Fortis staat weer met lege handen Marieke Schnebeli Mark Boot met voorsprong snelste wint Vroontrofee motorcrosser op Sloehavencircuit Volleyballers WS'92 sluiten af met verlies Riemens verrast op NK duatlon Denise Gunst zesde in Kasseiencriterium Rinus van de Ven tweemaal tweede w ZUNDERT Ook voor de volleyballers van WS'92 zit het seizoen erop. De Vlissingers verloren in een inhaal- duel met 4-0 (25-15, 25-23, 25-19, 25-18) van Zuvo. De Brabanders stel den de tweede plaats in de promo tieklasse veilig en zijn daardoor verzekerd van het spelen van promotie/ degradatiewedstrijden. WS'92 klampte in de tweede set lang aan, maar moest toestaan dat de thuisploeg in de slotfase de winst naar zich toetrok. Bij WS'92 viel Tom Kleinepier met een bles sure uit MIDDELBURG Atleet Mark Riemens heeft giste ren in het Limburgse Horst op het NK duatlon (15 km lopen, 60 km fietsen, 7,5 km lopen) verrast met de derde plaats overall. De 40-jari- ge Middelburger greep het brons achter Wim Nieuwkerk en Ar- mand van der Smissen. Riemens ging met drie medailles naar huis. Hij eindigde op het NK ook als tweede in zijn leeftijdscate gorie mannen 40+ en greep brons in zijn leeftijdscategorie op het EK, dat gelijktijdig met het NK werd ge houden. EIJSDEN Denise Gunst heeft het gisteren in Eijsden goed gedaan in het Kas seiencriterium. Dit criterium staat bekend om de vele kasseienstro ken. De wielrenster uit Yerseke maakte deel uit van een kopgroep van dertig renners. Gunst finishte in de massasprint uiteindelijk als zesde. LILLE Motorcrosser Rinus van de Ven is gisteren tweemaal tweede gewor den bij races in het Belgische Lille. In beide manches moest hij voor malig Goesenaar Marco Stallman voor laten gaan. Qua snelheid deed de Vlissinger niet voor hem onder, maar tweemaal liep Van de Ven vertraging op. Eerst kwam hij vast te staan in een opstopping, in de tweede manche viel hij. Moment uit de Zeeuwse derby tussen Tjoba (groene shirts) en All Ready. foto Johan van der Heijden door JaapJan Ritsema GOES - Met de hete adem van het degradatiespook in de nek speelde Fortis een van haar betere partijen van het seizoen. De Souburgse korfballers hadden de pech num mer twee van de ranglijst te tref fen. Rust Roest, in vol gevecht met Nieuwerkerk om de koppositie, toonde in de slotminuten zijn klas se. TOP lijkt af te haken in de titel strijd na het verlies tegen VEO. Fortis-Rust Roest 10-12: Fortis maakte er een boeiend gevecht van tegen titelkandidaat Rust Roest. Bij rust (6-7) kon het nog al le kanten op. Pas in de slotfase ging het de verkeerde kant op. Scores Fortis: Niels Bebelaar 3, Chala- na Janisse 2, Patrick Koppejan, Jordy Sleijpen, Remco Crucq, Joyce Schoon- aard en Jessica de Boer 1 VEO-TOP 13-10: „Een verdiende nederlaag", aldus coach Edwin Co- ppoolse. „Aanvallend stonden we er niet", vatte hij samen. De crux zat in de zes minuten waarin TOP een 4-6-voorsprong verspeelde en met 9-6 achter kwam. Scores TOP: Leon van Belzen 3, Petra de Ridder 2, Jeanine Marijs, Jordi Meul- meester, Nelleke van Belzen, Comé Be- zemer en Dimitri Janse 1. Tjoba-All Ready 25-8: Tjoba had geen enkele moeite met het verde digende concept van de bezoekers uit Zierikzee. De twaalf Beveland- se korfballers die aan de bak kwa men scoorden erop los. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 7, Gerben van Boven 6, Esmee Walraven 5, Sander Harinck en Esther van Boven 2, Niels Westmaas, Johanneke Vleugel en Carina Westmaas 1 Scores All Ready: Jan Willem van Nieu- wenhuijze 2, Remy Quist, Martijn Pee- ren, Henk de Graaf, Anouk van Tiggel- hoven, Krista Bergsma, Esther Snoek 1 Swift-Korbatjo 11-15: De Middel burgers lieten zich in de eerste helft in de persoonlijke duels af troeven. Opgeteld bij een gebrek aan creativiteit was de 1-6 een logi sche tussenstand. Funest ook, want ondanks beterschap in de tweede helft bleef het gat met Kor- batjo vier treffers. Scores Swift: Richard Geldof 4, Roel Klootwijk 2, Matthijs Pouwer, Elvera Wattel, Alinde Huisman, Ron Smit en Vera Kuijper 1. Ondo-RWA 9-15: RWA overklaste Ondo in de eerste tien minuten. Tot aan 1-6 viel alles van de bezoe kers op razend tempo binnen. De vertragingstactiek van Ondo werk te tot aan de rust (4-7), maar daar na sloeg een repeterende euvel toe: tekort aan scorend vermogen. Scores Ondo: Wim Allaart 4, Anita Ge- schiere 2, Joris Hoogwerf, Ronald Wis se en Jeroen Mesu 1 DSO-Stormvogels 9-8: Slechts één keer kwam Stormvogels op achterstand. In de laatste minuut en dat was meteen fataal. Een har de les, want Stormvogels had ge noeg kansen om de wedstrijd te beslissen. Veelzeggend was dat één vak niet aan scoren toe kwam. Scores Stormvogels: Kristian Gabriëlse 4, Linda de Witte 3, Francky Koole 1. Togo-Vios 9-9: Togo verdedigde nagenoeg de complete partij een voorsprong, maar kreeg in de slot minuut de gelijkmaker te verhap stukken. „Totaal onnodig", vol gens coach Carlo de Waele, die zag dat zijn spelers zich stuk beten op de uitdagende verdedigende hou ding van Vios. Legio kansen gin gen verloren, met als deksel op de neus de strafworp tegen in de slot minuut. Scores Togo: André Goossens 5, Mar scha van Belzen, Marten Postema, Niek Meerman en Janneke de Wit 1. Seolto-Zaamslag 12-10: Voordat Seolto de wedstrijd onder controle kreeg, sprong de stand van 2-0 voor, naar 4-5 achter, naar 8-7 voor met rust. Daarna maakten de Vlissingse vrouwen het verschil. Seolto-coach Richard Ollefers: „We speelden niet groots, maar het was goed genoeg." Scores Seolto: Daisy Verkerk, Anniek Reijnierse, Chris Mol, Tom Harthoorn, Dennis Goedegebuur Maurice Brul en Mariëlle Francke 1. door Lucien Roelandt WESTKAPELLE - Marieke Schnebeli schreef zaterdag in Westkapelle de competitie om de Vroon Wisseltro fee van de Vroonruiters op haar naam. De amazone uit Vlissingen stuurde in manege De Zandbooi de ruin Jerom's Sensation met 1162 punten naar de eindzege. Schnebelie begon aan de finale met een voorsprong op naaste con current Maarten Koppejan en gaf die niet meer prijs. De start voor de amazone was allerminst hoop gevend. In de warmloopronde van Li eindigde ze met Jerom's Sensa tions met 180 punten slechts op de vijfde plaats. In de herkansing stuurde zij de bruine viervoeter met 187 punten naar de derde stek. Marijke Brasser was in eigen huis met Bandiet Z in beide proeven overtuigend de beste. Maarten Koppejan, uitkomend in M2 en lid van de organiserende vereniging, wist het thuisvoordeel niet uit te buiten. Met 178 en 167 punten eindigde hij in het eind klassement op de tweede plaats. Bij de pony's werd de wisseltrofee een prooi voor Bianca Dekker met Pavarotti. De amazone uit Koude- kerke stuurde Alympia-zoon met een totaal van 1090 punten naar de felbegeerde overwinning. door Herman Heuvink vlissingen - Motorcrosser Mark Boot was bij de senioren de sterk ste in beide manches van de twee de clubwedstrijd van de MSV De Uitlaat in Vlissingen. Op het Sloehaven-circuit moest de motorcrosser uit Burgh-Haamste- de de van een knieblessure herstel lende Stefan Hage uit Goes in de openingsronden voor laten gaan. Daarna nam de KTM-crosser het initiatief over en behield dat tot de finish. Achter zijn rug werd in bei de manches om de resterende po diumplaatsen gevochten. Beide ke ren redde Hage het, voor Erik Koote. Daarachter finishte beide keren Erik van der Wekken. De meeste spanning was te vin den in de klasse 85 cc. In beide manches ging de strijd tussen de naamgenoten Guido Boone uit Oost-Souburg en Marvin Boone uit Yerseke. Marvin Boone besliste na fraaie strijd beide manches in zijn voordeel. Guido Boone werd in de eerste manche tweede, in de tweede kwam hij door een schui- vertje niet verder dan de vierde plaats. Nu werd Jochen van den Dorpel tweede. Jordan Lee van Maaren won bij de kleine wielen. Bij de gemengde klasse veteranen en junioren MX1-3 was Mykel van de Goor de sterkste. De veteraan haalde het in beide manches voor junior Willem den Engelsman. Comé Blok uit Ritthem was duide lijk de sterkste bij de 65 cc. Dailey van de Ketterij leek de beste papie ren te hebben voor de tweede plaats. In de eerste manche lukte het maar in de tweede manche werd hij na een kleine schuiver derde, achter Timo Dhanis. Bij de kleine wielen ging de winst naar Jayden Hoek. Verder waren er overwinningen voor Henk Buijs bij de junioren MX 2 en Jonah Pijnen in de mi ni-klasse 50 cc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 40