeuws-Vlaamse ma rathon liepen ze okselffis de twin tig kilometer. Vermeulen liep al snel aan de lei ding omdat hij zich had aangeslo ten bij de tien kilometerlopers loost Klerk (Leiden Atletiek) en Jesper Francke (Dynamica). Wilko de Vos, Peter Balkenende (AV'56) en de verrassend goed lopende Nap Hage, broer van oud-wielren- sters Ketie en Bella Hage vormde een tweede groep. Solo legde Ver meulen de laatste tien kilometer af en zegevierde in 1 uur 12 minuten en 39 seconden. De Vos bleef Nap Hage een minuutje voor. De van oorsprong wielrenner Hage zorgde in 1984 ook als eens voor een ver rassing door de eerste triatlon van Kamperland te winnen. Gerry van Putten (Wemeldinge) was evenals in 2008 de snelste bij de vrouwen. Fatima Concalves (Dynamica) en Connie Hage (Poortvliet) maakten het erepo dium bij de vrouwen vól. Op de tien kilometer kwam oud AV56'er Joost de Klerk zijn over winning van 2007 overdoen in 34 minuten en 25 seconden. Jesper Francke had na zijn zege in de Ro- pakustrun, een maand geleden, geen wedstrijd meer gelopen waar door hij na vijf kilometer zijn me devluchter De Klerk moest laten gaan. Sjaak Brouwer (Dynamica) bezette de laatste plaats van het erepodium. Anjolie Engels Wisse (Dynamica) liep een ijzersterke tien kilometer, in 38 minuten en 41 seconden, goed voor een verbe tering van het parkoersrecord dat sinds vorig jaar op 38.50 stond. door Ko Mechielsen VLISSINGEN - De waterpoloërs van De Stormvogel speelden een goe de wedstrijd tegen de kampioen van de eerste klasse, HZ8cPC uit Horst. De Vlissingers misten teveel kansen en speelden gelijk: 5-5. De Stormvogel-HZ 8c PC 5-5: De Stormvogel moest met acht doel punten verschil winnen van HZ8cPC om kampioen te worden. Dat zat er alleen aan het begin in. De Stormvogel kwam op 2-0 en 3-1, maar daarna raakte de titel bui ten beeld. In de laatste periode le ken de Vlissingers in elk geval te gaan winnen, maar ook dat gebeur de niet. De Stormvogel kwam in de laatste periode op 4-2 maar dat duurde niet lang: 4-4. Bij 5-4 kreeg de ploeg legio kansen op 6-4, maar verprutste die stuk voor stuk. Zestien seconden voor tijd werd het 5-5. Desondanks promo veert De Stormvogel naar de vier de klasse bond. Scores De Stormvogel: Martijn Me chielsen en Pim Bekkers beiden 2 en Chris van der Draai 1 maal. De Stormvogel 2-TRB/RES 7-2: De Stormvogel was al kampioen in de tweede klasse district, maar had nog een appeltje te schillen met TRB/RES. Eerder dit seizoen werd het in Tilburg 6-6. Er was een matige start met geen treffers in de eerste periode 0-0. TRB/RES kwam in de tweede periode op voorsprong. Dat duurde niet lang. Via 2-1 aan het eind van de twee de periode liepen de Vlissingse re serves naar 6-1 en lieten toen de teugels vieren. Scores De Stormvogel 2: Dennis van de Ketterij 2, Pim Bekkers, Sjaak Leïjn- se, Ad van 't Westende, Frenske Eijzer- mans en Bas Mechielsen allen 1 maal. De Stormvogel 3-SBC2000 3 4-11: De Stormvogel nam in de eerste periode nog wel een 1-0 voor sprong maar kon vervolgens daar geen vervolg aan geven Scores De Stormvogel 3: Cheyenne van Berkel 3 en Kees Leijnse 1 maal. Vrouwen. De Stormvogel-De Zuidwesthoek 1-13: De Vlissingse vrouwen hadden niets in te breng en. Pas bij 0-8 kon Joyce Piek voor de eer redden. De bezoekers gin gen daarna onverdroten voort en brachten De Stormvogel een zwa re nederlaag toe. door Roeland Alders VLISSINGEN - Het viermansteam van kwaad tot erger is zaterdag winnaar geworden van het veer tiende schaak-kroegentoernooi. Het team, bestaande uit Jeroen Hekhuis, Roeland Alders, Henrik Westerweele en Albert Vermue werd met 21 punten winnaar. In de Vlissingse kroegen Vanuus, 2x bellen, De Concurrent, Albatros en Popeye werd er flink gestreden om de titel. Dat het team Van kwaad tot erger er met de eindzege vandoor ging, had vooral te maken met het duel met grote concurrent Frankie goes to Vanuus. Dat treffen werd door de latere winnaar met het nodige kunst- en vliegwerk op een gelijk spel gehouden. Hiermee werd Van kwaad tot er ger kampioen en moest het team Frankie goes to Hollywood be staande uit Ronald Steijn, Peter Noorlander, Edgar van Boven en Frank van Boven tevreden zijn met een tweede plaats. Derde werd het team met de spe lers Jean-Pierre van Gemert, Leen Schipper, Remco Hekhuis, Merijn van Broekhoven en Alex Nagel hout. De meeste deelnemers aan het schaak-kroegentoernooi waren afkomstig van Souburg. Moment uit de wedstrijd tussen BV Souburg (oranje shirts) en Springfield. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 41