Zeelandia Middelburg maakt geen fout in titelstrijd vierde klasse B Elenbaas verbaast zichzelf in Rilland 33 Kloetinge laat het aankomen op slotdag Goes kan titel zo goed als vergeten na verlies Robur na jaar alweer Hage met Baronie op FM Sranang grijpt terug in vierde klasse drempel topklasse naast periodetitel Zeeland Sport profiteert van rood Sluiskil maandag 26 april 2010 GOES BREDA VELDHOVEN Robur is kampioen geworden van de vijfde klasse B. De Goese ploeg versloeg gisteren Lepelstraatse Boys met 2-1 en is daardoor niet meer in te halen door concurrent Lewedorpse Boys. Na een jaartje vijfde klasse keert Robur zo terug naar de vierde klas se. In een matige wedstrijd tegen Le pelstraatse Boys verzorgden Den nis Weijers en Marco Elshout de productie. De tegentreffer viel pas in de slotminuten te noteren. Nog één punt heeft het Baronie van Mathijs Hage, ex-voetballer van Zierikzee en RBC, nog nodig om zich voor de topklasse te kwali ficeren. Na de 2-0-overwinning van giste ren op Venray staat de Bredase hoofdklasser met nog twee duels voor de boeg stevig op de tweede plaats. Hage scoorde gisteren niet en werd in blessuretijd gewisseld. Baronie heeft vier punten achter stand op koploper Gemert. door jos van Belzen MIDDELBURG - In de vierde klasse A won Jong Ambon gisteren met 4-1 van Walcheren dankzij een hat trick van Ferry Sabandar. In de vierde klasse B gaven Hoe ven (3-1-winst bij NSV) en Zeelan dia Middelburg (5-0-zege bij SVC) elkaar niks toe in de titelstrijd die dus pas op zijn vroegst volgende week wordt beslist. De derde gegadigde, Victoria'03, blijft met één punt minder op het vinkentouw zitten. Jong Ambon-Walcheren 4-1: Een overwicht in de eerste twintig mi- nu ten leverde de bezoekers drie open kansen op, die echter niet werden benut. Hierna namen de' Middelburgers het initiatief over, wat leidde tot de openingstreffer van Jaïr To- masoa die doel trof met een af standsschot: 1-0. Via drie treffers van Ferry Saban- der leidde Jong Ambon halverwe ge comfortabel met 4-0. Na rust ging de thuisploeg wat slordiger met de kansen om en kwam niet meer tot scoren. Kort voor tijd redde Robin van de Velde de eer namens de bezoekers. Hij maakte 4-1, wat tevens de eind stand was. door Wim de Vos rilland - Twee jaar had wielren ner Rein-Jan Elenbaas niet aan wedstrijdsport gedaan. In die pe riode hield de Goesenaar zich voor al bezig met zijn eigen bedrijf en leek hij zich meer toe te gaan leg gen op de loopsport. Aan het be gin van dit seizoen keerde Elen baas echter op zijn schreden terug en kwam hij weer uit bij de ama teurs A. In de Ronde van Rilland greep Elenbaas zaterdag in een lan ge spurt de overwinning. Zelf stond hij er na afloop nog het meest van te kijken. „Dit is toch niet normaal meer. Twee jaar heb ik geen wedstrijden gereden en nu, na een paar koersen, win ik al weer", aldus Elenbaas, die in de loopsport ook verschillende uitda gingen aanging zoals een paar we ken geleden nog de marathon van Rotterdam. „Maar daar ging het slechts 37 kilometer. Toen heb ik de metro naar de finish maar geno men. Toch heb ik van het lopen ook positieve zaken overgehou den. Vooral in de spurt ben ik nu explosiever dan voorheen." Dat bewees hij in Rilland na een op het oog vlekkeloos verlopen wedstrijd. Dat kwam voorname lijk door het immens hoge tempo dat constant in stand werd gehou den. Daardoor waren er bijna geen ontsnappingspogingen. Alleen in W mss m De zaalvoetballers van FM Sranang liepen op de laatste speeldag van de competitie de derde-periodeti- tel mis door een 9-3-nederlaag bij KW 2. Met vooral spelers van het tweede team speelde Sranang nog wel een aardig eerste helft, maar nadat KW 2 kort voor rust op 3-1 was gekomen, bleek de strijd ge streden. In de tweede helft liep de score via 6-1, 6-2 en 8-2 snel op naar 9-3. Ugur Kahveci, Pito Bernadino en Ramon Dahoe waren aan Sra- nang-zijde de doelpuntenmakers. door Rudy Boogert SVC-Zeelandia Middelburg 0-5: Via twee doelpunten van Alberto Conde Morgado stond er na tien minuten al een voor de Middelbur gers comfortabele 0-2-stand op het bord. Nog voor rust liepen de bezoekers verder uit naar 0-4 door Jesper Da- vidse en een eigen doelpunt van Michael Hagens. In de tweede helft drong Zeelan dia Middelburg niet echt meer aan. Toch werd het nog 0-5 via Wouter Duim. SVC, dat dankzij deze nederlaag degradeerde naar de vijfde klasse, kon hier weinig meer tegenover stellen. KLOETINGE - Nog steeds leeft Kloe tinge in onzekerheid over de toe komst. Wordt het directe promo tie, nacompetitie of misschien zelfs twee nacompetities? De Beve- landse eersteklasser had het zich zelf zoveel makkelijker kunnen ma ken als het zaterdag een punt had gepakt tegen Rijsoord. Maar op nieuw verloor Kloetinge een top per: 1-2. Met medewerking van Nieuw-Lek- kerland had Kloetinge de klus al op paasmaandag kunnen klaren. Dat lukte niet. Twee weken gele den tegen WGZ volstond een punt, maar ook dat lukte niet. En zaterdag was opnieuw een punt ge noeg, maar wéér lukte het niet. Op de slotdag heeft: Kloetinge te gen kampioen Heerjansdam nog steeds een punt nodig. Bij verlies promoveert de club toch als er bij het duel Rijsoord-WGZ een win naar komt. Eindigt dat duel in een gelijkspel en wint Nieuw-Lekker- land, dan speelt Kloetinge een drie kamp met Rijsoord en WGZ voor twee promotieplaatsen. De verlie zer duikt de volgende nacompeti tie in. Dat het zo ver heeft moeten ko men... Na acht zeges vanaf de start werd gekscherend gezegd dat Kloe tinge vóór de winterstop al promo tie zou afdwingen. Nu komt alles op de laatste speeldag aan. „Het grootste verschil is dat we nu min der voetballen", aldus aanvoerder Niels Kole. „De tegenstanders we ten waar ons gevaar zit en spelen daar beter op in." Al maanden hapert de motor. Etiënne Mallie is hopeloos uit vorm, Mervin Niemantsverdriet is het kwijt, de communicerende va ten Corné Schilperoort en Teun Rentmeester communiceren niet meer op het middenveld. „Dat is ook vorm", verdedigde Kole. „On verklaarbaar. We weten allemaal dat we beter kunnen, maar het komt er niet uit." Halverwege de eerste helft scoorde Rijsoord zaterdag plots twee keer binnen twee minuten. De eerste nadat doelman Jaco van der Schee een schot uit een afgeslagen cor ner niet onder controle had gekre gen en de tweede na lankmoedig ingrijpen bij een indraaiende vrije trap. Die twee tikken kwam Kloe tinge niet meer te boven. Een kwartier voor tijd zorgde Daan Es- ser uit de kluts na een schot van Mark Schuit voor de aansluiting, maar dicht bij de gelijkmaker kwam Kloetinge eigenlijk nooit. Kloetinge-Rijsoord 1-2 (0-2). 19. Ray mond Smit 0-1, 21. Casper Gerritse 0-2, 73. Daan Esser 1-2. Scheidsrech ter: C. Pijpers (Breda). Gele kaart: Mer vin Niemantsverdriet, Teun Rentmees ter (Kloetinge), Remco Koremans, Vin cent Kroon (Rijsoord). Aantal toeschou wers: 500. de slotfase was het enigszins onrus tig met pogingen waar onder ande ren Roelof Tolman en Arend Hen zen bij betrokken waren. Ook Francois Franse probeerde het nog in zijn eentje, maar het pe loton gaf geen krimp. In de slot- ronde brak de groep echter wel, maar dat was het gevolg van een valpartij. Rein-Jan Elenbaas kreeg dat niet meer mee. Hij had juist in geschat dat het zaak was om als eerste de laatste bocht uit te ko men. Zijn ervaring betaalde zich uit in de overwinning. Jimmy de Bruijn eindigde als tweede, Dirk van Dam werd derde. In de S/P-klasse ging de zege naar Randy van Gils uit Vlissingen. Kloetinge-speler Mervin Niemantsverdriet (rechts) gaat het duel aan met een verdediger van Rijsoord. foto Willem Mieras MIDDELBUG - Zondag-tweedeklas ser Goes verzuimde gisteren om in de uitwedstrijd tegen Haarsteeg te profiteren van het puntenverlies van de voornaamste concurrenten in de titelstrijd. De ploeg van trainer Kees van der Sluis verloor in Vlijmen met 1-2 en zakte hierdoor naar de derde plaats op de ranglijst. Na de snelle openingstreffer van Jorg van Oyen in de elfde minuut (1-0) kwam Goes al snel weer op gelijke hoogte via Robin de Pagter: 1-1. De ploegen waren voor rust aan el kaar gewaagd, maar toch werd het na 25 minuten 2-1 toen Jorg van Oyen zich knap vrij draaide en de bal inschoot. De tweede helft begon met een sterk Goes, dat echter al in de vijf tigste minuut Lunven Vermeer ver loor na een rode kaart. Het lukte de Bevelanders daarna niet meer om in deze ondertalsi- tuatie de wedstrijd naar zich toe te trekken en de ploeg van Van der Sluijs leek gaandeweg de tweede helft steeds meer tegen zichzelf te gaan voetballen. Haarsteeg kreeg nog wel enkele mogelijkheden om de wedstrijd vroegtijdig te beslissen, maar om dat ook zij niet tot scoren kwa men, bleef het spannend tot het laatste fluitsignaal. Volgende week speelt Goes thuis tegen RKDVC, terwijl koploper Jeka op bezoek gaat bij EBOH, de nieuwe nummer twee op de rang lijst. Jeka-Terneuzen 3-3 (2-1): Na een tumultueus duel met titelkandi daat Jeka, vertrok Terneuzen gister middag met een punt uit Breda (3-3). De ploeg van trainer Diederik Hiensch kon tot twee keer toe een voorsprong niet vasthouden, ver loor Roel Alberti vlak voor tijd met een rode kaart, maar heeft nog wel kans op een plek in de na- competitie. De Zeeuws-Vlaamse zondag-twee deklasser is daarbij afhankelijk van de ploeg die de competitie als der de afsluit. Die formatie speelt een beslissings duel om promotie met een num mer drie uit een andere tweede klasse. Als de klassegenoot van Terneu zen wint, mag de Zeeuws-Vlaamse ploeg als Vervanger' de nacompeti tie in. Tegen Jeka was Terneuzen gisteren in de openingsfase de betere ploeg. Dominique Verlinde kopte na ruim een half uur de 0-1 binnen. Vlak voor rust boog Jeka die ach terstand om in een 2-1-voor- sprong. Via doelpunten van Roel Alberti en Fabian Wilson (kopballen uit voorzetten van Remco van Leeu wen) toonde Terneuzen vervol gens veerkracht: 2-3. Jeka voerde de druk op en kwam tien minuten voor tijd toch nog te rug tot 3-3- Beide teams beëindigden het duel met tien man. middelburg - In de vijfde klasse A wisselden de leiders IJzendijke en Biervliet gisteren van positie, om dat IJzendijke van Groede verloor en Biervliet een punt uit het vuur sleepte tegen Hulsterloo. Zeeland Sport won thuis met 3-0 van Sluiskil. De ZeeuwsrVlamin- gen hadden voor de rust het heft in handen, maar schoten zichzelf in de voet toen Timecin Yilmaz rood kreeg. Daarna kwam Zeeland Sport steeds beter in de wedstrijd. Na een uur spelen werd het 1-0 door Aarnoud Stok, waarna de Vlissingers het karwei afmaakten door treffers van Wesley van Ef- frink en opnieuw Aarnoud Stok.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37