zeeland 13 Team CSW tweede bij BizzKidz Alle volwassenen hebben een voorbeeldfunctie Hoger opgeleide vrouwen gezocht Castgezinnen verwennen Tsjernobyl-jeugd Puzzels maandag 26 april 2010 ^msagmmmfmsxm^smssammsmmsssm middelburg - De Christelijke Scho lengemeenschap Walcheren uit Middelburg heeft zaterdag een tweede prijs behaald tijdens de fi nale van de landelijke Bizzkidz Ma nagement Competitie 2010. Deze werd gehouden in de Hoge school INHolland in Amsterdam. Team Pear van de CSW moest het opnemen tegen teams van 250 an dere scholen uit Nederland en Bel gië. Ruim 5500 leerlingen van de ze scholen vormden in teams het management van een fictieve on derneming en namen elke ronde via het internet hun beslissingen. Achttien teams haalden de finale. Zaterdag moesten zij het fictieve bedrijf DigiSoft marktleider ma ken in de zwaar concurrerende markt voor educatieve en enter tainment games. Uiteindelijk wis ten het team BlueCherry van Ly ceum aan Zee uit Den Helder en het team Zenerot van het Almere College uit Dronten de eerste prijs in de wacht te slepen. De tweede prijzen gingen naar de teams Pear van Chr. Sg. Walcheren uit Middel burg en Huis van het Drachtster Lyceum uit Drachten. De Bizzkidz Management Competitie wordt ge organiseerd door BitPress Educatie en ThiemeMeulenhoff MIDDELBURG - In Vrouwenpolder komt zaterdag 1 mei een groep kin deren uit Wit-Rusland aan voor een verblijf van zeven weken bij gastgezinnen in Serooskerke (W), Oostkapelle en Vrouwenpolder. Het gaat om kinderen uit de omge ving van Stolin, een plaats dicht bij de Oekraïne. Het gebied raakte in 1986 besmet als gevolg van de ramp met de kerncentrale in Tsjer- nobyl. De grond in de streek is nu nog steeds besmet Het aantal kin deren en volwassenen dat als ge volg daarvan aan een ziekte lijdt, groeit nog steeds. De groep die zaterdag aankomt, telt 36 kinderen. Daarnaast komen een tolk en twee juffrouwen mee. De kinderen gaan in Zeeland naar school. Ze hebben hun eigen boe ken bij zich. Naast de schoollessen worden er activiteiten georgani seerd. Er zijn bezoekjes aan het zwembad, de speeltuin, de kinde ren gaan pannenkoeken eten, er wordt gesport en geknutseld. www.tsjernobylkinderenvrouwenpol- der.nl Door technische problemen ston den afgelopen zaterdag bij enkele puzzels in de bijlage Media van de ze krant de oplossingen al inge vuld. Onze excuses daarvoor. Het cryptogram en de fllipinepuzzel zijn blanco te vinden op http://www.lekkerpuzzelen.nl/ content/zaterdag-puzzels. Door ze te downloaden en te printen kun nen deze puzzels alsnog worden ge maakt. Roos Deurloo (8), Middelburg „Op een veldje stond een sneeuw pop. Iemand sloeg het hoofd eraf. Toen zei een oma dat we hem moes ten repareren. En als het niet pre cies goed was, zou ze iets doen." Luna Bliek (9), Middelburg „Ik had op een muurtje gekrijt. Toen kwam er een boze man die be gon te schreeuwen dat het niet mocht en als het er niet meer af ging, zou hij onze auto bekrassen." Isabelle Mol„Met een vreemde die mijn kind corrigeert, heb ik geen moeite. Als het fatsoenlijk gebeurt." Het Opvoeddebat is een initiatief van het minis terie van Jeugd en Ge zin. Doel is om opvoe ders met elkaar in contact te breng en en opvoeding bespreekbaar te maken. Dit kan onder meer door online te stemmen over stellingen rondom opvoeding. Sinds 2 maart hebben circa 2825 be zoekers hun stem uitgebracht in het online opvoeddebat. Ongeveer 67 procent van de stemmers is het eens met de stelling 'Iedereen is opvoeder' (vrouwen vaker dan mannen). Voorstanders vinden opvoeden een gemeenschappelijke verant woordelijkheid. Ze denken dat ouders steun uit de omgeving van het kind goed kunnen gebruiken en verwachten dat een terechtwij zing van 'vreemden' op jongeren méér indruk maakt. Voor kinde ren, stellen voorstanders, hebben alle volwassenen een voorbeeld functie; het gedrag van ouderen beïnvloedt het gedrag van jonge ren. Dat van de ouders voorop. Tegenstanders zeggen dat niet ie dereen geschikt is om opvoeder te zijn. Ook zien ze niet in waarom zij de opvoedkundige fouten van een ander moeten herstellen. Het idee dat iedereen invloed kan uit oefenen op hun kind, boezemt sommigen angst in. Invloed van anderen vermindert hun controle op hoe het kind opgroeit. Vaak ge ven ze aan bemoeienis van vreem den niet op prijs te stellen, maar wel open te staan voor tips. online.opvoeddebat.nl Myrna van Luijk (8), Middelburg Noah Riemens (8), Middelburg „We speelden bij een pas gebouwd huis, in de modder. Er lagen nog geen straatstenen. Een mevrouw uit de buurt schreeuwde: 'Ga weg! Ga weg, anders bel ik de politie!' „Ik was een keer op straat aan het spelen met een aansteker die ik stie kem gepakt had. Een meneer zei streng dat ik die aansteker onmid dellijk moest geven. Ik schrok erg." Theo Ide fotografeerde de kampioe nen van het damesteam van De Meeuwen. Stuur uw foto's in naar www.pzc.nl/foto DOELPUNT Wat was er zo bijzonder aan de goal van Camiel Kleppe voor WIK tegen Halsteren? Lees weblog Rude Stats via www.pzc.nl/blogs door Ondine van der Vleuten vlissingen - Maar weinig vrou wen weten waar de letters WAO voor staan: Vereniging van Vrou wen met een Hogere Opleiding. Bestuurslid Marianne Cazemier van de afdeling Zeeland vertelt dat de afdeling nu 33 leden telt. En dat moeten er meer worden. Cazemier hoopt dan ook veel on bekende gezichten te zien op de jaarlijkse excursie, die zaterdag 8 mei wordt gehouden. Ook niet-le- den zijn dan welkom. De WAO heeft landelijk 4500 leden. Er zijn 32 afdelingen. De Zeeuwse afde ling organiseert zo'n zes keer per jaar een lezing of museumbezoek. Leden kunnen ook studiedagen, workshops en trainingen bijwo nen die van de landelijke organisa tie uitgaan. De vereniging zag het licht in 1918 (rond de eerste femi nistische golf). Enkele wapenfei ten: de oprichting van het Interna tionaal Archief voor de Vrouwen beweging, in 1935. De eerste peu terspeelzaal, in 1968. En in 1989, de aanstelling van een staatssecre taris voor Emancipatie, dankzij een intensieve lobby. De vereniging wil bevorderen dat vrouwen een hogere opleiding vol gen. Dat doet ze onder meer met drie studiefondsen. Bij de politiek wordt gelobbyd om barrières voor werkende vrouwen weg te nemen. Ook wordt meegedacht over con crete maatregelen om het werken de vrouwen gemakkelijker te ma ken, zoals kinderopvang. De WAO is lid van de International Federation of University Women (IFUW). Elk jaar wordt een we reldcongres georganiseerd, dit jaar in Mexico. Zo biedt de vereniging ook internationaal een platform voor kennismaking en netwerken. Op de jaarlijkse excursiedag van de Zeeuwse afdeling, zaterdag 8 mei, wordt het bevrijdingsmu seum te Yerseke bezocht. De mid dagpauze wordt doorgebracht in in Nisse. Voor de middag staat een bezoek aan de Sequoiahof in Vla- ke op het programma. Het diner vindt plaats in Yerseke. Deelname kost 35 euro inclusief entreegel den, lunch, diner en drankjes. Be langstellenden kunnen zich opge ven via telefoon (0118-411749) of e-mail: cazemier@zeelandnet.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3